Trwa ładowanie...

GIF wycofuje z rynku serię roztworu do dializy otrzewnowej

Główny Inspektorat Farmaceutyczny zdecydował o wycofaniu leku bicaVera z 1,5 proc. glukoza i wapniem 1,25 mmol/l. Jest to rozwór do dializy otrzewnowej. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Zobacz film: "Świecie zapachowe. Uważaj co zapalasz w domu"

1. Roztwór bicaVera - wycofana seria

Z obrotu zostanie wycofana jedna seria roztworu bicaVera z 1,5 proc. glukozą i wapniem 1,25 mmol/l: numer serii: A2LF261, termin ważności: 05.2021 r.

Podmiotem odpowiedzialnym jest Fresenius Medical Care Deutschland GmbH, Niemcy.

Lek zostaje wycofany z powodu stwierdzenia wady jakościowej.

Do inspektoratu wpłynęła informacja w systemie Rapid Alert z Niemiec o wycofaniu z obrotu ww. produktu leczniczego w związku z potencjalną wadą jakościową opakowania.

2. bicaVera – zastosowanie

Lek bicaVera stosuje się u pacjentów ze schyłkową, przewlekłą niewydolnością nerek do oczyszczania krwi za pośrednictwem błony otrzewnowej. Ten sposób oczyszczania krwi nazywa się dializą otrzewnową.

Jest to drugi wycofany przez GIF lek we wrześniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.