Insanity – plan treningowy, etapy, efekty, dla kogo, gdzie ćwiczyć

Insanity jest uważany za jeden z bardziej wymagających treningów. W Insanity zaangażowane są wszystkie mięśnie, dlatego trening Insanity nie jest odpowiedni dla osób początkujących. Insanity wymaga odpowiedniej formy. Aby zacząć ćwiczyć Insanity, trzeba mieć przynajmniej dobrą kondycję.

Insanity – plan treningu

Insanity to trening interwałowy. Cały plan treningowy Insanity trwa 63 dni podzielone na trzy etapy. W czasie trwania Insanity wykonujemy również pięć tzw. fit testów, które pozwalają na monitorowanie naszych postępów.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

Etap pierwszy Insanity trwa cztery tygodniu i przygotowuje ciało do prawdziwego wyzwania, jakim jest szósty-ósmy tydzień programu. Na pierwszym etapie ćwiczymy od poniedziałku do soboty, a w niedziele odpoczywamy. Następny etap Insanity to regeneracja, która trwa tylko tydzień. Ostatni etap Insanity jest najcięższy. Składają się na niego bardzo wymagające treningi trwające nawet ponad godzinę.

Insanity - etapy

Twórcą programu ćwiczeń Insanity jest trener fitness, choreograf i tancerz Shaun Thompson. Przygotowany przez niego plan treningowy Insanity trwa dokładnie 63 dni (9 tygodnie) i został podzielony na trzy etapy:

  • I etap Insanity trwa cztery tygodnie, ma on na celu przyzwyczajenie ciała do tak intensywnego wysiłku fizycznego. Każdy trening trwa ok. 35-45 minut (w tym rozgrzewka i rozciąganie po treningu). Trening zawiera podskoki, wykopy, pompki i inne wymagające ćwiczenia.

  • II etap Insanity trwa jedynie tydzień. To tzw. recovery week, który pozwala zregenerować mięśnie i odpocząć przed ostatnim etapem programu Insanity.

  • III etap Insanity trwa również 4 tygodnie (od 6 do 9 tygodnia). Jest to wyzwanie, do którego przygotowywaliśmy się przez poprzednie 5 tygodni. Ćwiczymy nadal od poniedziałku do soboty, ale czas każdego treningu wydłuża się i mogą one trwać nawet ponad godzinę.

Jeśli widzimy taką potrzebę, można powtórzyć cały program Insanity dopiero po dwóch tygodniach, jednak w mniej intensywnej postaci.

10 porannych motywatorów do ćwiczeń

Zamiast budzić się z rana i myśleć o tym, że trzeba trochę poćwiczyć, lepiej po prostu przystąpić do działania. Dzięki temu poranny trening stanie się...

Insanity - efekty

Program Insanity pozwala stracić niechciane centymetry w obwodach ciała. Insanity wraz z odpowiednią dietą pozwala na utratę nawet więcej niż 10 cm w każdym miejscu. Insanity pozwala na utratę tłuszczu i zbudowanie naprawdę ładnie zarysowanych mięśni. Takie efekty można osiągnąć na siłowni, ale zajmie to zdecydowanie dłużej niż z Insanity.

Spadek wagi w czasie Insanity jest skutkiem dużego wydatku kalorii w czasie jednego 60-minutowego treningu. Jeden taki trening Insanity pozwala spalić nawet 1000 kalorii. Wraz z utratą wagi i przyrostem masy mięśniowej poprawia się również nasza wydajność i sprawność.

Insanity – dla kogo?

Warto podkreślić, że Insanity nie jest dla każdego. Intensywność wysiłku i rodzaj wykonywanych ćwiczeń sprawia, że nie jest to trening dla osób początkujących i z dużą nadwagą. Osoby te powinny postarać się zmniejszyć wagę i wzmocnić swoje mięśnie w inny nie tak inwazyjny sposób. Insanity może zniechęcić osoby nieprzygotowane lub doprowadzić do kontuzji.

Insanity - gdzie ćwiczyć

Insanity jest dla osób, które chcą ćwiczyć w domu. Trening Insanity można odtwarzać na telewizorze lub komputerze, najważniejsze jest miejsce do ćwiczeń. Program Insanity można kupić na płytach DVD lub w internecie. Po zakończeniu programu Insanity bardzo ważne jest, aby nadal potrzymać aktywność fizyczną, aby nie utracić efektów Insanity.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Ćwiczenia odchudzające - fat burning, aerobik, step, trening ciała, spalanie kalorii
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Pomocni lekarze

Artykuły Ćwiczenia odchudzające - fat burning, aerobik, step, trening ciała, spalanie kalorii
Ćwiczenia - rodzaje, step

Crossfit - plan treningowy, na czym polega

lub ilość powtórzeń. Osoby początkujące powinny ćwiczyć najwyżej trzy razy w tygodniu aby nie nadwyrężyć mięśni. Plan treningowy crossfitu dla osoby (...) fizycznie. Crossfit - plan...

Ćwiczenia odchudzające - fat burning, aerobik, step, trening ciała, spalanie kalorii

Trening odchudzający - tydzień drugi

Trening odchudzający - tydzień drugi

niebywałe efekty. Na kolejny plan treningowy zapraszamy w następny poniedziałek,15 lutego. Rozkład tygodnia Poniedziałek: bieg-interwał Wtorek: masaż (...) kompendium wiedzy na temat oczyszczania...

Ćwiczenia - rodzaje, step

Trening - plan treningowy, odpowiednia dieta

. Trening - plan treningowy Trening musi opierać się na prawidłowo opracowanym planie treningowym, ponieważ inne zestawy ćwiczeń będą wykonywane (...) podczas trenowania siłowego,...

Psychologia w odchudzaniu

10 rzeczy, których nie powinnaś mówić, gdy chcesz schudnąć

10 rzeczy, których nie powinnaś mówić, gdy chcesz schudnąć

. Natomiast konkretny plan pt. „Będę ćwiczyć" sprawia, że staje się on bardziej realny, co zwiększa prawdopodobieństwo jego realizacji. Muszę stracić 10 (...) . Być może rzeczywiście istnieją bardziej efektywne drogi...

Jak ćwiczyć?

Plan treningowy - czy to konieczność?

Plan treningowy - czy to konieczność?

. Czy nawet powierzając się w ręce specjalistów, należy dodatkowo prosić o indywidualny plan treningowy? A może aerobik 3 razy w tygodniu jest już wystarczający? Ile (...) nie osiąga poziomu, w którym następuje efektywne...

Ćwiczenia - rodzaje, step

Trening siłowy - na czym polega, etapy

płynące z wykonywania treningu siłowego? Dla kogo przeznaczona jest taka aktywność fizyczna i po jakim czasie widać już pierwsze efekty? Trening (...) ciało. Zazwyczaj odbywają się w rytm spokojnej muzyki. Oczywiście...