Imprezy w Bytomiu

Będąc w okolicach Katowic, należy koniecznie zajechać do Bytomia. To interesujące miasto położone jest w centralnej części Wyżyny Śląskiej. Bytom szczególnie ciekawy jest pod względem artystycznym. Miasto i związane z nim instytucje organizują ciekawe imprezy i wydarzenia kulturalne zarówno dla mieszkańców, jak i zainteresowanych turystów. A kalendarz imprez w Bytomiu przedstawia się całkiem zachęcająco. Wszyscy amatorzy poszczególnych kierunków artystycznych znajdą coś interesującego.

Zobacz film: "Wpływ sportu na zdrowie"

Imprezy w Bytomiu wiosną i latem Imprezy w Bytomiu wiosną:

 • Wieczór Folkowy w Bytomiu (marzec-kwiecień) – organizowany w CH Agora ma w swoim programie ciekawe koncerty szantowe i folkowe.
 • Juwenalia Bytomskie (marzec-maj) – cykl imprez studenckich z okazji świąt studentów. Organizowane są koncerty, imprezy kulturalno-sportowe, konkursy i przeglądy kapel, np. „Antyjuwenalia Bytomskie”. Majowy finał Juwenaliów Bytomskich uwiecznią występy najlepszych zespołów lokalnych i ogólnopolskich.
 • Gala Baletowa (kwiecień) – obchodzona z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, święta wszystkich tancerzy i miłośników tańca. Gala Baletowa organizowana jest w Operze Śląskiej i dedykowana wszystkim wielbicielom muzyki i tańca. Do przedsięwzięcia zapraszani są tancerze wszystkich śląskich teatrów i zespołów tanecznych. Jest to niezwykłe widowisko integrujące całe środowisko baletowe, wykonawców i widzów.
 • Bytomska Moc Bluesa (kwiecień-maj) to pierwszy festiwal bluesowy w Bytomiu, organizowany przez Bytomskie Centrum Kultury. Trzecia edycja festiwalu w 2011 prezentuje program koncertowy w takich miastach jak: Bytom, Tarnowskie Góry i Gliwice, warsztaty instrumentalne, projekcje filmów z koncertów bluesowych.
 • Festiwal Teatralny TEATROMANIA (maj) – jeden z najciekawszych przeglądów teatralnych regionu bytomskiego. Prezentuje śląskiej publiczności najpopularniejsze przedstawienia teatralne zrealizowane w ciągu kilku sezonów. Program festiwalu obejmuje także spotkania z twórcami, warsztaty teatralne dla młodzieży, warsztaty krytyki teatralnej i spotkania dyskusyjne.
 • Bytomski Bieg Konstytucji 3 Maja (maj) – uroczystości z okazji rocznicy III powstania śląskiego oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program obejmuje uroczyste złożenie kwiatów na bytomskich grobach Powstańców Śląskich, oficjalne uroczystości z udziałem wojskowej asysty honorowej, koncert majowy oraz bieg. Impreza przygotowana jest dla wszystkich chętnych: dzieci, młodzieży i dorosłych.

Imprezy w Bytomiu latem:

 • Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej „Kwiaty na kamieniach” (czerwiec) – popularny od 1992 roku festiwal prezentuje wykonawców poezji śpiewanej z regionu i innych miejsc w kraju.
 • Dni Bytomia (czerwiec) – święto Bytomia, uroczystości, koncerty, zabawy i pokazy organizowane przez 3 dni w czerwcu. Miasto oferuje różne atrakcje kulturalne i sportowe, kiermasze i degustacje, atrakcje dla najmłodszych i wesołe miasteczko.
 • Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej (przełom czerwca i lipca) - dwutygodniowa impreza o charakterze artystycznym i edukacyjnym organizowana przez Śląski Teatr Tańca.
 • Bytomska Noc Świętojańska (czerwiec) – z wielkim rozmachem organizowane widowisko plenerowe w reżyserii i wykonaniu samych najpopularniejszych chórów i śpiewaków operowych.

Imprezy w Bytomiu jesienią i zimą Imprezy w Bytomiu jesienią:

 • Festiwal Teatralny dla Dzieci MASKARADA (listopad) – festiwal ma na celu przybliżenie dzieciom różnych form teatralnych w wykonaniu najlepszych teatrów zarówno pod względem tematycznym, jak i scenicznym. Festiwal ma swój początek w 2003 roku i cieszy się dużą popularnością wśród najmłodszych ze względu na ciekawe spektakle i adaptacje znanych i lubianych bajek.
 • Bytomska Jesień Literacka – w ramach projektu odbywają się: Bytomska Scena Recytatorska, Ogólnopolski Turniej Jednego Wiersza, Zaduszki Poetyckie.

Imprezy w Bytomiu w zimie:

 • Zimowa Feriada Artystyczna (styczeń) – organizowana przez Bytomskie Centrum Kultury jest ciekawą alternatywą na spędzanie wolnego czasu. W programie wyróżnić można warsztaty fotograficzne, teatralne, gitarowe, bębniarskie, hip-hopowe. Różnorodność warsztatów pozwala każdemu dobrać coś dla siebie.
 • Festiwal Muzyki Nowej (grudzień) – program festiwalu opiera się na kilku ciekawych wydarzeniach artystycznych, reżyserowanych przez różne indywidualności, celem jest zawsze dotarcie do ludzi młodych, związanych z kulturą niezależną, kreatywną i otwartą. W programie możemy oczekiwać koncertów festiwalowych w różnych miejscach: m.in. Bytomiu i Katowicach,

Całoroczne wydarzenia w Bytomiu

 • Przegląd form muzycznych Tylko NIE Bytom! - to cykl comiesięcznych koncertów szeroko rozumianej muzyki alternatywnej połączonych z imprezami towarzyszącymi.
 • HartOFFanie Teatrem – cykl prezentacji najciekawszych spektakli należących do nurtu teatru niezależnego, offowego. To zarazem swego rodzaju zderzenie przedstawień prezentujących różne teatralne poetyki oraz zespołów już uznanych i cieszących się renomą, z młodymi i utalentowanymi grupami, które mają szansę na prezentację. HartOFFanie Teatrem to niepokorne zjawiska, idące pod prąd tendencje.
 • Scena Familijna – cykl przedstawień teatralnych dla dzieci i rodziców w wykonaniu starannie dobranych teatrów instytucjonalnych. Scena Familijna koncentruje się głównie na ciekawej interpretacji i aranżacji bajek, którym towarzyszy kolorowa scenografia, lalki, maski i wspaniała muzyka.
 • Klub Zielonej Żyrafy – cykl warsztatów artystycznych dla dzieci z rodzicami. Klub Zielonej Żyrafy promuje twórczą edukację, angażuje do wspólnej, rodzinnej i kreatywnej zabawy dzieci i rodziców.
 • Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna – jednoczy wszystkich miłośników rowerów, którym zależy na budowie dróg, tras i parkingów rowerowych w Bytomiu. Spotkania odbywają się pod hasłem „My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem”, a ich wesoła atmosfera jest gwarancją dobrej zabawy.
Olga Wieczorek, ponad rok temu

Ciekawe wydarzenia w Polsce

Komentarze (1)
~agawa
~agawa 3 miesiące temu

jutro 15 lipca od 21 będzie super impreza w Pin Up W C.H> Agora Bytom. Nie przepuszczę. Imprezę będzie nakręcać marka Ballantine’s- ich dwa trunki stoczą walkę, kóry jest klepszy, Wygrany bedzie tego wieczoru darmowo lany. Do tego na parkiece królowac będzie R'N'B i House.Wjazd tylko 5 zeta

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

 • Odpowiedź w 24 godziny
 • Bez żadnych opłat
 • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Ciekawe wydarzenia w Polsce
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Ciekawe wydarzenia w Polsce
Ciekawe wydarzenia w Polsce

Jazz Jamboree - zdjęcia

Jazz Jamboree - zdjęcia

Jazz Jamboree Festival odbywa się w Warszawie. Jest jednym z najpopularniejszych festiwali jazzowych w Polsce.

Ciekawe wydarzenia w Polsce

Imprezy w Warszawie

Porozumienie Kobiet 8 Marca. Parada Równości - coroczna manifestacja środowisk LGBT. Ciekawe wydarzenia w Warszawie w lecie Festiwal „Sztuka Ulicy (...) Choć kalendarz imprez w Warszawie jest bardzo imponujący, na...

Ciekawe wydarzenia w Polsce

Imprezy w Tychach

ciekawego kulturalnego wydarzenia, Tychy z pewnością powinny być miejscem, które należy wziąć pod uwagę. Odbywają się tu nie tylko ciekawe imprezy rozrywkowe, ale także ważne imprezy kulturalne o zasięgu...

Ciekawe wydarzenia w Polsce

Imprezy w Rzeszowie

Rzeszów jest miastem bogatym w wydarzenia o charakterze kulturalnym i rozrywkowym - ma ciekawy kalendarz imprez i festiwali - kilka (...) przed przyjazdem do miasta, by podczas urlopu w Polsce nie przegapić...

Ciekawe wydarzenia w Polsce

Imprezy w Mrągowie

country brzmią „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa" - miasteczko znane jest dobrze w Polsce oraz poza granicami naszego kraju. Na przestrzeni lipca (...) to najważniejsze, ciekawe imprezy kulturalne Mazur . Piknik...

Ciekawe wydarzenia w Polsce

Imprezy w Poznaniu

spędzających urlop w Polsce. Oprócz głośnych na całą Polskę koncertów na Malcie odbywają się także inne ciekawe imprezy. Jak wygląda poznański kalendarz (...) Kalendarz imprez w Poznaniu jest na tyle bogaty, że każdy...

Ciekawe wydarzenia w Polsce

Imprezy w Lublinie

koncentrują się ciekawe imprezy i kulturalne, i rozrywkowe dla mieszkańców oraz przyjezdnych gości: koncerty, spektakle, uliczne prezentacje artystyczne (...) towarzyszy przedstawienie unikatowych instrumentów muzycznych: cymbałów,...

Ciekawe wydarzenia w Polsce

Imprezy w Zakopanem

. Jednak ciekawych wydarzeń jest znacznie więcej. Można je znaleźć w zakopiańskim kalendarzu imprez. W styczniu mają miejsce Zimowe Konfrontacje Kabaretowe (...) jest pełen wydarzeń. Liczne imprezy...

Ciekawe wydarzenia w Polsce

Imprezy w Łodzi

wydarzeń tego typu w Polsce. Międzynarodowe Triennale Tkaniny - jest to najstarsza i największa w świecie specjalistyczna wystawa - konkurs (...) . Nie sposób wymienić wszystkich ciekawych imprez miasta,...

Ciekawe wydarzenia w Polsce

Imprezy w Szczecinie

. Przed przyjazdem do tego miasta warto zapoznać się z jego programem artystycznym i wybrać coś dla siebie. Oprócz wydarzeń blisko związanych z tematyką wodną w Szczecinie mają miejsce ciekawe imprezy kulturalne. (...)...