Namiętna gra wstępna

Gra wstępna to pieszczenie, dotykanie miejsc erogennych, gdzie najłatwiej wzbudzić podniecenie. Dla wielu kobiet gra wstępna jest podstawą udanego stosunku. Panom zwykle do satysfakcji potrzeba kilku, kilkunastu minut, podczas gdy panie potrzebują pół godziny, a czasami więcej. Jednak według ostatnich badań także prawie połowa mężczyzn deklaruje czerpanie przyjemności z gry wstępnej.

Czas gry wstępnej

Krótsza gra wstępna odbywa się u nastolatek (związane zapewne z niecierpliwością, czasami strachem) oraz ludzie starsi (może to wynikać ze znużenia). Najwięcej czasu na pieszczoty poświęcają ludzie w średnim wieku. Ponad połowa Polaków deklaruje, że poświęca na zabawę przed seksem do 20 minut, ale tylko ok. 3 procent twierdzi, że ich gra wstępna trwa ponad godzinę.

Zobacz film: "Jak wywołać orgazm?"

Celem pieszczot, którymi kochanek obsypuje swoją kochankę, jest wywołanie silnego podniecenia u kobiety. Wtedy dochodzi u niej do lepszego ukrwienia narządów płciowych takich jak łechtaczka, pochwa, co ułatwia wytwarzanie śluzu. Śluz sprawia, że stosunek, głównie w jego początkowej fazie, jest dla kobiety mniej bolesny. Dochodzi także do zwężenia ujścia pochwy (nawet do 1/3 szerokości), co zwiększa doznania mężczyzny w czasie penetracji.

Preludium do orgazmu

Trzeba jednak pamiętać, aby gra wstępna nie stała sie rutynowym „przygotowaniem” partnerki do stosunku. Wiele par czerpie ogromną radość z gry wstępnej, czasami nawet rezygnują z pełnego stosunku z penetracją, aby w pełni skupić się na czynnościach, które silnie urozmaicają ich życie seksualne. Niektórzy nazywają takie zachowania „białym seksem”.

Osoby, które kochają się szybko, często robią to w celu wyładowania energii, napięcia dnia codziennego. Niestety w czasie takiego seksu często nie zwraca się uwagi na potrzeby drugiej osoby. Seks wtedy staje się narzędziem samym w sobie i nie prowadzi do zacieśnienia bliskości między kochankami. Staje się wręcz źródłem niespełnienia, a czasem nawet cierpienia, zwłaszcza partnerki. Wtedy, aby na nowo „odkryć” drugą osobę, warto szukać zbliżenia, co można osiągnąć np. przez wspólny wyjazd w ciche i spokojne miejsce.

Są jednak chwile, gdy podniecenie kochanków jest tak duże, że rozpoczynanie gry wstępnej nie ma najmniejszego sensu. W przypadku napływu ogromu podniecenia przejście do pełnego stosunku ma swoje uzasadnienie.

Elementy gry wstępnej

Przede wszystkim trzeba obserwować partnera i zauważać rzeczy, które sprawiają mu przyjemność. Trzeba uwolnić swoje zmysły. Należy zapomnieć o problemach dnia codziennego, wyłączyć telefon, przeznaczyć ten czas tylko dla siebie! Do gry wstępnej trzeba się przyłożyć. Jeśli jest inaczej, partnerka szybko zauważa, gdy ruchy partnera nie sprawiają mu przyjemności, są wymuszone. Wyostrzenie takich zmysłów jak dotyk (pieszczenie drugiej osoby), słuch (np. ciche szepty), wzrok, smak pozwala zapomnieć o rzeczywistości. Większość mężczyzn jest wzrokowcami. Największe podniecenie wzbudza w nich patrzenie na swoją roznegliżowaną partnerkę, ubraną tylko w seksowną bieliznę.

Wiele osób wstydzi się własnego ciała. Niektórzy będąc nawet w bardzo bliskim związku, obawiają się ukazania swojego ciała w pełni. Istotą gry wstępnej jest zezwolenie na dostęp do stref, które wydają się nam nieatrakcyjne. Jednak często okazuje się, że dotyk i pieszczota wcześniej tak wstydliwych miejsc silnie wzmaga podniecenie.

Kolejną istotną sprawą jest uzmysłowienie partnerowi, które elementy gry wstępnej sprawiają obojgu największą przyjemność. Na przykład wiele kobiet czerpie ogromną rozkosz podczas dotyku łechtaczki. Należy delikatnie poinformować partnera o takich miejscach, gdyż sam seks pochwowy może nie dawać kobiecie pełnej satysfakcji, powodować u niej poczucie niespełnienia. Można sobie podpowiadać w czasie gry wstępnej, oczywiście w delikatny sposób, tak aby nie popsuć nastroju. Powinno unikać się takich słów jak „ uważaj co robisz”! itp. Z drugiej strony ważne są pozytywne słowa, takie jak: „dobrze kochanie, tylko trochę szybciej, głębiej”. Takie określenia nie obrażą partnera, a zwiększą doznania i satysfakcję obojga. Gdy chcemy wprowadzić do gry wstępnej elementy, które sprawiają nam ogromną przyjemność, a partner nie ma odwagi tego zrobić, nie wolno go zmuszać. Najlepiej stopniowo wprowadzać go w kontakt ze swoim ciałem.

Komunikacja w łóżku

Gra wstępna kończy się wtedy, gdy oboje kochankowie są bardzo podnieceni – bliscy osiągnięcia samego szczytu – orgazmu. Mężczyźni, którzy najczęściej są gotowi wcześniej, nie powinni w żaden sposób pośpieszać swoich partnerek. Tylko one wiedzą, kiedy są gotowe.

Naucz swojego partnera, że apetyt wzrasta w miarę jedzenia. Pokaż mu, że dzięki czekaniu połączonemu z podniecającymi pieszczotami rozbudzają się zmysły i następuje wybuch ogromnego uczucia w czasie orgazmu.

Kolejną istotną rzeczą jest komunikacja w łóżku. W słowniku polskim jest bardzo mało słów nazywających intymne miejsca naszego ciała. Dlatego warto wprowadzić swój własny język. Takie określenia jak: „mały”, „myszka” wydają się zabawne, ale wypowiedziane w czasie gry wstępnej szybko nakierowują partnera.

Gdy już wiemy, że chcemy przeżyć wspaniałą grę wstępna, należy pamiętać, aby ofiarowane pieszczoty stopniować i zaczynać od miejsc mniej erogennych. Np. pocieranie o płatki uszne, dotyk szyi, piersi na początku, a na końcu dochodzenie do miejsc bardzo silnie erogennych, jak łechtaczka u kobiety czy żołądź prącia u mężczyzny. Takie zachowanie w sypialni sprawia, iż pozytywne emocje związane z oczekiwaniem narastają coraz bardziej, osiągając swój szczyt w postaci przeżywanego orgazmu.

Lepszy klimat w łóżku

Podobno nie ma nic gorszego niż nuda i rutyna w sypialni. Aby chwile wzajemnego zbliżenia były jak najprzyjemniejsze, pamiętajmy o stworzeniu odpowiedniego klimatu. Romantyczna kolacja we dwoje, dobry film, odrobina alkoholu pomagają zapomnieć o troskach dnia codziennego. Przynoszą odprężenie, wyciszenie, pozwalają skoncentrować się na sobie nawzajem. Dość często w ramach urozmaicenia gry wstępnej używane są owoce układane na ciele partnera oraz tzw. zabawki erotyczne.

Drodzy Panowie, pamiętajmy, że kobiety zmienne są. Podczas jednego zbliżenia ogromną satysfakcję przynoszą np. pieszczoty piersi, gdy podczas kolejnego tylko ból, niechęć czy nawet obojętność do współżycia. Związane jest to ze zmianami hormonalnymi zachodzącymi cykliczne w ciele kobiety. Piersi tuż przed miesiączką rzeczywiście stają się bolesne. Brak reakcji ze strony partnera (partnerki) na pieszczoty może też niestety wynikać ze znudzenia. Znane już na pamięć kolejne ruchy partnera przestają przynosić satysfakcję i podniecenie. Dlatego tak ważne jest, aby każde zbliżenie przeżywać tak samo gorąco i namiętnie, jakby miało być ostatnim w życiu.

Ostatnią ważną sprawą jest rzecz wydająca się być podstawą: higiena. Gra wstępna polega na dotykaniu miejsc intymnych, które często mają swój określony, niezbyt przyjemny zapach. Nieatrakcyjnego zapachu można łatwo się pozbyć poprzez korzystanie z wielu dostępnych środków higieny intymnej o zdecydowanie przyjemniejszej woni.

Lekarz Tomasz Szafarowski, ponad rok temu

Bibliografia

  • Wojciszke B. Psychologia Miłości, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2009, ISBN 978-83-7489-254-4
  • Lew-Starowicz Z. (red.), Seksualność człowieka, Urban & Partner, Wrocław 2010, ISBN 978-83-7609-250-8
  • Jodko A., Tabu seksuologii, Academica, Warszawa 2008, ISBN 978-83-89281-54-8
  • Leiblum S., Rosen R., Terapia zaburzeń seksualnych, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Sopot 2005, ISBN 83-60083-76-2

Gra wstępna

Komentarze (3)
joonek9
joonek9 ponad rok temu

Jeśli się dobrze zna swoja kobietę, to gra wstępna nie powinna być problemem. Przy pierwszym razie warto wykazać się i przyłożyć do gry wstępnej. Tutaj http://wiecejmeskosci.pl/gra-wstepna-przed-seksem można dowiedzieć jak się zabrać za grę wstępna i zadowolić swoja druga polówkę.

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Gra wstępna
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Pomocni lekarze

Artykuły Gra wstępna
Gra wstępna

Co to jest gra wstępna?

. Często dostarczają ich sobie podczas gry wstępnej. Jest to czas przed stosunkiem, kiedy partnerzy stosują różne metody pobudzania seksualnego. Pojęcie gra (...) wstępna można poszerzyć, gdyż na udane...

Gra wstępna

Jak podniecić kobietę?

Udany seks to połowa sukcesu w związku. Druga połowa to cała reszta związana z charakterem, wymaganiami wobec drugiej osoby, udanym życiem codziennym. Seks dla kobiety ma dużą wartość. Jednak, żeby był udany, kobieta musi wejść w odpowiednią fazę podniecenia....

Gra wstępna

Afrodyzjaki dla kobiet

i ziół. Czekolada to doskonały afrodyzjak dla kobiet. Dobrym pomysłem na grę wstępną jest karmienie partnera truskawkami zanurzonymi w czekoladzie

Gra wstępna

Sexting wśród młodzieży

Sexting wśród młodzieży

Sexting - to słowo powinni jak najszybciej poznać wszyscy rodzice. Prawdopodobnie już przyzwyczaili się do tego, że ich dzieci nie rozstają się z telefonami komórkowymi i nie wyobrażają sobie dnia bez dostępu do Internetu, uważając to za całkowicie normalne....

Gra wstępna

Apetyt na seks

Libido oznacza popęd płciowy lub pożądanie seksualne. Pojęcie to wprowadził Zygmunt Freud. Uznał on, że libido jest rodzajem energii, która sprawia, że życiowe popędy spełniają swoje zadania. Każdy człowiek ma inny poziom libido, na który mogą mieć wpływ...

Gra wstępna

Dlaczego warto się całować?

Dlaczego warto się całować?

Całowanie zapobiega ubytkom Kto by się domyślał, że wymiana śliny ma podobne działanie jak płyn do płukania zębów? Według ekspertów, ślina pomaga budować szkliwo, a jej dostatek podczas francuskiego pocałunku pozbywa się bakterii z zębów, co z kolei wpływa...

Gra wstępna

Oziębłość w łóżku

Oziębłość w łóżku

Brak apetytu na zbliżenia może mieć wiele przyczyn. Odnajdując tę właściwą, łatwiej będzie rozwiązać problemy w sypialni.

Gra wstępna

Cała prawda o grze wstępnej Polaków (WIDEO)

Cała prawda o grze wstępnej Polaków (WIDEO) Odtwórz wideo

mosznowy. Wyjaśniane są także tajniki gry wstępnej, którą rozpoczyna wzajemne zainteresowanie partnerów seksualnych. Najpierw pojawia się zainteresowanie (...) osobowością, następnie fizyczne pobudzenie i głębszy kontakt cielesny. Sfery...

Gra wstępna

Dotyk (WIDEO)

Dotyk (WIDEO) Odtwórz wideo

Dotyk jest tym elementem okazywania czułości, który zbliża do siebie partnerów i pozwala im pogłębiać swoją relację. Jeśli tego rodzaju pieszczot nie jest zbyt dużo, wiele osób może czuć się z tego powodu bardzo nieszczęśliwych. Ich brak powoduje bowiem,...

Gra wstępna

Co nam daje satysfakcję w związku?

Co nam daje satysfakcję w związku?

Przytulanie się, głaskanie i całowanie to nieodłączne elementy udanego związku. Według powszechnego mniemania to kobiety potrzebują takich pieszczot najbardziej. Brak czułości ze strony partnera to jeden z głównych tematów „babskich wieczorów". Okazuje...