Trwa ładowanie...

Dowiedz się, jak rozpoznać udar mózgu (WIDEO)

Zobacz film: "Jak rozpoznać udar?"

Każdego roku ponad 30 tys. Polaków umiera z powodu udaru mózgu, a kolejnych 40 tys. zmaga się z jego następstwami, poddając się długiej i kosztownej rehabilitacji. Całkowite koszty leczenia wtórnych skutków udaru w naszym kraju przekraczają 400 mln złotych. W przypadku wielu pacjentów jednak na skuteczną terapię jest już za późno.

Wobec mózgu często jesteśmy bezbronni. Nie wiemy, jak rozpoznać jego pierwsze objawy i na co zwracać uwagę. A leczenie w znacznym stopniu uzależnione jest od szybkiej pomocy i podjętego leczenia neurologicznego.

Pierwszym objawem udaru mózgu jest najczęściej uczucie mrowienia ciała oraz osłabienie siły mięśni (lekki niedowład, zwykle po jednej stronie ciała). W takiej sytuacji nie wolno zwlekać, trzeba jak najszybciej zgłosić się na szpitalny oddział ratunkowy.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.