Przejdź na WP

Europejczykom grozi nowy zmutowany wirus grypy. Przybył z Australii (WIDEO)

Wirus grypy znany jest z tego, że przez cały czas ulega mutacjom. Z tego powodu szczepionki na grypę występują w różnych rodzajach. W Europie wciąż pojawiają się jednak nowe odmiany grypy, które zostawiają za sobą wiele ofiar śmiertelnych. Czy tak będzie również tym razem?

Obecnie Europejczykom grozi nowy zmutowany wirus grypy. W Australii zmarło na niego już ponad 300 osób. Choroba przenosi się teraz do Europy, gdzie zanotowano już pierwsze zachorowania. Wiele osób obawia się, że z powodu nowej odmiany wirusa grypy może nam grozić prawdziwa epidemia.

Nowy rodzaj grypy wywołuje charakterystyczne objawy tej choroby, takie jak gorączka, kaszel, katar, ból głowy czy ból gardła. Wykrycie konkretnej odmiany grypy nie jest łatwe, więc podczas wizyty należy koniecznie poinformować lekarza o odbytych w ostatnim czasie podróżach albo o kontakcie z osobą, która na przykład wróciła z Australii. W przypadku nieleczenia, powikłania grypy mogą być bardzo poważne.

Jak uchronić się przed nowym rodzajem grypy? Najlepszym sposobem będzie szczepionka, jednak warto pamiętać, że nie zwalnia ona z obowiązku regularnych badań i obserwacji swojego stanu zdrowia. Jeśli zauważymy u siebie charakterystyczne objawy gryp, należy natychmiast udać się do lekarza. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

Zobacz też:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy