Przejdź na WP

Iladian Direct Plus - charakterystyka, skład, stosowanie, przeciwwskazania, opinie

Iladian direct plus to lek w globulkach dopochwowych, który ma za zadanie przywrócić i utrzymać naturalną florę bakteryjną pochwy. Jakie są wskazania do stosowania leku iladian direct plus? Czy są jakiekolwiek przeciwwskazania do stosowania iliadian direct plus?

Zobacz film: "Stan zapalny pochwy - rozpoznawanie i leczenie"

spis treści

1. Iladian Direct Plus – charakterystyka

Iladian direct plus to lek dopochwowy w formie globulek. Iladian direct plus hamuje rozwój bakterii, które przyczyniają się do zapalenia pochwy i rozwoju drożdżaków Candida. Co więcej, iladian direct plus ma zapobiec rozwojowi namnażania się bakterii w pochwie, które mogłyby wywołać zapalenie układu moczowo-płciowego.

Iladian direct plus został wzbogacony o kwas hiluronowy oraz witaminę E. Dzięki temu lek iladian direct plus nie tylko leczy, ale łagodzi świąd, zmniejsza uczucie napięcia, nawilża błonę śluzową, a także zmniejsza podatność na urazy.

Lek iladian direct plus może być pierwszą formą pomocy w przypadku dyskomfortu związanego ze środowiskiem pochwy – swędzenie, pieczenie, ból związany z zapaleniem dróg moczowych, nieprzyjemny zapach, upławy.

Co więcej, iladian direct plus może być stosowany profilaktycznie.

Sytuacje, kiedy powinnaś pilnie skonsultować się z ginekologiem
Sytuacje, kiedy powinnaś pilnie skonsultować się z ginekologiem [10 zdjęć]

Każda kobieta powinna przynajmniej raz w roku odwiedzać gabinet ginekologiczny. W trakcie wizyty kontrolnej...

zobacz galerię

2. Iladian Direct Plus – skład

Jedno opakowanie iladian direct plus zawiera 10 tabletek dopochwowych. Skład iladian direct plus to inulina, witamina E, kwas kialuronowy, kwas L-askorbinowy oraz laktoza i stearynian magnezu.

3. Iladian Direct Plus – stosowanie

Preparat Iladian direct plus może służyć jako uzupełnienie leczenia bakteryjnego przy zapaleniu pochwy, ale również zmniejsza rozwój bakterii, zmniejsza upławy i nieprzyjemny zapach. Iladian direct plus dba o utrzymanie flory bakteryjnej pochwy i zapobiega zapaleniu.

Iladian direct plus dobrze się sprawdzi w przypadku kobiet, które uczęszczają na basen, są po antybiotykoterapii lub w jej trakcie. Dzięki przyjmowaniu leku szanse na zapalenie bakteryjne jest znacznie mniejsza. Można również wspomóc leczenie przy grzybicy pochwy.

Iladian direct plus może stanowić również ochronę flory bakteryjnej pochwy w okresie klimakterium.

Lek iladian direct plus przyjmuje się profilaktycznie dopochwowo 1 tabletkę dwa razy w tygodniu na noc. W przypadku, gdy iladian direct plus jest środkiem wspomagającym leczenie zakażenia bakteryjnego, wówczas przyjmuje się 1 tabletkę dopochwowo na noc przez 7 do 10 dni codziennie.

Należy również pamiętać, że przed wprowadzeniem tabletki do pochwy, należy dokładnie umyć ręce.

Jeżeli objawy świądu pochwy, nieprzyjemnego napięcia lub inne nie ustąpią po około 7 dniach lub się nasilą, należy skonsultować się z lekarzem.

Zobacz także:

4. Iladian Direct Plus – przeciwwskazania

Leku iladian direct plus nie należy stosować jeżeli jest się uczulony na którykolwiek składnik. Przeciwwskazaniem do stosowania iladian direct plus są także uszkodzenia błony śluzowej pochwy, upławy z pochwy zawierające krew, menstruacja.

Nie należy również przyjmować leku iladian direct plus z innymi lekami dopochwowymi. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem.

5. Iladian Direct Plus – skutki uboczne

W bardzo rzadkich przypadkach lek iladian direct plus może powodować pieczenie pochwy. Innych skutków ubocznych podczas przyjmowania globulek dopochwowych iladian direct plus nie stwierdzono.

6. Iladian Direct Plus – opinie

W internecie wiele osób wyraża opinie na temat Iladian Direct Plus. Duża liczba kobiet pisze, że stosowały go po poleceniu faramceuty, aczkolwiek jako uzupełnienie kuracji antybiotykiem. Podobnie jak w przypadku innych preparatów opinie bywaja skrajne. Część Pań chwali jego skuteczność i łatwość aplikacji, stosując go nawet profilaktycznie np. w leczeniu upłatów. Aczkolwiek możemy znaleźć również zarzuty, że Iladian Direct Plus wywołał infekcję.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy