Trwa ładowanie...

Gdy noc poślubna to pierwszy raz

Dziewictwo w XXI wieku jest coraz rzadziej spotykane, zwłaszcza dziewictwo podczas nocy poślubnej. Coraz mniej jest par, które czekają z pierwszym kontaktem seksualnym do ślubu, chociaż jeszcze kilkadziesiąt lat temu było to całkowicie normalne. Wtedy przedślubne kontakty seksualne były uważane za przesadną swobodę obyczajową. Dziś czasy są zupełnie inne i to właśnie osoby, które zachowują wstrzemięźliwość seksualną są nieprzychylnie traktowane przez otoczenie. Uważa się ich za odmieńców, którzy nie potrafią przystosować się do norm panujących w dzisiejszych czasach. Nie zapominajmy jednak, że nawet jeżeli te osoby są w mniejszości, to powinniśmy dać im prawo, ponieważ jest to ich indywidualny wybór. Niestety inicjacja seksualna podczas nocy poślubnej może nieść ze sobą wiele rozczarowań. Mężczyzna może być zbyt stremowany podczas pierwszego kontaktu. Kobieta z kolei może odczuwać silny ból podczas rozerwania błony dziewiczej. Niestety, nawet z najpiękniejszej nocy w życiu może zamienić się w koszmar, dlatego warto się do niej odpowiednio przygotować.
Seksuolog Arkadiusz Bilejczyk

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Następny artykuł: Antykoncepcja
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza