Drewniane zabawki dla dzieci

To naturalne, że jako troskliwy rodzic, zwracasz uwagę na bezpieczeństwo podczas zabawy twojego dziecka. Także w kwestii doboru takich zabawek, które zrobione są z tworzyw niewytwarzających szkodliwych związków i posiadających stosowne atesty. Większość tanich zabawek nie posiada atestów i może się zdarzyć, że zostały wyprodukowane z użyciem szkodliwych substancji. W tej sytuacji coraz więcej rodziców zauważa przewagę zabawek ekologicznych nad tymi wykonanymi z plastiku i innych sztucznych tworzyw. Możesz kupić gotowe zabawki albo zrobić je samodzielnie z maluchem. Dla twojej pociechy będzie to z pewnością świetna zabawa.

Zobacz film: "Soki ekologiczne"

Trujące zabawki dla dzieci

Nieraz słyszeliśmy gorące doniesienia w mediach o zabawkach, które nie powinny być użytkowane przez dzieci. Niebezpieczne, trujące, łatwopalne zabawki niestety nie należą do rzadkości. Pozornie ładny kolorowy samochodzik może być pokryty ołowianą farbą! Dlatego też należy pamiętać, aby sprawdzać, czy dana zabawka ma atest CE. Atest ten oznacza, że dana zabawka jest przyjazna zarówno naszemu dziecku, jak i środowisku naturalnemu. Chcąc uniknąć niebezpieczeństw, rodzice coraz częściej stawiają na ekologiczne zabawki drewniane. Najważniejsze, aby rodzic brał pod uwagę tylko bezpieczne zabawki dla dzieci i pojemniki na zabawki.

Rodzaje drewnianych zabawek dla dzieci

Zabawki drewniane robią coraz większą karierę. Zazwyczaj są to proste konstrukcje, które dają możliwość rozwijania kreatywnego myślenia i wyobraźni. Takie ekologiczne zabawki nie zaszkodzą dziecku i ponadto przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego, dlatego warto rozważyć ich zakup.

Drewniane zabawki dla dzieci

Drewniane zabawki dla dzieci robią coraz większą karierę. Zazwyczaj są to proste konstrukcje, które dają możliwość rozwijania kreatywnego myślenia i w...

 • Znany wszystkim drewniany koń bujany powraca z wielkim impetem. Jest to jak najbardziej ekologiczna zabawka. Cena takiego konia bujanego waha się od 100 do 400 zł.
 • Drewniane klocki. Klocki są dla dzieci świetną zabawką, gdyż wymagają zaplanowania działania i udziału wyobraźni. Najpierw dziecko planuje, że zbuduje zamek, a później układa z klocków wybraną przez siebie formę.
 • Drewniane puzzle i układanka. To świetna alternatywa dla tradycyjnej formy. Wykształcają w dziecku cierpliwość i analityczne myślenie. Cena kompletu waha się od 20 do 40 zł.
 • Drewniany pociąg. Piękna ciuchcia z wagonami. W sam raz do zabaw z tatusiem. Dziecko uczy się łączyć poszczególne elementy i wypracowuje zręczność. Cena ciuchci waha się od 16 do 120 zł. Możecie dodatkowo zakupić nietoksyczne farby i pomalować taki drewniany pociąg według waszego uznania.

Inne ekologiczne, drewniane zabawki to:

 • pacynki,
 • lalki,
 • misie,
 • kwiatki, żabki, pajacyki.

Wpływ zabawek na rozwój dziecka

To nieprawda, że kolorowe, plastikowe zabawki są lepsze od ich ekologicznych odpowiedników. To, że dziecko chętniej się nimi bawi, jest spowodowane bombardującymi je zewsząd reklamami. Drewniany pajacyk rozwinie o wiele więcej umiejętności niż plastikowa lalka barbie. Nie dajmy się zwieść modzie – spróbujmy przekonać naszą pociechę do piękna zabawki z drewna.

Zaangażuj dziecko w tworzenie oryginalnych zabawek z dostępnych w naturze materiałów. Naturalne, ekologiczne zabawki mogą być wykonane przez same dzieci, potrzebne jest tylko trochę inwencji i niezbędne materiały. Z czego można wykonać takie zabawki? Oto lista, która może ci podsunąć pewne pomysły:

 • zabawki z kasztanów,
 • zabawki z papieru,
 • zabawki z masy solnej,
 • zabawki z materiału. Pamiętaj: jeśli chcesz, aby twoje dziecko było bezpieczne, postaw na drewniane, ekologiczne zabawki. Możecie je wykonać wspólnie, zwłaszcza kiedy na dworze panuje ponura aura i nie można wyjść na długi

spacer , a dziecku doskwiera nuda.

