Gdy on nie chce ślubu

Co zrobić, gdy on nie chce ślubu? Obecnie wiele par decyduje się na zamieszkanie razem bez ślubu. Zaczynają wspólnie gromadzić rzeczy do domu, nieraz mają wspólny budżet, wspólny samochód. Dzielą razem życie. I tak powoli mija czas. Ona zaczyna wspominać coraz częściej o białej sukni, ale on nie chce ślubu. Małżeństwo, w jego odczuciu, to zobowiązanie. A jeżeli coś nie wyjdzie? Czy nie jest dobrze tak, jak jest obecnie? Chwilo trwaj, chciałoby się powiedzieć, ale jednak... Skąd wynikają wątpliwości przed ślubem u mężczyzn? Czy faceci preferują związki nieformalne?

Zobacz film: "Gdzie szukać pomocy w przypadku uzależnień i innych problemów psychologicznych?"

Dlaczego mężczyźni nie chcą ślubu?

Czasami zdarzają się wyjątki. To mężczyzna planuje zaręczyny i ślub, a kobieta się wymiguje. Dzieje się tak w przypadku par, które mają wątpliwości i nie są pewne swoich uczuć. Inaczej wygląda sytuacja między osobami, które się kochają i są pewne swoich uczuć. Kobieta jest gotowa, by wkroczyć w kolejną fazę związku (zaręczyny, ślub), a on nie chce ślubu. Decyzja o małżeństwie go przeraża. Dlaczego mężczyzna nie chce sformalizować związku?

Strach przed odpowiedzialnością

Do decyzji o małżeństwie, związaniu się na całe życie z drugą osobą i założeniu rodziny trzeba dorosnąć. Kobiety są zwykle bardziej przychylne do zalegalizowania...

Teorie na ten temat są różne.

Dlaczego decyzja o ślubie przeraża mężczyznę? Naukowcy znaleźli rozwiązanie. Każdy mężczyzna czuje naturalną potrzebę przekazywania genów. Dawniej było to możliwe dopiero po zawarciu związku małżeńskiego. Kiedy kobieta zamężna zachodziła w ciążę, był to powód do dumy. Obecnie panuje większy liberalizm seksualny. Mężczyzna wie, że może mieć wiele partnerek. W jego kontaktach z kobietami dominuje podświadoma chęć przekazania swoich genów dużej liczbie potomstwa.

  • Odpowiedzialność

Po założeniu rodziny mężczyzna staje się głową domu. Czuje, że na nim spoczywa odpowiedzialność za żonę i dzieci. Odpowiedzialność wiąże się też z utrzymaniem rodziny. Jeżeli mężczyzna nie zarabia dużo, boi się, że nie sprosta roli ojca – głowy rodziny.

  • Zbędny balast

Czasami facet nie chce ślubu, gdyż obawia się, że żona i później dzieci zabiorą mu czas, który on mógłby przeznaczyć na rozwój swojej kariery czy na zabawę.

  • Złe wspomnienia po pierwszym małżeństwie

Mężczyźni, którzy byli już żonaci i przeszli przez piekło rozwodu i podziału majątku nie chcą do tego wracać. Małżeństwo to dla nich przeżycie traumatyczne i nie mają z nim związanych wesołych wspomnień.

Co zrobić, gdy on nie chce ślubu?

Para powinna umieć ze sobą rozmawiać. Szczere wyznanie swoich potrzeb i obaw może oczyścić atmosferę. Kobieta, zamiast robić aluzje, powinna powiedzieć wprost. Mężczyźni wolą usłyszeć coś konkretnego niż się tego domyślać. Szczera rozmowa pomoże wam podjąć wspólną decyzję. Być może on ma ważny powód, by odwlekać decyzję o ślubie. Na pewno nie wolno naciskać na drugą stronę w podjęciu decyzji o zaręczynach i zawarciu związku małżeńskiego. Powinna to być przemyślana i rozsądna decyzja. Naciski ze strony kobiety mogą mieć odwrotny skutek. Mężczyzna poczuje się osaczony i może nie chcieć w ogóle wchodzić w głębszą relację.

Małżeństwo to sztuka ciągłego poznawania siebie, swoich potrzeb, oczekiwań, emocji. Do decyzji o małżeństwie, związaniu się na całe życie z drugą osobą i założeniu rodziny trzeba dorosnąć. Kobiety są zwykle bardziej przychylne do zalegalizowania związku, mężczyznom często jest to obojętne. Jednak kochający partner po jakimś czasie bycia razem, kiedy poważnie traktuje swoją partnerkę i szanuje jej osobę, powinien przemyśleć, jakie kroki podjąć. Wykorzystywanie drugiej strony i trwanie w związku tylko dlatego, że jest mi wygodnie, nie jest uczciwym rozwiązaniem.

Komentarze (6)
~tuniamartuniaagujnia
~tuniamartuniaagujnia ponad rok temu

Kobieta, zamiast robić aluzje, powinna powiedzieć wprost.Naciski ze strony kobiety mogą mieć odwrotny skutek. Mężczyzna poczuje się osaczony i może nie chcieć w ogóle wchodzić w głębszą relację.-to jak mowic pytac. nie mowic nie pytac?/ bo zlote mysli zawarte w tym artykule wzajemnie sie wykluczaja,

Odpowiedz
~dziewczyna w podobnej sytuacji
~dziewczyna w podobnej sytuacji ponad rok temu

@~nasty: Do nasty: A czy ślub musi wiązać z jakimiś wielkimi kosztami? Nikt nie każe brać kredytów na wielkie wesele. Po co bierze się śluby? Po to, że i tak mieszkając razem żyjecie jak w małżeństwie, tylko że dziewczyna jest trochę w gorszej sytuacji niż Ty. Poznaj psychologię kobiety i może parę rzeczy zrozumiesz. Kobiety to emocjonalne istoty i potrzebują takich rzeczy, na wypadek niespodziewanej ciąży to ona nie ma gwarancji bezpieczeństwa i będzie ciągle czuła, że cała odpowiedzialność za dziecko spoczywa na niej, to ona pierze Ci skarpetki i gotuje obiadki, a co dostaje w zamian (bo chyba nie poczucie bezpieczeństwa)? Czy związek to nie układ? Ja nie mówię o ślubach od razu, ale odpowiedz sobie czy długo chcesz ciągnąć zabawę w 'dom' bez żadnych zobowiązań.

Odpowiedz
~veronika
~veronika ponad rok temu

Jak nakłonić rozwodnika do ślubu? Czy marzysz o ślubie a Twój partner nie chce drugi raz ślubu? Masz taki problem ? Pisz! Szukamy par do programu! Zwracamy koszty dojazdu, wynagrodzimy finansowo! pam.

Odpowiedz
~alija
~alija ponad rok temu

Zgadzam się z nasty. Właśnie skończyłam studia. Mam jakieś grosze za które nie byłabym w stanie się utrzymać. Jeszcze nie mam umowy o pracę, a nawet jak ją znajdę to nie wiem czy będzie mnie tez na to stać. Marzyłam o tym by podróżować, zobaczyć świat, robić w życiu to co lubię i otaczać się ludźmi, którym odpowiada moja radosna osoba. Jednak nie wiem czy to nie są moja bajki...marzenia mojego chłopaka to mieć prace, mieć dom, mieć rodzinę. Nie ma pasji, nie ma takich szalonych pomysłów jak ja. Wolałby, żebym chciała za niego wyjść i najlepiej poświęcić jemu i domowi całą swoją uwagę i czas. Stąd ślub nie będzie jawił mi się jako usłana różami nowa droga życia. Raczej powiedziałabym, że są to kajdany, które zakładasz na własną odpowiedzialność skazując się na cudzą rodzinę i zrzekając się swoich marzeń, których ze względu na brak czasu i pieniędzy na studiach, nie mogłeś zrealizować, jednakże dające jakieś złudne bezpieczeństwo...bo w końcu co Ci się może w życiu stać jak nic wariackiego w życiu nie robisz.

Odpowiedz
~nasty
~nasty ponad rok temu

sranie w banie mamy z dziewczyna po 25 lat nie mozemy przeprowdzic sie na swoje chociaz jestesmy po studiach i oboje pracujemy, nie stac na s na to a jak juz sie nam uda przeprowadzic to co od razu mamy brac slub? po pierwsze za co? po drugie dopiero co dostaniemy wolnosc od rodzicow i juz mamy wchodzic w jakise uklady?

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Ślub
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Pomocni lekarze

Artykuły Ślub
Ślub

Strach przed odpowiedzialnością

Strach przed odpowiedzialnością

Do decyzji o małżeństwie, związaniu się na całe życie z drugą osobą i założeniu rodziny trzeba dorosnąć. Kobiety są zwykle bardziej przychylne do zalegalizowania związku, mężczyznom często jest to obojętne.

Ślub

Stres przed ślubem

Przygotowania ślubne to całkiem naturalna sprawa. Nie dość, że sama organizacja wesela pochłania dużo energii, to dochodzą jeszcze obawy przed ślubem (...) co do jakości uczucia. Związanie się z drugim człowiekiem na całe przyszłe życie...

Ślub

Dlaczego warto wziąć ślub zimą? (WIDEO)

Większość ślubów odbywa się w sezonie wiosennym i letnim, czyli od kwietnia do października. Można wtedy liczyć na dobrą pogodę, piękne krajobrazy (...) wokół, a przede wszystkim nie martwić się o dodatkowe ubrania wierzchnie. Są...

Ślub

Najbardziej przerażające tradycje nocy poślubnej (WIDEO)

Obecnie coraz więcej nowożeńców nie konsumuje nocy poślubnej, ponieważ jest zbyt zmęczona całonocną zabawą. Jednak tradycyjne wesele różniło się od współczesnego, a noc poślubna była jedną z najważniejszych tradycji. W średniowieczu po oczepinach para...

Ślub

Seks przed ślubem

do ślubu. Mimo liberalizmu seksualnego i swobody obyczajowej, seks przedmałżeński jest przez wielu potępiany. Z jednej strony, wytaczane są argumenty (...) natury religijnej i twierdzenie, że współżycie przed ślubem...

Ślub

Publiczne oświadczyny - hit czy kit? (WIDEO)

Niejednokrotnie słyszeliśmy o oświadczynach na parkiecie boiska podczas najważniejszych rozgrywek turnieju koszykówki czy siatkówki. Zdarzały się i takie sytuacje, w których mężczyzna przyklękał na kolano w miejscach publicznych takich jak Time Square,...

Ślub

Wymarzony mężczyzna

Wymarzony mężczyzna

Związek jest sztuką kompromisu i wymaga od każdej pary pracy nad sobą. Bez wspólnych rozmów i rozwiązywania konfliktów nie uda się stworzyć dobrej relacji.

Ślub

Nowożeńcy

Nowożeńcy

Szczęśliwe małżeństwo zależy od obustronnej chęci i zaangażowania. Chęć zawarcia małżeństwa powinna wypływać z serca.

Ślub

Intercyza przed ślubem

Intercyza przed ślubem lub po zawarciu małżeństwa jest to umowa majątkowa między partnerami. Zawiera się ją, kiedy para chce, aby ich stosunki (...) lub całkowitą rozdzielność majątkową - lub wręcz przeciwnie. W Polsce po ślubie...

Ślub

Ile włożyć do ślubnej koperty? (WIDEO)

Trendy ślubne zmieniają się z sezonu na sezon, a państwo młodzi podejmują różnego rodzaju działania, aby wyróżnić swoje wesele. Dlatego właśnie przyjęcia weselne to imprezy coraz bardziej obfitujące w atrakcje, ale też o wiele droższe niż niegdyś. W...