Implanty policzków

Implanty policzków to sposób na poprawienie wyglądu twarzy polegający na pozbyciu się problemu zapadniętych policzków lub braku wyraźnych kości policzkowych. Implanty są różnego kształtu i rozmiaru, dlatego dopasowuje się je indywidualnie do każdej twarzy. Policzki mają duży wpływ na wygląd twarzy – to między innymi one powodują, że rysy są męskie lub damskie i że twarz wygląda młodo lub staro, atrakcyjnie lub nie.

Dla kogo są przeznaczone implanty policzków?

Na taką operację mogą się zdecydować osoby narzekające na:

Zobacz film: "Domowe metody na piękną skórę. Lepsze niż drogie kosmetyki"

 • zbyt ostre rysy twarzy,
 • nadmiernie kościste policzki,
 • zapadnięte policzki,
 • mało widoczne kości policzkowe,
 • brak wykształconego konturu twarzy.

Operacja plastyczna powiększenia policzków za pomocą implantów odmładza twarz, która z wiekiem robi się coraz mniej zaokrąglona. Biorąc pod uwagę inwazyjnośc wprowadzenia implantów pod skórę, trzeba zawsze brać pod uwagę inne, mniej inwazyjne metody odmładzające twarz, takie jak np. botoks.

Jakie implanty policzków?

Niestety, kości policzkowe i policzki trudno skorygować makijażem. Róż czy bronzer nigdy nie dadzą takich efektów jak wszczepione implanty policzków. Wybór odpowiednich implantów zależy od indywidualnych upodobań osoby, jednak generalnie kobiece policzki wyglądają atrakcyjnie, jeśli są pełne i okrągłe, natomiast męskie kości policzkowe powinny być krótsze i węższe. Wyboru rodzaju implantów dokonuje się w uzgodnieniu z chirurgiem. Jest to bardzo ważna decyzja, ponieważ implanty znacznie zmieniają budowę i kształt twarzy. Jeśli kształt lub rozmiar zostanie źle dobrany, rezultatem będzie nieatrakcyjny wygląd twarzy.

Implanty mogą być wykonane z różnych materiałów, na przykład z silikonu. Silikonowe implanty są trwałe i miękkie. Nie ma w nich ani żelu, ani płynu, który mógłby wypływać z implantu. Są one stosowane od wielu lat z dużym powodzeniem. Tkanki ludzkie dobrze je tolerują, mogą one być łatwo usunięte i wymienione na nowe.

Jak przebiega wszczepienie implantów policzków?

Ta operacja plastyczna twarzy przebiega pod znieczuleniem miejscowym, czasami podaje się znieczulenie ogólne. Trwa ona około 30-45 minut. Miejsca, w których chirurg wykonuje nacięcie mogą być różne:

 • górna warga – cięcie wykonywane tuż nad dziąsłami,
 • dolna powieka – we wnętrzu powieki lub na zewnątrz pod rzęsami,
 • skóra głowy – może być wykonane przy użyciu endoskopu,
 • miejsce nacięcia wykonane przy okazji liftingu obejmującego czoło, powieki lub twarz.

Po wykonaniu nacięcia, chirurg formuje miejsce, gdzie umieści implant, następnie zaszywa skórę i zakłada opatrunek. Przez pierwsze dni po operacji pacjent może odczuwać dyskomfort i skarżyć się na opuchliznę. Ulgę wówczas przyniosą okłady z lodu. Szwy rozpuszczą się w ciągu 2-3 tygodni. Wszelkie dolegliwości powinny zniknąć po paru tygodniach. Wszczepione implanty policzków mogą powodować uczucie ściągania podczas uśmiechu. Jest to prawidłowy symptom, który może trwać przez kilka następnych miesięcy.

Operacja plastyczna policzków, która została nieprawidłowo przeprowadzona, może oznaczać zmniejszoną wrażliwość i ograniczoną ruchliwość spowodowaną uszkodzeniem nerwów. Dlatego warto takie zadanie powierzyć wykwalifikowanemu chirurgowi plastykowi z długoletnią praktyką.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

 • Odpowiedź w 24 godziny
 • Bez żadnych opłat
 • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Powiększenie policzków
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Blog

walsq • ostatni post 2 miesiące temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post 3 tygodnie temu

13

Pomocni lekarze

Artykuły Powiększenie policzków
Powiększenie policzków

Operacja kości policzkowych

, ale także skorzystać z dobrodziejstw chirurgii plastycznej. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będą implanty policzków. Taka operacja plastyczna twarzy (...) estetyczne mogą nam pomóc w staniu się bardziej kobiecymi. Oto niektóre z powodów,...

Chirurgia plastyczna

Powiększenie policzków

twarzy to powiększenie i zaokrąglenie policzków, wykorzystujące specjalne silikonowe implanty policzków. Powiększenie policzków to zabieg kosmetyczny (...) o niskiej urazowości, działa...

Implant zęba - cechy, wskazania, przeciwwskazania, cena

Implanty - zdjęcia

Implanty - zdjęcia

Na zdjęciu dysk, dzięki któremu z odlewu powstaną implanty zębów.

Powiększenie piersi

Rodzaje implantów (WIDEO)

Rodzaje implantów (WIDEO) Odtwórz wideo

Implanty silikonowe to najczęstsze rodzaje implantów stosowanych w celu powiększenia piersi. Ponadto dostępne są implanty żelowe oraz wypełnione (...) NaCl - roztworem soli fizjologicznej. Istnieją...

Chrapanie - przyczyny, objawy, leczenie

Co to są implanty podniebienne? (WIDEO)

Co to są implanty podniebienne? (WIDEO) Odtwórz wideo

Implanty podniebienne są stosowane w przypadkach leczenia chrapania i zespołu bezdechów sennych. Są to elastyczne, ale o wiele sztywniejsze niż samo (...) . To właśnie drgania tkanek powodują powodują efekt akustyczny, który nazywamy...

Odra - przebieg, leczenie, profilaktyka

Dziecko z odrą

Dziecko z odrą

Charakterystyczne dla odry zmiany na błonie śluzowej policzków.

Wszczepienie implantu zęba

Implant zęba

Implant zęba

Zdjęcie rentgenowskie pacjenta z implantem zęba.