Trwa ładowanie...

Heroizm personelu medycznego podczas pandemii. Janina Ochojska z podziwem o medykach (WIDEO)

Od początku pandemii personel medyczny narażony jest na pracę w ekstremalnych warunkach. Walka z koronawirusem na pierwszej linii frontu jest wyniszczająca i bardzo niebezpieczna. Medycy często ryzykują własnym zdrowiem, by pomóc pacjentom z COVID-19. Janina Ochojska w programie "Newsroom" powiedziała, jak sytuacja wygląda z jej perspektywy i dlaczego jest tak mało lekarzy i pielęgniarek w polskiej służbie zdrowia.

- Gdyby nasz rząd tak pracował, to naprawdę w Polsce byłoby lepiej. W dodatku jak spojrzymy, ile zarabiają pielęgniarki, to ich zaangażowanie budzi wielki podziw - mówiła Janina Ochojska.

Założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej zaznaczyła, że podziw należy się głównie przez to, że lekarze, pielęgniarki i inny personel medyczny są narażeni na bezpośredni kontakt z zakażonymi koronawirusem. Z tą świadomością codziennie chodzą do pracy, zostając dłużej na dyżurach, bo takie są potrzeby. Ochojska zwraca uwagę na duże braki w personelu.

- Personelu jest za mało, bo albo właśnie choruje, albo część nie podejmuje pracy, ponieważ mało zarabia i wyjeżdża za granicę. Pamiętajmy, że część lekarzy i pielęgniarek wyrzuciliśmy za granicę, bo jak domagali się praw dla siebie i poprawy warunków pracy to im powiedziano, żeby szukali tego gdzie indziej. No i pojechali... - mówiła Ochojska.

WIĘCEJ W WIDEO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.