Feromony dla mężczyzn

Feromony dla mężczyzn zyskują ostatnio coraz więcej zwolenników, którzy twierdzą, że po ich użyciu wzbudzają większe zainteresowanie płci przeciwnej. Dostępne są między innymi perfumy-feromony, a także feromony w wodzie kolońskiej i płynie po goleniu. Te wszystkie środki mają zapewnić mężczyznom powodzenie u kobiet, a także efekt godny samca alfa. Przybywa osób stosujących feromony, a producenci zacierają ręce. Nasuwa się jednak pytanie, czy feromony naprawdę działają, czy też jest to marketingowa sztuczka obliczona na zysk.

Zobacz film: "Czy warto inwestować w suplementy upiększające?"

Działanie feromonów

Ludzkie feromony to substancje semiochemiczne, które ludzie wydzielają np. w celu przyciągnięcia uwagi płci przeciwnej. Są niewidzialne gołym okiem i bezwonne, jednak skutecznie wzbudzają zainteresowanie. Produkty, które zawierają feromony także są zwykle pozbawione zapachu, choć zdarzają się też zapachowe perfumy-feromony. Jak stosować środki z feromonami? Produkty zawierające feromony należy stosować ostrożnie, ponieważ w dużych ilościach mogą mieć nieprzyjemny zapach. Wystarczy zaaplikować odrobinę perfum-feromonów na nadgarstki. Rezultaty rzekomo pojawiają się już po 15 minutach od użycia. Jeśli zdecydujesz się na zakup feromonów pamiętaj, że pod wpływem wody zmywają się, konieczne jest więc codzienne stosowanie. Producenci zapewniają, że skuteczność ich środków ma miejsce przez 8-12 godzin od aplikacji.

Skuteczność feromonów

Podobnie jak w przypadku większości kontrowersyjnych środków, feromony mają swoich zwolenników i zagorzałych przeciwników. I jedni, i drudzy są przekonani o swojej racji. Jeżeli zastanawiasz się, czy twoje życie uczuciowe zyska na stosowaniu feromonów, jedyną możliwością, by się o tym przekonać, jest zakup środków z feromonami. Nie spodziewaj się jednak, że wszystkie obietnice producentów się spełnią. Gdyby feromony w produktach kosmetycznych rzeczywiście działały tak, jak twierdzą producenci, wszyscy stosujący je mężczyźni mieliby szalone powodzenie. Warto sobie uświadomić, że zwrócenie na siebie uwagi kobiety jest jedynie pierwszym z kilku kroków do wzbudzenia jej rzeczywistego zainteresowania. Panie zwracają uwagę na wiele drobiazgów i na ich podstawie podejmują decyzję, czy dany mężczyzna jest wart ich czasu i uwagi. Nawet najlepsze perfumy z feromonami nie odwrócą uwagi od niechlujnego wyglądu, ordynarnego zachowania lub braku osobowości. Potencjalna skuteczność feromonów dla mężczyzn nie jest w stanie zamaskować wyżej wspomnianych niedociągnięć. Niewykluczone, że ewentualna efektywność feromonów ma związek z autosugestią. Mężczyzna czuje się pewniej po ich zastosowaniu, dzięki czemu lepiej wypada w kontaktach z kobietami.

Do wszelkich nowości warto podchodzić z rozwagą, ale nie oznacza to, że należy być sceptycznym wobec każdego odkrycia. Być może środki z feromonami rzeczywiście działają, być może ich rzekoma skuteczność ma jednak wiele wspólnego z efektem placebo. Najważniejsza jest wiara w siebie, bez niej najlepsze nawet produkty nie zadziałają. Podobno nie ma nic bardziej podniecającego dla kobiety niż świadomość, że mężczyzna jest pewny siebie.

Komentarze (3)
~szady
~szady 4 tygodnie temu

@~Blemish: A nie jest przypadkiem tak,ze feromony działają bardziej na naszą podświadomość? Że po prostu jak się tym spsikamy to czujemy się pewniejsi siebie i efekty pewności siebie przypisujemy feromonom?

Odpowiedz
~bonek
~bonek ponad rok temu

Mam swoje doświadczenia z feromonami. Sprobowałem bo byłem ciekaw czy naprawdę działają. Teraz z perspektywy czasu jestem stwierdzić,ze mają dobre efekty. Po pierwsze zwiększają Twoją pewność siebie .Po drugie naprawdę podobają się innym osobom. Przetestowałem dwa rodzaje: Love & Desire oraz Pheromone essence ale te pierwsze bardziej przypadły mi do gustu.

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Feromony
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Blog

walsq • ostatni post 2 miesiące temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post 3 tygodnie temu

13
Artykuły Feromony
Feromony

Czy wydzielamy feromony?

Feromony to wytwarzane przez zwierzęta substancje chemiczne, które wpływają na zachowanie innych zwierząt z tego samego gatunku. Feromony są unikalne (...) . Tu nasuwa się pytanie: czy ludzie wydzielają feromony? Do...

Feromony

Feromony dla kobiet

Feromony dla kobiet, znane także jako feromony damskie, w ostatnim czasie zyskały na popularności. W związku z zainteresowaniem feromonami pojawiło (...) się wiele niejasności. Niektórzy mylnie uważają, że feromon damski...

Kosmetyki

Feromony

Feromony to substancje lotne produkowane przez owady, zwierzęta i, prawdopodobnie, rośliny. Feromony zwierzęce mają zdolność wywoływania reakcji (...) komunikatów: od ostrzegawczych po seksualne. Jeżeli chodzi o człowieka,...

Relacje z partnerem

10 sposobów na podkręcenie twojego związku

10 sposobów na podkręcenie twojego związku

, którzy są w tej kwestii bierni. Dzieje się tak, ponieważ kobiety czują wtedy duże wsparcie ze strony swoich mężczyzn i bardziej im zależy (...) na pielęgnacji związku - w tym także sfery seksualnej. Stosuj preparaty apteczne pobudzające...

Nadmierna potliwość

Nadmierna potliwość - zdjęcia

Nadmierna potliwość - zdjęcia

Pot ma bardzo specyficzny zapach, według niektórych zawiera feromony, w medycynie jednakże uważa się, że zapach potu zależy od specyficznych bakterii rozkładających pot, żyjących na skórze każdego człowieka

Gadżety erotyczne - dla kobiet, dla mężczyzn, dla par

Wybór wibratora

Wybór wibratora

Myliłby się ten, kto sądziłby, że istnieje jeden uniwersalny wibrator.

Gadżety erotyczne - dla kobiet, dla mężczyzn, dla par

Wibrator

Wibrator

Typowy wibrator ma zamontowany mały silnik elektryczny, dzięki czemu odczuwalne są drgania. Urządzenia dodatkowo mogą mieć opcję regulacji intensywności wibracji.

Gra wstępna

Satysfakcja w związku

Satysfakcja w związku

Źródłem satysfakcji w związku są dla mężczyzn różnorodne pieszczoty, takie jak częste całowanie, przytulanie i czułe słówka.