Trwa ładowanie...

Emily Sears przeszła operację mózgu. Znana modelka cierpiała na ataki padaczki

Emily Sears musiała poddać się skomplikowanej operacji mózgu po tym, jak w kwietniu tego roku doznała poważnego ataku padaczki w trakcie zakupów. Na swoim koncie na Instagramie opisuje operację jako "surrealistyczne przeżycie".

1. Atak padaczki

35-letnia modelka nie była świadoma, że z jej zdrowiem jest coś nie tak. Pewnego dnia straciła przytomność w centrum handlowym. Obudziła się w szpitalu, gdzie lekarze poinformowali ją, że przeszła poważny atak padaczki. Dla Sears było to dużym szokiem.

"Moje całe życie jakby zatrzymało się w tym momencie. Cała moja kariera, moje życie towarzyskie, mój stosunek do ciała, moja tożsamość. To, przez co przeszłam przez ostatni rok trudno nawet ubrać w słowa" – pisze na swoim profilu Sears.

Zobacz film: "W rok schudła 92 kg. Jak?"

2. Operacja mózgu

Po dodatkowych badaniach lekarze zauważyli zmiany w mózgu modelki, które rozrastały się, powodując ataki padaczki. Postanowili usunąć je chirurgicznie. W tym celu przeprowadzono kraniotomię, czyli operację polegającą na otwarciu czaszki – chirurg nacina kości czaszki tak, by móc po operacji odłożyć kość na swoje miejsce. W trakcie operacji pacjent jest przytomny, ponieważ istnieje ryzyko uszkodzenia części mózgu odpowiadających np. za mówienie.

"Jedyne, co dzisiaj pamiętam z operacji, to dwóch chirurgów, którzy stali nade mną. Jeden z nich machał do mnie w trakcie zabiegu. To było tak dziwne i surrealistyczne" – pisze modelka na swoim koncie instagramowym.

Na szczęście operacja przebiegła pomyślnie. Na dowód tego Sears opublikowała zdjęcie, które partner modelki zrobił jej tuż przed wybudzeniem po operacji.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Follow the path that most excites you

Post udostępniony przez Emily Sears (@emilysears)

3. Epilepsja

Szacuje się, że 1 proc. polskiego społeczeństwa choruje na padaczkę. Ta neurologiczna choroba kojarzy nam się najczęściej z człowiekiem, który traci przytomność, a jego ciało wpada w drgawki.

Epilepsja to choroba neurologiczna, której rozwój opiera się na zaburzeniu funkcji grupy neuronów znajdujących się w ognisku padaczkowym umieszczonym w określonym miejscu w mózgu.

Następstwem takiego chwilowego zastoju pracy neuronów jest atak padaczki. Do pojawienia się pierwszych objawów epilepsji dochodzi zazwyczaj przed ukończeniem przez chorego 20. roku życia.

Epilepsja nie jest zależna od płci.

Niestety nie u wszystkich chorych na padaczkę lekarze są w stanie określić dokładną przyczynę rozwoju tej neurologicznej choroby. Najczęściej jednak uznaje się, że jest ona skutkiem poważnych urazów głowy spowodowanych np. wypadkiem samochodowym. Może też wynikać z nieprawidłowo przeprowadzonego porodu, zapalenia mózgu, chorób naczyniowych czy uwarunkowań genetycznych.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza