Healthrunners. Biegaj z głową!

Sport to zdrowie! Każdy to wie, ale czy dla każdego przebiegnięcie maratonu oznacza to samo? Czy intensywne treningi zawsze są lepsze od umiarkowanej aktywności fizycznej?

O tym, że Polskę opanowała moda na bieganie nie trzeba nikogo przekonywać. Mnogość imprez dla biegaczy przyprawia o zawrót głowy, podobnie jak i panująca na nich frekwencja. Na starcie maratonów stają ludzie w różnym wieku i z różnym stanem zdrowia. Wszyscy mają jeden cel: ukończyć bieg w jak najlepszym czasie.

Niestety nie zawsze tak się dzieje. Podczas wielu biegów służby ratunkowe mają wiele pracy. Niestety zdarza się też tak, że ekstremalny wysiłek doprowadza nawet do śmierci.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

Każdy z nas jest inny, dlatego trening zawsze powinien być dopasowany do naszych indywidualnych możliwości – mówi dr. Tomasz Urbanowicz z Poznańskiej Kliniki Serca. Jego zdaniem zbyt intensywne treningi mogą doprowadzać do nieodwracalnych zmian w sercu, które ostatecznie mogą skutkować poważnymi zaburzeniami w jego pracy.

– Nie oszukujmy się, dystanse maratońskie są poważnym szokiem dla nieodpowiednio przygotowanego organizmu. W skrajnych przypadkach ich pokonywanie może skończyć się tragicznie – dodaje specjalista z Poznańskiej Kliniki Serca.

By temu przeciwdziałać lekarze, trenerzy i dietetycy łączą siły i już 27 września 2015 r. podczas pikniku sportowego pod hasłem „Healthrunners. Biegaj z głową”, towarzyszącego dużej imprezie sportowej Men Expert Survival Race na poznańskiej Malcie będą sprawdzać, czy biegamy z pożytkiem dla zdrowia.

Na specjalnym stoisku będzie można np. sprawdzić wiek biologiczny serca a także wiele innych parametrów świadczących o tym, czy jest ono w pełni zdrowe. W porozumieniu z trenerami lekarze doradzą, jak biegać i z jaką intensywnością, by nasza aktywność przynosiła organizmowi pożytek.

Na miejscu każdy będzie mógł naładować akumulatory, posilić się i odprężyć przy muzyce na żywo. Strefa Survival Race to także otwarta przestrzeń pełna atrakcji, które zapewnią Wam nie tylko świetne wspomnienia, ale i cenne nagrody ufundowane przez sponsorów.

– Każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w przygotowanym przez trenerów z trenujztrenerem.pl personalnym treningu dla zdrowia. Postaramy się doradzić, jak trenować, by uzyskać efekty, których oczekujemy, dbając o serce, ale i nie psując np. kolan – mówi Karol Kwiliński z trenujztrenerem.pl.

Każdy z uczestników będzie mógł zapisać się do powstającej w Poznaniu grupy Healthrunners czyli biegających świadomie. Wśród uczestników do wygrania będą też między innymi treningi personalne, pakiety opieki zdrowotnej dla sportowców.

POSZCZEGÓLNE PUNKTY SPECJALISTYCZNE:

 • Punkt konsultacji kardiologicznych Poznańska Klinika Serca, Polpharma,
 • Punkt konsultacji dietetycznych,
 • Punkt konsultacji fizjoterapeutycznych,
 • Punkt konsultacji ortopedycznych,
 • Stanowisko specjalistów od doboru obuwia i ubioru sportowego,
 • Stanowisko trenerów personalnych (trener i siłownia).

Healthrunners. Biegaj z głową

 • Termin: 27.09.2015
 • Czas akcji: godz. 10-18
 • Miejsce: Malta Poznań

Healthrunners. Biegaj z głową!

Healthrunners. Biegaj z głową!

Chcesz biegać? Rób to z głową! Nieumiejętne uprawianie sportu nie zawsze musi bowiem oznaczać zdrowie. Jak więc biegać? Dowiesz się już 27 września na poznańskiej Malcie. Przebadasz się, a lekarze podpowiedzą ci, jak trenować z pożytkiem dla zdrowia.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Ważne tematy