Trwa ładowanie...

Domowe sposoby na oparzenia słoneczne (WIDEO)

Avatar placeholder
21.06.2019 16:09

Słońce, plaża i… poparzona skóra wieczorem. Wystawiając skórę na działanie promieni słonecznych narażamy się na nieprzyjemne dolegliwości, zwłaszcza wtedy, gdy nie zabezpieczyliśmy jej odpowiednio przed promieniami słonecznymi.

Po zażyciu kąpieli słonecznej wracamy do domu, a każde nieosłonięte miejsce zaczyna piec i swędzieć. W zależności od stopnia przypieczenia wyróżniamy trzy rodzaje oparzeń słonecznych.

Oparzenie I stopnia jest najczęściej spotykane. Gdy przesadzimy ze słońcem na skóra staje się zaczerwieniona i wyczuwalnie cieplejsza. Po kilku dniach wierzchnia warstwa naskórka zaczyna się łuszczyć. Nie wygląda to zbyt estetycznie, zwłaszcza jak skóra odchodzi płatami.

Gorzej jeśli zaśniemy na słońcu i pojawi się oparzenie II stopnia. Na skórze powstają wtedy pęcherzyki wypełnione płynem surowicznym. Zwykle konieczna jest wizyta u lekarza, który przepisze odpowiednie preparaty łagodzące stan zapalny i przyspieszające gojenie ran.

Nikomu nie życzymy oparzenia III stopnia. Dotyka ono wszystkich warstw skóry i jest bardzo niebezpieczne. Wymaga natychmiastowej interwencji lekarskiej. Leczenie tak poparzonej skóry jest długotrwałe.

Jeśli przysnąłeś na słońcu, a wieczorem zauważyłeś oparzenia I stopnia na skórze, wypróbuj jeden ze sposobów przedstawionych w WIDEO. Naturalnie schłodzisz skórę i przyspieszysz jej regenerację.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze