Gdy on nie chce ślubu

Co zrobić, gdy on nie chce ślubu? Obecnie wiele par decyduje się na zamieszkanie razem bez ślubu. Zaczynają wspólnie gromadzić rzeczy do domu, nieraz mają wspólny budżet, wspólny samochód. Dzielą razem życie. I tak powoli mija czas. Ona zaczyna wspominać coraz częściej o białej sukni, ale on nie chce ślubu. Małżeństwo, w jego odczuciu, to zobowiązanie. A jeżeli coś nie wyjdzie? Czy nie jest dobrze tak, jak jest obecnie? Chwilo trwaj, chciałoby się powiedzieć, ale jednak... Skąd wynikają wątpliwości przed ślubem u mężczyzn? Czy faceci preferują związki nieformalne?

Polecane wideo:

1. Dlaczego mężczyźni nie chcą ślubu?

Czasami zdarzają się wyjątki. To mężczyzna planuje zaręczyny i ślub, a kobieta się wymiguje. Dzieje się tak w przypadku par, które mają wątpliwości i nie są pewne swoich uczuć. Inaczej wygląda sytuacja między osobami, które się kochają i są pewne swoich uczuć. Kobieta jest gotowa, by wkroczyć w kolejną fazę związku (zaręczyny, ślub), a on nie chce ślubu. Decyzja o małżeństwie go przeraża. Dlaczego mężczyzna nie chce sformalizować związku?

Teorie na ten temat są różne.

Czytaj także:

Dlaczego decyzja o ślubie przeraża mężczyznę? Naukowcy znaleźli rozwiązanie. Każdy mężczyzna czuje naturalną potrzebę przekazywania genów. Dawniej było to możliwe dopiero po zawarciu związku małżeńskiego. Kiedy kobieta zamężna zachodziła w ciążę, był to powód do dumy. Obecnie panuje większy liberalizm seksualny. Mężczyzna wie, że może mieć wiele partnerek. W jego kontaktach z kobietami dominuje podświadoma chęć przekazania swoich genów dużej liczbie potomstwa.

  • Odpowiedzialność

Po założeniu rodziny mężczyzna staje się głową domu. Czuje, że na nim spoczywa odpowiedzialność za żonę i dzieci. Odpowiedzialność wiąże się też z utrzymaniem rodziny. Jeżeli mężczyzna nie zarabia dużo, boi się, że nie sprosta roli ojca – głowy rodziny.

  • Zbędny balast

Czasami facet nie chce ślubu, gdyż obawia się, że żona i później dzieci zabiorą mu czas, który on mógłby przeznaczyć na rozwój swojej kariery czy na zabawę.

  • Złe wspomnienia po pierwszym małżeństwie

Mężczyźni, którzy byli już żonaci i przeszli przez piekło rozwodu i podziału majątku nie chcą do tego wracać. Małżeństwo to dla nich przeżycie traumatyczne i nie mają z nim związanych wesołych wspomnień.

2. Co zrobić, gdy on nie chce ślubu?

Para powinna umieć ze sobą rozmawiać. Szczere wyznanie swoich potrzeb i obaw może oczyścić atmosferę. Kobieta, zamiast robić aluzje, powinna powiedzieć wprost. Mężczyźni wolą usłyszeć coś konkretnego niż się tego domyślać. Szczera rozmowa pomoże wam podjąć wspólną decyzję. Być może on ma ważny powód, by odwlekać decyzję o ślubie. Na pewno nie wolno naciskać na drugą stronę w podjęciu decyzji o zaręczynach i zawarciu związku małżeńskiego. Powinna to być przemyślana i rozsądna decyzja. Naciski ze strony kobiety mogą mieć odwrotny skutek. Mężczyzna poczuje się osaczony i może nie chcieć w ogóle wchodzić w głębszą relację.

Małżeństwo to sztuka ciągłego poznawania siebie, swoich potrzeb, oczekiwań, emocji. Do decyzji o małżeństwie, związaniu się na całe życie z drugą osobą i założeniu rodziny trzeba dorosnąć. Kobiety są zwykle bardziej przychylne do zalegalizowania związku, mężczyznom często jest to obojętne. Jednak kochający partner po jakimś czasie bycia razem, kiedy poważnie traktuje swoją partnerkę i szanuje jej osobę, powinien przemyśleć, jakie kroki podjąć. Wykorzystywanie drugiej strony i trwanie w związku tylko dlatego, że jest mi wygodnie, nie jest uczciwym rozwiązaniem.

Polecane wideo:

Komentarze (5)
~dziewczyna w podobnej sytuacji
~dziewczyna w podobnej sytuacji

@~nasty: Do nasty: A czy ślub musi wiązać z jakimiś wielkimi kosztami? Nikt nie każe brać kredytów na wielkie wesele. Po co bierze się śluby? Po to, że i tak mieszkając razem żyjecie jak w małżeństwie, tylko że dziewczyna jest trochę w gorszej sytuacji niż Ty. Poznaj psychologię kobiety i może parę rzeczy zrozumiesz. Kobiety to emocjonalne istoty i potrzebują takich rzeczy, na wypadek niespodziewanej ciąży to ona nie ma gwarancji bezpieczeństwa i będzie ciągle czuła, że cała odpowiedzialność za dziecko spoczywa na niej, to ona pierze Ci skarpetki i gotuje obiadki, a co dostaje w zamian (bo chyba nie poczucie bezpieczeństwa)? Czy związek to nie układ? Ja nie mówię o ślubach od razu, ale odpowiedz sobie czy długo chcesz ciągnąć zabawę w 'dom' bez żadnych zobowiązań.