Komentarze (3)
~Dominika
~Dominika 5 miesięcy temu

U mnie największą furore robią drewniane klocki z motywem pociągu i stacji kolejowej. Młody szaleje całymi dniami. I nafajniejsze jest to, że możemy robić to coraz nowe kombinacje i zamawiać nowe elementy bez martwienia się czy będą czy nie będą pasować. Ja zamawiałam z misiedwa i jestem zadowolona w 100% zwłaszcza z wielkości klocków, bo mój trzylatek nie wepcha ich do buzi i nie muszę się martwić kiedy robię obiad i co pięć minut kontrolować zza blatu czy wagonik jeszcze stoi na torach czy już wylądował w buźce mojego smyka.

Odpowiedz
stapka18
stapka18 8 miesięcy temu

Małe dzieci wymagają opieki nawet podczas zabawy. Pamiętam przy pierwszym dziecku ile czasu zajmowało mi to, żeby pilnować malca przed braniem do ust zabawek. Dla bezpieczeństwa kupowałam tylko drewniane, malowane ekologiczną farbą. Znalazłam takie na stronie Dodo Babies na przykład.

Odpowiedz
~Hanna
~Hanna ponad rok temu

Ja jestem wielką fanką zabawek drewnianych. Z resztą moje dzieci też je uwielbiają. Są przyjazne środowisku, ale przede wszystkim bezpieczne dla najmłodszych - a to jest dla mnie najważniejsze. W ene-due jest bardzo duży wybór, aż czasem ciężko coś wybrać. :) Na szczęście jest w roku kilka okazji, więc na każdą będze cos nowego. Zwłaszcza, że święta już niebawem.

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

 • Odpowiedź w 24 godziny
 • Bez żadnych opłat
 • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Pokój dziecięcy - planowanie, wyposażenie, dodatki
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Miesiączka

~Anonimowo123 • ostatni post 13 godzin temu

2
Artykuły Pokój dziecięcy - planowanie, wyposażenie, dodatki
Pokój dziecięcy

Zabawki drewniane

Zabawki drewniane

Drewniane zabawki dla dzieci robią coraz większą karierę. Zazwyczaj są to proste konstrukcje, które dają możliwość rozwijania kreatywnego myślenia i wyobraźni.

Pokój dziecięcy - planowanie, wyposażenie, dodatki

Zabawa podczas kąpieli

Zabawa podczas kąpieli

Zabawki do wanny ułatwiają umycie dziecka, przyciągając jego uwagę, dzięki czemu nie marudzi podczas kąpania.

Akcesoria higieniczne i zdrowotne

Ogrodowy basen

Ogrodowy basen

Nawet najmniejszy basen może okazać się niebezpieczny dla dzieci. Maluchów nie powinno się pozostawiać bez opieki, czasem zwykłe poślizgnięcie może doprowadzić do nieszczęścia.

Pokój dziecięcy - planowanie, wyposażenie, dodatki

Ekologiczne zabawki

wycinanych z papieru. Można wykorzystać papier kolorowy, gazety czy chusteczki i serwetki papierowe. Ogranicza cię jedynie wyobraźnia. Zabawki drewniane dla dzieci Zabawki z drewna...

Drugi rok życia dziecka

Gry komputerowe

Gry komputerowe

Programy komputerowe, które pobudzają pamięć roboczą dzieci, mogą pozytywnie wpływać na myślenie abstrakcyjne oraz umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach

Pokój dziecięcy - planowanie, wyposażenie, dodatki

Zabawka z kartonu

Zabawka z kartonu

Dla malucha wszystko, co znajduje się dookoła niego, może być doskonałym rekwizytem do zabawy, dlatego rodzice wcale nie muszą odwiedzać drogich sklepów.

Gadżety erotyczne - dla kobiet, dla mężczyzn, dla par

Zabawki dla dorosłych

Zabawki dla dorosłych

Zabawki erotyczne pomogą przełamać łóżkową rutynę, na początek może to być relaksacyjny olejek do masażu.

Pokój dziecięcy - planowanie, wyposażenie, dodatki

Dowiedz się, jak wybrać bezpieczną zabawkę dla dziecka

Dowiedz się, jak wybrać bezpieczną zabawkę dla dziecka

Zabawa a bezpieczeństwo Wybieranie zabawek dla dzieci, które je ucieszą i rozbawią to świetna zabawa, jednak ważne jest, aby pamiętać także o bezpieczeństwie. Chroń dziecko przed zadławieniem i innymi niebezpieczeństwami,...