E-papieros wybuchł mu w kieszeni spodni. Trafił do szpitala z oparzeniami trzeciego stopnia

Naukowcy chcą opatentować nową metodę, dzięki której będą mogli zwiększyć pojemność baterii do e-papierosów. Chcą również, by były one tanie w produkcji oraz, co najważniejsze, bezpieczne w użyciu. Do tej pory jednak odnotowano ogromną ilość poparzeń spowodowanych elektronicznymi papierosami.

Kolejny wybuch e-papierosa

Powodem oparzeń są nowoczesne akumulatory znajdujące się w e-papierosach, w których znajdują się skomplikowane mieszanki chemiczne. Zdarza się jednak, że pod wpływem temperatury i błędów w produkcji, chemikalia stają się niezwykle niebezpieczne dla zdrowia. Głównie z powodu uszkodzenia bądź przegrzania akumulatora, co może doprowadzić do samozapłonu. Popularność e-papierosów spowodowała, że na rynku pojawia się coraz więcej wadliwych, słabej jakość urządzeń. I tu rodzi się duży problem.

Ostatnio w sieci pojawił się kolejny filmik. Tym razem widać, jak e-papieros wybucha w kieszeni spodni mężczyzny. W tym wypadku ucierpiał Otis Gooding, pracownik sklepu z alkoholami w Nowym Jorku. Mężczyzna został przewieziony do szpitala z oparzeniami trzeciego stopnia. Tam przeszedł operację. Niedawno pisaliśmy również o mężczyźnie z USA, u którego eksplozja e-papierosa spowodowała, że stracił siedem zębów, doznał oparzeń drugiego stopnia, a do jego ust, gardła i jamy ustnej wbiły się elementy plastiku.

Dlatego przy wyborze elektronicznego papierosa, należy kierować się rozwagą. Powinniśmy decydować się jedynie na produkty profesjonalne, z odpowiednimi atestami i gwarancją bezpieczeństwa.

Anna Krzpiet, 9 miesięcy temu

Zdrowie

Komentarze
Artykuły Newsy - zdrowie
Choroby i dolegliwości

Kolejna ofiara e-papierosa

Kolejna ofiara e-papierosa

spowodowało zagrożenie dla zdrowia i życia użytkownika. W lipcu br. James Lauria trafił do szpitala z oparzeniami pierwszego stopnia po tym, jak urządzenie (...) informacja o tym, jak...

Anatomia intymna

Co warto wiedzieć o plemniku?

Co warto wiedzieć o plemniku?

bliskiego kontaktu z urządzeniami elektronicznymi. Niewskazane jest noszenie w kieszeni spodni smartfonów oraz praca z laptopem na kolanach. Męskie gamety (...) rozrodczego. Ponadto mężczyzna powinien unikać ciasnych...