Odpowiedz
~niepewna
~niepewna

Ja (27l)juz 9rocznice bede obchodzic z partnerem , a slubnych planow zero .kochamy sie,mieszkamy ,zyjemy razem i nie chce zeby kiedys sie okazalo ze zostane stara panna.....ile mozna czekac ¿???????????

Odpowiedz
~veronika
~veronika

Jak nakłonić rozwodnika do ślubu? Czy marzysz o ślubie a Twój partner nie chce drugi raz ślubu? Masz taki problem ? Pisz! Szukamy par do programu! Zwracamy koszty dojazdu, wynagrodzimy finansowo! pam.

Odpowiedz
~alija
~alija

Zgadzam się z nasty. Właśnie skończyłam studia. Mam jakieś grosze za które nie byłabym w stanie się utrzymać. Jeszcze nie mam umowy o pracę, a nawet jak ją znajdę to nie wiem czy będzie mnie tez na to stać. Marzyłam o tym by podróżować, zobaczyć świat, robić w życiu to co lubię i otaczać się ludźmi, którym odpowiada moja radosna osoba. Jednak nie wiem czy to nie są moja bajki...marzenia mojego chłopaka to mieć prace, mieć dom, mieć rodzinę. Nie ma pasji, nie ma takich szalonych pomysłów jak ja. Wolałby, żebym chciała za niego wyjść i najlepiej poświęcić jemu i domowi całą swoją uwagę i czas. Stąd ślub nie będzie jawił mi się jako usłana różami nowa droga życia. Raczej powiedziałabym, że są to kajdany, które zakładasz na własną odpowiedzialność skazując się na cudzą rodzinę i zrzekając się swoich marzeń, których ze względu na brak czasu i pieniędzy na studiach, nie mogłeś zrealizować, jednakże dające jakieś złudne bezpieczeństwo...bo w końcu co Ci się może w życiu stać jak nic wariackiego w życiu nie robisz.

Odpowiedz
~nasty
~nasty

sranie w banie mamy z dziewczyna po 25 lat nie mozemy przeprowdzic sie na swoje chociaz jestesmy po studiach i oboje pracujemy, nie stac na s na to a jak juz sie nam uda przeprowadzic to co od razu mamy brac slub? po pierwsze za co? po drugie dopiero co dostaniemy wolnosc od rodzicow i juz mamy wchodzic w jakise uklady?

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Ślub
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Artykuły Ślub
Ślub

Strach przed odpowiedzialnością

Strach przed odpowiedzialnością

Do decyzji o małżeństwie, związaniu się na całe życie z drugą osobą i założeniu rodziny trzeba dorosnąć. Kobiety są zwykle bardziej przychylne do zalegalizowania związku, mężczyznom często jest to obojętne.

Ślub

Stres przed ślubem

przed ślubem co do jakości uczucia. Związanie się z drugim człowiekiem na całe przyszłe życie jest nie lada wyzwaniem. Decyzję o ślubie warto przemyśleć (...) . Przygotowanie się do dnia zaślubin, zarówno organizacyjnie,...

Ślub

Seks przed ślubem

współżycia do ślubu. Mimo liberalizmu seksualnego i swobody obyczajowej, seks przedmałżeński jest przez wielu potępiany. Z jednej strony, wytaczane (...) są argumenty natury religijnej i twierdzenie, że współżycie przed ślubem...

Ślub

Nowożeńcy

Nowożeńcy

Szczęśliwe małżeństwo zależy od obustronnej chęci i zaangażowania. Chęć zawarcia małżeństwa powinna wypływać z serca.

Ślub

Wymarzony mężczyzna

Wymarzony mężczyzna

Związek jest sztuką kompromisu i wymaga od każdej pary pracy nad sobą. Bez wspólnych rozmów i rozwiązywania konfliktów nie uda się stworzyć dobrej relacji.

Ślub

Seks a szczęście w związku

Seks a szczęście w związku

Rozpoczęcie współżycia jest dla zakochanych ludzi przeniesieniem związku na bardziej intymny poziom. Seks daje poczucie niezwykłej bliskości i może być czymś wspaniałym, o ile oczywiście oboje partnerzy są na niego gotowi.

Ślub

5 trendów ślubnych na rok 2015

5 trendów ślubnych na rok 2015

Ślubne trendy 2015 Branżą ślubną, tak samo jak modą, rządzą zmieniające się co roku trendy. Każdy nowy sezon ślubów i przyjęć weselnych przynosi (...) nowości, udoskonalenia i zmiany. Co będzie modne w tym roku? Oto 5 najgorętszych trendów...

Ślub

Przygotowania ślubne

Przygotowania ślubne

Zbyt intensywne przygotowania ślubne często przysłaniają to, co w dniu ślubu jest najważniejsze. Warto wszystkie sprawy sobie dobrze rozplanować

Ślub

Ucieczka

Ucieczka

Ucieczka przed problemami nie pomoże w ich rozwiązaniu. Należy eliminować je na bieżąco, poprosić o pomoc rodzinę lub kogoś z bliskiego otoczenia, razem łatwiej znaleźć wyjście z trudnej sytuacji.

Ślub

Zaręczyny w święta - czy to dobry pomysł?

Zaręczyny w święta - czy to dobry pomysł?

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To rodzinny czas sprzyjający refleksji i zadumie. Czas, w którym łatwiej jest zatrzymać się i zastanowić nad dotychczasowym życiem oraz podjąć decyzje, które zaważą na naszej przyszłości. Niepowtarzalna...

Sprawdź, czy grożą Ci te choroby