Efekty skakania na skakance – modelowanie sylwetki, częstotliwość i skuteczność treningu

Skakanka jest znana chyba wszystkim już od najmłodszych lat. Jest tania, łatwo dostępna i skakanie na skakance przynosi mnóstwo efektów. Zanim jednak zaczniesz trenować warto dobrać odpowienią długość skakanki oraz technikę skakania. A w jaki sposób osiągnąć najlepsze efekty skakania na skakance?

spis treści

Zobacz film: "Ćwiczenia na przebudzenie"

1. Efekty skakania na skakance – podstawowe informacje

Skakanie na skakance to jedna z najtańszych oraz najłatwiej dostępnych form aktywności fizycznej. Co jest w niej takiego, że nie mogą się bez niej obejść tancerze oraz bokserzy? Jeśli planujesz intensywnie trenować na skakance warto jest zainwestować w dobre buty z amortyzatorami.

Skakanie na skakance to tradycyjne podskoki, skakania na jednej lub drugiej nodze oraz tak zwane „ósemki”. Wszystkie te metody skakania na skakance przynoszą bardzo dobre efekty. Osoby, które mają problemy z zaburzeniami równowagi, nadwagą, układem krążenia, osteoporozą czy stawami nie powinni sięgać po ten rodzaj aktywności fizycznej. Efekty skakanki na pewno będą dla nich zadowalające.

 

Efekty skakania na skakance to smukłe i jędrne ciało
Efekty skakania na skakance to smukłe i jędrne ciało

2. Efekty skakania na skakance – modelowanie sylwetki

Jakie efekty skakania na skakance można osiągnąć? Otóż wiele. Zaczynając od poprawy samopoczucia przechodząc przez układ krążenia a kończąc na pięknym ciele. Najbardziej pożądanym przez wszystkich jest efekt skakanki w postaci płaskiego brzucha.

Skakanka da nam efekt płaskiego brzucha, ponieważ podczas skoków mięsnie brzucha pracują, aby ustabilizować tułów i pomaga w utrzymaniu równowagi. Dodatkowym efektem skakania na skakance jest po prostu duża ilość spalanych kalorii. Na minutę spala się około 0,2 kg, czyli przez godzinę jest to 780 kalorii. Parę skoków przez skakankę da nam taki sam efekt w ujędrnieniu nóg jakbyśmy przebiegli 800 metrów.

Dla niektórych kobiet bardzo ważna jest tylna część ramion, która z wiekiem traci elastyczność. Skakanka pomoże nam w uzyskaniu jędrności właśnie tych części ciała. Jak długo trzeba czekać, aby zauważyć efekty skakania na skakance? Niedługo, bowiem pierwsze efekty używania skakanki możemy zaobserwować już po dwóch tygodniach regularnych ćwiczeń.

Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej
Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej [6 zdjęć]

Oto lista ćwiczeń (w kolejności od najmniej do najbardziej efektywnych), podczas których spalisz najwięcej...

zobacz galerię

3. Efekty skakania na skakance – jak często ćwiczyć?

Na początku, jak ze wszystkim, nie należy przesadzać. Zacznij skakać trzy razy w tygodniu po trzydzieści minut, a na efekty skakania na skakance nie będziesz musiała długo czekać. Później systematycznie, jeśli chcesz możesz zwiększać intensywność oraz częstotliwość ćwiczeń. Efekty skakanki na pewno będą jeszcze bardziej zadowalające.

Zobacz także

4. Efekty skakania na skakance – jak skutecznie trenować?

Na początku zadbaj o właściwy strój. Niech będzie wygodny i dobrze dopasowany do ciała. Ważne jest także odpowiednia amortyzujące obuwie. Miejsce treningu na skakance to może być zarówno dom, jak i świeże powietrze, ważne aby skakanie odbywało się na płaskim, stabilnym podłożu. Zachowuj wyprostowaną postawę ciała, patrz prosto przed siebie i łokcie utrzymuj nisko. Lepiej jak będziesz ćwiczyć kilka razy w tygodniu a krócej niż raz do utraty tchu. Jeśli poczujesz się znudzony ćwiczeniami na skakance po prostu zmień technikę. Efekty skakania na skakance wynagrodzą nam każdy wysiłek.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy