Przejdź na WP

GIF wycofuje z obrotu serię kropli do uszu

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu serię leku Certaxal. To krople stosowane w infekcjach uszu. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Zobacz film: "Polska krajem lekomanów"

Z obrotu wycofano serię o numerze K002 i z datą ważności 02.2018. Decyzja została wydana 23 marca 2016 r. Jaki był jej powód?

Przeczytaj także:

"Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynęła decyzja własna podmiotu odpowiedzialnego o wycofanie z obrotu ww. serii produktu leczniczego Cetraxal w związku z otrzymaniem wyników poza specyfikacją w zakresie parametru: czystość chromatograficzna – zawartość nieznanego zanieczyszczenia" – czytamy w decyzji.

1. Co to jest Cetraxal?

Substancją czynną kropli do uszu o nazwie Cetraxal jest cyprofloksacyna. Związek ma szerokie spektrum działania antybakteryjnego. Krople stosuje się ze wskazań lekarza, głównie w przypadkach leczenia ostrego zapalena ucha zewnętrznego, jednak pod warunkiem, gdy błona bębenkowa nie została uszkodzona.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy