Imprezy w Hiszpanii

Jednym z najbardziej znanych corocznych wydarzeń w Hiszpanii jest procesja pokutników ubranych w białe kaptury z okazji Wielkiego Tygodnia. Tysiące turystów przyjeżdża, by zobaczyć to na własne oczy. Takich ciekawych okazji jest w ciągu roku więcej, ponieważ kalendarz imprez w Hiszpanii jest bardzo bogaty. W każdym miesiącu dzieje się coś godnego uwagi. Dlatego też przed przyjazdem do Hiszpanii warto zajrzeć do kalendarium imprez, by niczego nie przegapić. Jakie imprezy kulturalne odbywają się cyklicznie w Hiszpanii?

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

Imprezy w Hiszpanii na wiosnę

Będąc na Półwyspie Iberyjskim, należy koniecznie przekonać się, jak na żywo wyglądają różne, obchodzone przez Hiszpanów wydarzenia kulturalne, religijne lub sportowe. Ciekawe imprezy to coś, co po powrocie do domu można wspominać przez długi czas.

 • Fiesta w Walencji, podczas której palone są figury symbolizujące demony zimy.
 • Parady pokutników i wizerunków Dziewicy Marii i Jezusa odbywają się na tydzień przed Wielkanocą. Najbardziej widowiskowe obchody są w Sewilli.
 • Targ w Sewilli rozpoczyna się dwa tygodnie po Wielkanocy. Przez całą noc można oglądać pokazy tańca flamenco i walki byków, a także tańczyć na ulicach.
 • Festiwal wina w Jerez de la Frontera odbywa się w połowie maja i trwa przez 5 dni. W tym czasie uczestnicy oglądają procesje, flamenco, parady zwierząt hodowlanych i piją sherry.
 • Festiwal Patio w Cordobie – mieszkańcy dekorują swoje patia kaskadami kwiatów.
 • Fiesta de San Isidro w Madrycie – 15 maja – trwa 10 dni. Jest to impreza organizowana na cześć patrona miasta. Warto z wyprzedzeniem zarezerwować miejsce w hotelu, ponieważ ta impreza przyciąga rzesze turystów.
 • Najsłynniejsza pielgrzymka w Andaluzji – pięćdziesięciu mężczyzn niesie posąg Marii Dziewicy przez 15 kilometrów do Almonte – trzeci tydzień maja.
 • Corpus Christi, czyli Boże Ciało, jest obchodzone 2 czerwca w całej Hiszpanii. Z tej okazji odbywają się procesje, z czego najsłynniejsze to te w Toledo, Maladze, Sewilli i Granadzie.
 • Letni Festiwal Veranos de la Villa w Madrycie trwa od połowy czerwca do końca sierpnia. W tym czasie w całym mieście mają miejsce pokazy taneczne.
 • Międzynarodowy Festiwal Muzyki i Tańca w Granadzie – od ostatniego tygodnia czerwca do pierwszego tygodnia lipca. Bilety warto zarezerwować z wyprzedzeniem.
 • Ogniska Świętego Jana w Alicante – 20-24 czerwca.

Imprezy w Hiszpanii w lecie

 • Schwytanie Bestii w Galicji ma miejsce w pierwszy weekend lipca. Jest to impreza, podczas której uczestnicy z całej Europy biorą udział w naganianiu koni. Po badaniu przez weterynarza konie zostają wypuszczone z powrotem na wolność.
 • Święto świętego Jakuba w Santiago de Compostela – 15-30 lipca.
 • Walki byków w Pampelunie, 6-14 lipca, ta impreza odbywa się od 1924 roku ku czci św. Fermina. Codziennie rano na ulice Pampeluny wypuszczanych jest 6 byków, które przez 825 metrów gonią ochotników. Ci do obrony mogą mieć jedynie zrolowaną gazetę. Wieczorem byki giną z rąk torreadorów. Imprezie towarzyszą parady, koncerty i tańce.
 • Festiwal Jazzowy w San Sebastian odbywa się pod koniec lipca.
 • Międzynarodowy Festiwal Muzyki i Tańca w Santander trwa przez cały sierpień.
 • Targ w Maladze – weekend przed 19 sierpnia. Trwa on około 10 dni.
 • Bitwa pomidorowa w Walencji w mieście Bunol organizowana jest w ostatnią środę sierpnia. Podobnie jak inne imprezy cykliczne, to wydarzenie z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. Na pomidorową imprezę zużywa się około 100 tysięcy kilogramów pomidorów.

Imprezy w Hiszpanii jesienią i zimą

 • 11 września w Barcelonie odbywa się najważniejsze święto w Katalonii. Upamiętnia ono uzyskanie autonomii od Hiszpanii.
 • Międzynarodowy Festiwal Filmowy w San Sebastian – drugi tydzień września.
 • Festiwal Jesieni w Madrycie zaczyna się pod koniec października, trwa miesiąc.
 • Dzień Świętych obchodzony jest 28 grudnia w całym kraju, jest to odpowiednik prima aprilis.
 • Drugiego stycznia w Granadzie odbywa się świętowanie rocznicy zwycięstwa chrześcijan nad Maurami w 1492 roku.
 • Parady na cześć Trzech Króli – 6 stycznia, przebrani „Królowie” rzucają dzieciom cukierki.
 • Dzień Świętego Antoniego – 17 stycznia, z tej okazji odbywają się ogniska i tańce, a niektórzy przebierają się za diabła.
 • Bocairente Festival of Christians and Moors w Walencji, podczas którego następuje odegranie walki pomiędzy chrześcijanami i Maurami. Uczestnicy są poprzebierani, odbywają się parady i pokazy sztucznych ogni.
 • Międzynarodowe Targi Sztuki Współczesnej w Madrycie, połowa lutego, bilety wstępu kosztują od 18 do 24 euro.
 • Karnawał w Madrycie zgodnie z kalendarzem imprez także odbywa się w lutym. Zaczyna się od wielkiej parady, a kończy balem maskowym podczas następnej nocy.
 • Karnawał w Cadiz pod koniec lutego lub na początku marca to najstarszy i najbardziej oblegany karnawał w Hiszpanii. Kostiumy, parady i przechadzający się trubadurzy sprawiają, że to wydarzenie jest niezapomniane.

Jak widać, kalendarz imprez w Hiszpanii jest bardzo bogaty. W każdym miesiącu dzieje się coś interesującego. Warto być dobrze zorientowanym, planując wycieczkę do Hiszpanii. W kraju odbywa się wiele imprez, zarówno kulturalnych, jak i religijnych, dlatego też każdy znajdzie coś dla siebie.

Joanna Brodziak, ponad rok temu

Ciekawe wydarzenia w Polsce

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

 • Odpowiedź w 24 godziny
 • Bez żadnych opłat
 • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Ciekawe wydarzenia w Polsce
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Ciekawe wydarzenia w Polsce
Ciekawe wydarzenia w Polsce

Jazz Jamboree - zdjęcia

Jazz Jamboree - zdjęcia

Jazz Jamboree Festival odbywa się w Warszawie. Jest jednym z najpopularniejszych festiwali jazzowych w Polsce.

Ciekawe wydarzenia w Polsce

Imprezy w Opolu

, także z zagranicy. W ofercie są nie tylko wydarzenia muzyczne, ale i inne ciekawe imprezy . Każdy może znaleźć tu coś dla siebie. Co warto zobaczyć w Opolu (...) lata. Jest to jedno z ważniejszych wydarzeń...

Ciekawe wydarzenia w Polsce

Imprezy w Ełku

się odbędą. Co roku organizowane są różne ciekawe imprezy, toteż każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Oprócz znanego w całej Polsce Mazurskiego Lata (...) na początku lata znajdują się różne ciekawe...

Ciekawe wydarzenia w Polsce

Imprezy w Kaliszu

odbywa się między innymi znany w Polsce Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum". Mają tu również miejsce różne ciekawe (...) w ciekawe wydarzenia. W lecie organizowany...

Ciekawe wydarzenia w Polsce

Imprezy w Wałbrzychu

teatralne, występy grup artystycznych i zespołów muzycznych. Zwieńczeniem wszystkich wydarzeń jest uroczysta Wigilia Miejska. Imprezy kulturalne w Polsce (...) Kalendarz imprez w Wałbrzychu oferuje zarówno mieszkańcom...

Ciekawe wydarzenia w Polsce

Imprezy w Radomiu

Kalendarz imprez Radomia zawiera wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych. Jedną z najlepiej znanych imprez w tym mieście jest Międzynarodowy Festiwal (...) imprez Radomia proponuje rozmaite wydarzenia...

Ciekawe wydarzenia w Polsce

Imprezy w Bydgoszczy

. W każdym miesiącu dzieje się coś interesującego. Dlatego też warto zajrzeć do kalendarium imprez Bydgoszczy, aby nie przeoczyć najciekawszych wydarzeń (...) i czytelnictwo, w które zaangażowani są m.in. najpoczytniejsi...

Ciekawe wydarzenia w Polsce

Imprezy w Kielcach

. Kalendarz imprez w Kielcach Ciekawe imprezy cykliczne odbywają się przez cały rok. Najwięcej wydarzeń kulturalnych ma miejsce w lecie. Oto kalendarz (...) Kalendarz imprez kulturalnych Kielc zawiera interesujące wydarzenia,...

Ciekawe wydarzenia w Polsce

Imprezy w Sopocie

Kalendarz i mprez w Sopocie jest bogaty i obejmuje wiele wydarzeń kulturalnych. Dominują wydarzenia cykliczne organizowane już od pierwszych dni (...) . Imprezy cykliczne w Sopocie obejmują takie wydarzenia,...

Ciekawe wydarzenia w Polsce

Imprezy w Toruniu

Kalendarz imprez w Toruniu jest bardzo bogaty. Przez cały rok odbywają się wydarzenia kulturalne, które przyciągają wielu mieszkańców miasta (...) do najważniejszych wydarzeń wiosennych należą: w marcu - Alternatywne...