Trwa ładowanie...

Fakty, o których, zdaniem mężczyzn, powinna wiedzieć każda kobieta

Nie ma niczego dziwnego w stwierdzeniu, że mężczyźni i kobiety znacznie się od siebie różnią. I nie chodzi tu, rzecz jasna, o tak oczywiste sprawy, jak wygląd czy możliwości fizyczne. Odmienna natura obydwu płci staje się często przyczyną niepotrzebnych konfliktów. Zwłaszcza że panowie rzeczywiście widzą świat w o wiele mniej skomplikowanych kategoriach niż ich partnerki. Przedstawiamy zatem fakty, o których, zdaniem mężczyzn, powinna wiedzieć każda kobieta.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Psychoterapia par - razem czy osobno?"

spis treści

1. Mężczyźni wolą czuć się niekochani niż lekceważeni

Dla mężczyzny bardzo ważna jest świadomość, że kobieta szanuje go i docenia wykonywane przez niego zadania. Odnosi się to zarówno do sfery prywatnej, jak i zawodowej. Instynkt przywódcy sprawia, że musi on wiedzieć, iż partnerka mu ufa i wierzy, że jest w stanie podołać każdemu wyzwaniu. Badania wykazują, że panowie wolą utracić miłość kobiety, niż stać się przez nią lekceważonym. Niedocenienie czy, nawet nieumyślne, poniżenie rodzi gniew, z którym ciężko się uporać – mężczyźnie trudno jest otwarcie powiedzieć kobiecie, że powinna okazywać mu więcej szacunku.

2. Mężczyznom często brakuje pewności siebie

Chociaż wrażenie może być całkiem odmienne, panowie często w głębi ducha boją się, że nie będą potrafili sprostać życiowym wyzwaniom. Nie chodzi tu tylko o pracę, ale przede wszystkim o dom, o odnalezienie się w roli męża i ojca. Antidotum? Afirmacja! Nic tak nie dodaje animuszu, jak pochwała z ust żony. Nie chodzi o nic nieznaczące pochlebstwa, a o zauważenie i docenienie drobiazgów. Mężczyźni odczuwać mogą ogromny stres związany z zajmowaną pozycją głowy rodziny, dlatego niezwykle ważna jest zachęta i wsparcie. Jeżeli tego elementu brakuje, panowie często szukają go poza kręgiem rodzinnym, co może narazić związek na niepotrzebne problemy.

3. Mężczyźni potrzebują więcej seksu

Stwierdzenie to wydaje się banalne, jednak okazuje się, iż większe zapotrzebowanie na seks nie wynika jedynie z konieczności zaspokojenia fizycznego głodu. O wiele ważniejsza jest świadomość bycia pożądanym przez partnerkę. Rosnąca dzięki temu pewność siebie i dobre samopoczucie mają wpływ na inne sfery ich życia. Fizyczne zaniedbanie rodzi z kolei strach przed odrzuceniem emocjonalnym. Brak odpowiedniej ilości seksu sprawia, że panowie czują się lekceważeni nie tylko jako kochankowie, ale i jako mężowie i przedstawiciele rodziny.

4. Mężczyźni toczą walkę z pokusą wizualną

Zdecydowana większość z panów, nawet przebywając w stałym związku, zwraca uwagę na inne kobiety. Nie chodzi tu tylko o ludzi młodych wodzących wzrokiem za ślicznotkami. Nawet najbardziej uczciwy mąż nie może oprzeć się tej pokusie, zwłaszcza jeśli kobieta ubiera się w sposób, który zwraca uwagę. Wystarczy krótki rzut oka, by dany obraz został zakodowany i później powracał w najmniej oczekiwanym momencie. Panowie nie mogą tego kontrolować, jednak to od nich zależy, jak długo będą go rozpamiętywać.

5. Mężczyźni lubią romantyzm, ale nie potrafią być romantyczni

Chociaż wydawać się może, że mężczyźni nie przepadają za ckliwymi porywami serca i zazwyczaj są w takich chwilach raczej oschli, wcale nie muszą chcieć, by tak było. Najczęściej po prostu wątpią w swoje zdolności i wolą unikać sytuacji, w których zostałyby one sprawdzone. Zagrożenie doświadczenia porażki i upokorzenia jest dla nich zbyt wysokie. Czasem wystarczy mały kompromis ze strony partnerki, by pokazać mężczyźnie, że istnieje wiele sposobów na romantyczne spędzenie czasu. Nawet wizyta w sklepie komputerowym może być dobrym momentem na cieszenie się swoim towarzystwem.

Chociaż mówi się, że mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus, wystarczy wykazać odrobinę dobrej woli, by zrozumieć postępowanie naszych partnerów. Ich sposób widzenia świata nieco różni się od naszego, ale wiele zachowań, które odbieramy jako negatywne, nie wynika z ich złośliwości czy niedostatecznego uczucia, a z natury. Nie bądźmy zatem zbyt surowe dla naszych ukochanych.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.