Dlaczego warto wykonywać badania profilaktyczne? (WIDEO)

Bardzo dużo mówi się o tym, że Polacy unikają lekarzy jak ognia, a na wizytę w gabinecie lekarskim decydują się dopiero przy dokuczliwych objawach choroby. Często o badaniach profilaktycznych myślimy, ale odkładamy je z dnia na dzień, a w konsekwencji lekarza widzimy raz na kilkanaście lat.

Tymczasem wykonywanie badań profilaktycznych może pomóc w wykryciu choroby w jej początkowym stadium, nawet jeśli sami nie zdajemy sobie sprawy ze zmian chorobowych.

Czy jednak lekarz pierwszego kontaktu może nam odmówić wydania skierowania na badania profilaktyczne? Jakie badania i co jaki czas powinniśmy robić? Na te i inne pytania odpowiadają eksperci.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.