Imprezy na Malcie

Malta oferuje nie tylko piękne, gorące plaże i czystą wodę do morskich kąpieli. Co roku są tu organizowane ciekawe imprezy cykliczne, a kalendarz imprez nie kończy się na sezonie turystycznym. Niektóre interesujące maltańskie imprezy muzyczne mają zasięg międzynarodowy – jest to na przykład Maltański Festiwal Jazzowy oraz Tydzień Muzyki. Swój urok mają także lokalne imprezy cykliczne, organizowane w wioskach, takie jak festiwal cytrusów, truskawek czy mleka.

Imprezy na Malcie wiosną

Wiosenne imprezy cykliczne Malty to przede wszystkim świętowanie zbiorów.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

 • Festiwal mleka Milk Fest w Gharghur – na wiosnę, w marcu, w malutkiej wiosce na Malcie organizowany jest festiwal na cześć... mleka. Podczas imprezy można się dowiedzieć tego, jak przygotowuje się przetwory z mleka, a także ich skosztować. W czasie imprezy organizowana jest także wystawa krów.
 • Festiwal Owoców w Ogrodach San Anton – cykliczne imprezy wiosenne to często okazja do docenienia darów natury. Na Festiwalu Owoców stoiska aż uginają się od warzyw, owoców, potraw i kwiatów, a także rękodzieła. W tym czasie odbywają się także koncerty lokalnych artystów.
 • Jarmark Truskawek – co roku, w drugą niedzielę kwietnia organizowany jest Jarmark Truskawek, podczas którego można objadać się świeżymi truskawkami, a także przyrządzanymi „na żywo” potrawami z tych przepysznych owoców. Na stoiskach dostępne są także wina truskawkowe i dżemy oraz tradycyjne maltańskie przekąski, takie jak bigilla czy ftajjar. W czasie jarmarku można posłuchać maltańskiej muzyki folkowej. Organizowane są także zabawy dla dzieci.
 • Kolory Wiosny w Zebbug – cykliczna impreza, podczas której organizowane są pokazy fajerwerków, wystawy koni i inne atrakcje.

Imprezy na Malcie w lecie

Lato na Malcie jest wyjątkowo bogate w wydarzenia kulturalne, także o zasięgu międzynarodowym.

 • Malta Springfest – Wiosenny Festiwal Maltański to okazja do poznania maltańskich tradycji, potraw, muzyki oraz sztuki (maj).
 • Tydzień Muzyki na Malcie – to imprezy cykliczne dla miłośników muzyki – klubowej, popularnej, tanecznej i rockowej. Podczas tej lipcowej imprezy można posłuchać światowej sławy Dj-ów, zespołów muzycznych, piosenkarzy i piosenkarek. Koncerty w większości odbywają się na świeżym powietrzu, a towarzyszą im pokazy żonglerki.
 • Go Earth Garden – to impreza kulturalna, muzyczna (można posłuchać muzyki etnicznej, reggae, bluesa czy muzyki elektronicznej), kulinarna, a także ekologiczna. Odbywa się na świeżym powietrzu, w parku Ta' Qali.
 • Festiwal Sztuki na Malcie – najważniejsza cykliczna impreza artystyczna na Malcie to właśnie coroczny Festiwal Sztuki. Można tu zobaczyć sztuki teatralne, pokazy taneczne, wystawy malarskie, a także posłuchać koncertów różnorodnej muzyki.
 • Międzynarodowy Maltański Festiwal Jazzowy – to jedna z imprez cyklicznych organizowanych na Malcie od lat. Można tu posłuchać światowych gwiazd jazzu (sierpień).
 • Wielki Maltański Festiwal Piwa – lato na Malcie to nie tylko imprezy kulturalne. Wyspa oferuje coś także dla miłośników piwa i lokalnej muzyki.

Imprezy na Malcie jesienią i zimą

Jesienny Festiwal Czekolady w Hamrun to atrakcje na Malcie dla smakoszy słodkości. Oprócz samej czekolady, organizatorzy pokazują zainteresowanym także miniaturowe budowle i rzeźby z czekolady.

Festiwal Cytrusów w Lija to święto odbywające się w czasie zbiorów cytrusów, czyli w styczniu. Stoiska co roku uginają się pod ciężarem cytrusów, a także cytrusowych słodyczy, likierów, marmolad, ciast i innych przysmaków. Podczas degustacji można posłuchać maltańskich muzyków.

Karnawał na Malcie to czas defilad, pokazów, konkursów tanecznych i koncertów. Ta szampańska zabawa to przede wszystkim pierwszy tydzień lutego.

Kalendarium imprez na Malcie to niezwykle radosne i ciekawe imprezy, na które można wybrać się z całą rodziną. Malta oferuje coś dla każdego i o każdej porze roku.

Anna Szozda, ponad rok temu

Ciekawe wydarzenia w Europie

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

 • Odpowiedź w 24 godziny
 • Bez żadnych opłat
 • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Ciekawe wydarzenia w Europie
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Ciekawe wydarzenia w Europie
Ciekawe wydarzenia w Europie

Imprezy w Pradze

maja, w dzień śmierci Bedricha Smetany. Z kolei we wrześniu ma miejsce inny festiwal - Praska Jesień. Inne ciekawe imprezy w Pradze to m.in (...) Wiosna? Wśród ciekawych imprez Pragi, festiwale poświęcone muzyce klasycznej...

Ciekawe wydarzenia w Europie

Imprezy w Niemczech

Kalendarz imprez w Niemczech jest imponujący. W ciągu roku mają miejsce liczne wydarzenia, w których warto wziąć udział. Dlatego też, planując swój (...) dyskotek oferta jest niemal żadna. Jakie ciekawe imprezy odbywają...

Ciekawe wydarzenia w Europie

Imprezy w Barcelonie

pozazdroszczenia. W każdym miesiącu mają miejsce ciekawe wydarzenia kulturalne, religijne lub społeczne. Takie kalendarium imprez sprawia, że turystów (...) , na przykład z okazji dnia patronki miasta, jednak w kalendarium...

Ciekawe wydarzenia w Europie

Dzień św. Patryka

Dzień św. Patryka

Dzień Świętego Patryka to okazja do wspaniałej zabawy i wypicia irlandzkiego Guinnessa.

Ciekawe wydarzenia w Europie

Imprezy w Wiedniu

jest niespotykanie bogaty. Cykliczne imprezy kulturalne w Wiedniu to wydarzenia światowej klasy, znane w całej Europie. Podczas wycieczki warto jest zwrócić uwagę na ciekawe imprezy, które miasto oferuje...

Ciekawe wydarzenia w Europie

Imprezy w Londynie

. Jakie ciekawe imprezy odbywają się w Londynie? Imprezy w Londynie na wiosnę i latem Jakie wydarzenia w Londynie są obecne w kalendarzu imprez (...) z tym warto skonsultować się z kalendarium imprez przed wycieczką...

Ciekawe wydarzenia w Europie

Imprezy w Anglii

warto zajrzeć do kalendarium imprez, by nie przegapić ciekawych wydarzeń cyklicznych. Oprócz znanych na całym świecie wyścigów w Ascot i turnieju (...) tenisowego w Wimbledonie mają miejsce liczne imprezy kulturalne...

Ciekawe wydarzenia w Europie

Imprezy w Rosji

się interesujące wydarzenia kulturalne, które warto zobaczyć na własne oczy. Najlepiej jest zajrzeć do kalendarium imprez przed wyborem miejsca na urlop (...) . W ten sposób można trafić na różne imprezy kulturalne i społeczne. Szkoda...

Ciekawe wydarzenia w Europie

Imprezy w Czechach

regionach przez cały rok. Ciekawe imprezy kulturalne to głównie festiwale folklorystyczne, piwne - na skalę międzynarodową - oraz przedstawienia teatralne (...) ulubionego alkoholu , ale także być uczestnikami programów artystycznych,...

Ciekawe wydarzenia w Europie

Imprezy w Paryżu

powietrzem. Taka impreza kulturalna to świetny pomysł na romantyczny weekend w Paryżu. Inne ciekawe wydarzenia w Paryżu 21 czerwca jest dniem (...) których można sobie wybrać odpowiednią dla siebie. Bardzo popularne...