Przejdź na WP

E-papieros wybuchł mu w kieszeni spodni. Trafił do szpitala z oparzeniami trzeciego stopnia

Naukowcy chcą opatentować nową metodę, dzięki której będą mogli zwiększyć pojemność baterii do e-papierosów. Chcą również, by były one tanie w produkcji oraz, co najważniejsze, bezpieczne w użyciu. Do tej pory jednak odnotowano ogromną ilość poparzeń spowodowanych elektronicznymi papierosami.

1. Kolejny wybuch e-papierosa

Powodem oparzeń są nowoczesne akumulatory znajdujące się w e-papierosach, w których znajdują się skomplikowane mieszanki chemiczne. Zdarza się jednak, że pod wpływem temperatury i błędów w produkcji, chemikalia stają się niezwykle niebezpieczne dla zdrowia. Głównie z powodu uszkodzenia bądź przegrzania akumulatora, co może doprowadzić do samozapłonu. Popularność e-papierosów spowodowała, że na rynku pojawia się coraz więcej wadliwych, słabej jakość urządzeń. I tu rodzi się duży problem.

Wybuch e-papierosa w kieszeni mężczyzny
Wybuch e-papierosa w kieszeni mężczyzny (YouTube)

Ostatnio w sieci pojawił się kolejny filmik. Tym razem widać, jak e-papieros wybucha w kieszeni spodni mężczyzny. W tym wypadku ucierpiał Otis Gooding, pracownik sklepu z alkoholami w Nowym Jorku. Mężczyzna został przewieziony do szpitala z oparzeniami trzeciego stopnia. Tam przeszedł operację. Niedawno pisaliśmy również o mężczyźnie z USA, u którego eksplozja e-papierosa spowodowała, że stracił siedem zębów, doznał oparzeń drugiego stopnia, a do jego ust, gardła i jamy ustnej wbiły się elementy plastiku.

Dlatego przy wyborze elektronicznego papierosa, należy kierować się rozwagą. Powinniśmy decydować się jedynie na produkty profesjonalne, z odpowiednimi atestami i gwarancją bezpieczeństwa.

Wybuch e-papierosa, który spowodował oparzenia trzeciego stopnia
Wybuch e-papierosa, który spowodował oparzenia trzeciego stopnia (YouTube)

To musisz wiedzieć

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy