Trwa ładowanie...

GIF wycofuje jedną z serii popularnego leku na trądzik Benzacne 10%

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał jedną z serii leku Benzacne 10%. Przyczyną wycofania jest wadliwe opakowanie żelu.

Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynęła informacja od podmiotu odpowiedzialnego, w której stwierdzono wadę powłoki lakieru wewnętrznego opakowania. Jest to wada jakościowa tuby, w związku z tym Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży na terenie Polski serii leku Benzacne 10%:

Benzacne (Benzoylis peroxidum), 100 mg/g, żel seria: 410471, termin ważności: 02.2020 podmiot odpowiedzialny: Takeda Pharma Sp. z o.o.

Benzacne to popularny preparat bez recepty, stosowany w leczeniu różnych rodzajów trądziku pospolitego. Jego główną substancją czynną jest nadtlenek benzoilu. Żel ma działanie przeciwtrądzikowe i złuszczające. Nadtlenek benzoilu po zastosowaniu łatwo przenika do warstwy rogowej naskórka i hamuje rozwój bakterii beztlenowych Propionobacterim acne, będących jedną z przyczyn trądziku pospolitego. Działa on także złuszczająco na naskórek, zmniejsza liczbę zaskórników.

Zobacz też: LEK ZOLAXA RAPIS ZNIKA Z APTEK

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza