Trwa ładowanie...

Gwiazda snapchata Katie May zmarła po wizycie u kręgarza

Była modelka Playboya i "Królowa snapchatu" KatieMay zmarła niespodziewanie w ostatni dzień lutego z powodu udaru. Dopiero teraz wyszły na jaw nowe szczegóły z jej aktu zgonu, uzyskane przez portal TMZ, które pokazują, że udar Katie został spowodowany przez rutynową wizytę u kręgarza.

Według TMZ, akt zgonu stwierdza, że 34-latka doznała tępego urazu podczas wizyty u kręgarza, który nastawiał jej kręgi szyjne. To uszkodzenie spowodowało rozdarcie w lewej tętnicy kręgowej w jej szyi, które odcięło dopływ krwi do mózgu, powodując udar. Jak pokazują badanie, jest to faktycznie możliwe.

"Badania wykazały, że szybkość bądź duża siła manipulacji w obrębie szyi może być związana z urazami lub rozdarciem naczyń krwionośnych w szyi, szczególnie u osób poniżej 45 roku życia" - mówi Darria Long Gillespie, lekarz medycyny, pracownik pogotowia i wiceprezes strategii klinicznej w firmie Sharecare.

"Naczynia te mają zasadnicze znaczenie dla przepływu krwi do mózgu, uszkodzenie ich prowadzi do udaru".

Gwiazda snapchatu zmarła po wizycie u kręgarza
Gwiazda snapchatu zmarła po wizycie u kręgarza (Instagram)

Tweety Katie ze stycznia sugerują, że szukała kręgarza, aby wyleczyć ucisk nerwów w szyi, którego się nabawiła podczas sesji zdjęciowej. Po udarze została podłączona do aparatury podtrzymującej życie przez kilka dni. Według TMZ, jej śmierć była przypadkowa i nie wiadomo czy rodzina Katie będzie podejmować działania prawne.

Taka sytuacja zdarza się bardzo rzadko. Badania opublikowane w „International Journal of Clinical Practice” pokazują, że dotychczas miało miejsce tylko 26 zgonów związanych z manipulacją w obrębie kręgosłupa odnotowanych w historii literatury medycznej, ale wiele więcej może pozostać niepublikowanych.

ZOBACZ TAKŻE:

Poważne komplikacje związane z wizytą u kręgarza są rzadkie, ale należy pamiętać, że do innych czynników ryzyka udaru należy przepuklina dysku oraz ucisk nerwów w dolnej części kręgosłupa. Należy również unikać wizyt u kręgarza, jeśli wiesz, że jesteś w grupie zwiększonego ryzyka wystąpienia udaru mózgu, cierpisz z powodu drętwienia rąk lub nóg, oraz osteoporozy.

Podsumowując, ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z zagrożeń związanych z wizytami u kręgarza. Należy uczulać pacjentów, aby byli ostrożni szczególnie przed wykonywaniem zabiegów w obrębie szyi.

5 problemów zdrowotnych, które rozwiąże kręgarz
5 problemów zdrowotnych, które rozwiąże kręgarz [6 zdjęć]

Większość ludzi zakłada, że usługi kręgarza przydają się jedynie w przypadku problemów z karkiem i kręgosłupem....

zobacz galerię

Kręgarze są często samoukami i nie mają za wiele wspólnego z medycyną. Często wiedzę uzyskują od starszych kolegów po fachu, a usługi kręgarzy są bardzo popularne np. na Ukrainie.

Chiropraktyka zakłada, że przemieszczenia i dysfunkcje kręgów prowadzą do nieprawidłowych ruchów w obrębie całego kręgosłupa. Może to wywoływać różne problemy zdrowotne. Wszyscy ludzie mają problemy tego typu. Nawet najmniejsze zmiany w ustawieniu kręgosłupa powodują wzrost napięcia mięśni i po pewnym czasie skutkują różnymi dolegliwościami bólowymi zarówno w okolicy kręgosłupa, jak i miejscach odległych.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.