Trwa ładowanie...

Finał konkursu "Wyróżnienie Białej Wstążki"

7 grudnia o 12:00 w Teatrze Kamienica w Warszawie odbędzie się trzeci już finał konkursu "Wyróżnienie Białej Wstążki". Organizatorem konkursu jest Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie bez Barier" oraz Centrum Praw Kobiet. W czasie finału nagrodzeni zostaną mężczyźni, którzy pomagają kobietom i reagują na przejawy dyskryminacji oraz przemocy.

Zobacz film: "Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?"

Gala "Wyróżnienia Białej Wstążki".

zobacz galerię

Zgłoszenia Kandydatów do konkursu były przesyłane od 05.07 do 27.11.2012. Kandydatury wysuwały zarówno kobiety, które uzyskały pomoc, jak i pracownicy organizacji pozarządowych i instytucji. "Białą Wstążkę" otrzymają mężczyźni, którzy angażują się w pomoc pokrzywdzonym kobietom prywatnie lub w związku z wykonywanym zawodem. Tegoroczna edycja konkursu kładzie nacisk na

przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na płeć i przemocy wobec kobiet .

Kapituła Konkursowa przyzna wyróżnienia w ośmiu kategoriach:

  • organy ścigania,
  • wymiar sprawiedliwości,
  • osoby publiczne,
  • instytucje i organizacje pomocowe,
  • osoby prywatne,
  • instytucje publiczne,
  • pracodawca - sponsor,
  • media.

Tegoroczny finał konkursu zacznie się od panelu dyskusyjnego: "Mężczyźni przeciwdziałają przemocy wobec kobiet". Udział w nim wezmą m.in. Norbert Konarzewski - Dyrektor Programowy - Fundacja Bankowa im. Leopolda Kronenberga oraz Robert Damski - Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Komorniczej.

Konkurs "Wyróżnienie Białej Wstążki" to inicjatywa dwóch funkcjonariuszy policji - Tomasza Pietrzaka i Kazimierza Walijewskiego. Wydarzenie stanowi część międzynarodowej kampanii przeciw przemocy wobec kobiet. Akcja trwa od 25 listopada (Międzynarodowy Dzień na Rzecz Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet) do 10 grudnia (Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka).

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.