Jak ćwiczyć, by schudnąć?

Każdy wie, że w odchudzaniu najważniejsza jest dieta oraz aktywność fizyczna. Nie każdy jednak wie, jak ćwiczyć, żeby schudnąć. Często zdarza się, że z dnia na dzień zaczynamy forsowne ćwiczenia fizyczne, które porzucamy po kilku dniach. Bywa również tak, że źle dobieramy ćwiczenia i jesteśmy rozczarowani, bo nie widać po nich rezultatów. Aby skutecznie ćwiczyć, zapoznaj się z kilkoma dobrymi radami.

Skuteczny program ćwiczeń odchudzających

Istnieją różne sposoby na odchudzanie, a jednym z najlepszych jest niewątpliwie pływanie. Podczas pływania poprawia się krążenie, a także ćwiczy się mięśnie, których na ogół nie używamy. Rozpocznij program pływania i odwiedzaj basen 3 razy w tygodniu – poczujesz się młoda i pełna energii.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny a endorfiny"

Wybierz program ćwiczeń odchudzających, który będzie odpowiedni dla ciebie i dostosowany do twoich potrzeb. Wybieraj ćwiczenia i sporty, które naprawdę lubisz i staraj się je urozmaicać – dzięki temu się nimi nie znudzisz. Ćwicz w najbardziej odpowiadającej ci porze i w dogodnych warunkach.

Ćwiczenia ze sprzętem fitness w domu

Ćwiczenia w domu nie muszą być nudne. Wystarczy trochę silnej woli i chęci.

Skuteczne ćwiczenia aerobowe

Najwięcej czasu poświęcaj na ćwiczenia aerobowe. Pamiętaj, że to właśnie aerobik jest najlepszym sposobem na utratę zbędnych kilogramów. Dzięki niemu spalisz dużo kalorii w bardzo krótkim czasie – dużo więcej niż podczas ćwiczeń siłowych.

Efektywna częstotliwość ćwiczeń

Wykonując nawet proste ćwiczenia odchudzające uda ci się stracić na wadzę, o ile ćwiczenia będą wykonywane regularnie. Ćwicz co najmniej 30-45 minut dziennie, 4-5 dni w tygodniu. W zależności od twojej sprawności, możesz zacząć ćwiczyć z mniejszą częstotliwością, a z czasem ją zwiększać. Jeśli chcesz zrzucić dużo kilogramów, najlepsze będą ćwiczenia wykonywane codziennie.

Ćwiczenia na odchudzanie w domu

Ćwicz w sposób naturalny na co dzień. Włącz w swoje życie aktywność fizyczną, bez względu na to, gdzie jesteś. Staraj się więcej chodzić – idź okrężną drogą, a nie na skróty, zrezygnuj z dojazdów do pracy. Szukaj sobie wymówek, aby się trochę ruszyć z domu. Idź schodami, a nie jedź windą.

Jeśli wiesz już, jak ćwiczyć, żeby schudnąć, najważniejsze jest, aby znaleźć w sobie motywację. Pomyśl o tym, jak będziesz wyglądać, gdy zgubisz te kilka zbędnych kilogramów i wyobrażaj to sobie podczas ćwiczeń – to naprawdę pomaga.

Anna Świeboda, ponad rok temu

Bibliografia

  • Manocchia P. Anatomiczne modelowanie sylwetki, Atlas ćwiczeń, Buchman, Warszawa 2010, ISBN 978-83-7670-028-1
  • Degan E.M. Brzuch, uda, pośladki - skuteczne modelowanie sylwetki, KDC, Warszawa 2005, ISBN 83-7404-333-4
  • Corbin C.B., Corbin W.R., Welk K.A., Welk G.J. Fitness i Wellness, Kondycja, sprawność, zdrowie, ZYSK I SK-A, Poznań 2007, ISBN 978-83-7506-153-6
  • Buck I. Gimnastyka izometryczna dla zdrowia i urody, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2007, ISBN 83-200-3530-8

Źródła zewnętrzne

Ćwiczenia odchudzające

Komentarze (3)
~kamilka
~kamilka 3 miesiące temu

We wrześniu rusza świetny projekt dla wszystkich tych, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie i sylwetkę – w klubie sportowym SportUnit będziecie mogli skorzystać z nowoczesnych treningów trwających jedynie 36 minut, które pomogą pozbyć się zbędnych kilogramów w zdrowy sposób!

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Ćwiczenia odchudzające - fat burning, aerobik, step, trening ciała, spalanie kalorii
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Pomocni lekarze

Artykuły Ćwiczenia odchudzające - fat burning, aerobik, step, trening ciała, spalanie kalorii
Psychologia w odchudzaniu

10 rzeczy, których nie powinnaś mówić, gdy chcesz schudnąć

10 rzeczy, których nie powinnaś mówić, gdy chcesz schudnąć

. Natomiast konkretny plan pt. „Będę ćwiczyć" sprawia, że staje się on bardziej realny, co zwiększa prawdopodobieństwo jego realizacji. Muszę stracić 10 (...) , gdzie i kiedy. To rzeczywiście wymaga zaangażowania, ale jeśli ktoś naprawdę...

Skuteczna dieta odchudzająca - wpływ diety na zdrowie, zasady zdrowego odchudzania, najskuteczniejsze diety

"Dieta nocna" Caroline Apovian

"Dieta nocna" Caroline Apovian

Jak schudnąć? Co zrobić, by schudnąć i nie stosować przy tym drastycznych diet? Koniecznie przeczytaj książkę "Dieta nocna" Coroline Apovian.

Porady dietetyczne dla odchudzających się

Nowy dietetyczny trend. Liczenie kęsów zamiast kalorii

Nowy dietetyczny trend. Liczenie kęsów zamiast kalorii

Sprawdź, ile jesz Zapomnij o liczeniu kalorii - naukowcy wykazali, że wystarczy liczyć liczbę kęsów, aby schudnąć. Nie musisz rezygnować z ulubionych (...) potraw ani więcej ćwiczyć. Dieta cud? Tak, jeśli ograniczysz...

Nordic Walking - przygotowanie, technika i zalety

Uprawianie nordic walking

Uprawianie nordic walking

walking są specjalnie zaprojektowane, by podczas treningu ćwiczyć górną część ciała. W czasie chodzenia z kijkami ruchy rąk są zsynchronizowane z ruchami nóg.

Odchudzanie w liczbach

Jak schudnąć o 10 kg - dieta, ćwiczenia

. * Jak schudnąć z nóg? * Jak zdrowo schudnąć? * Ile ćwiczyć, by schudnąć? Jak schudnąć o 10 kg - ćwiczenia W ćwiczeniach na szybkie schudnięcie...

Zdrowie

6 dziwnych, ale zdrowych nawyków, które warto wypróbować

6 dziwnych, ale zdrowych nawyków, które warto wypróbować

Wypróbuj dla zdrowia! Recepta na dobrą kondycję zdrowotną wydaje się dosyć prosta: aby schudnąć - mniej jedz, aby mieć więcej energii - więcej śpij, aby zapobiec odwodnieniu - przyjmuj większe ilości płynów. A może by tak spróbować podejść...

Porady dietetyczne dla odchudzających się

Wskazówki dla odchudzających się

Wskazówki dla odchudzających się

talerzach. Sprawi to wrażenie, że porcje jedzenia są większe. Zawsze jedz śniadanie Wydaje się, że niejedzenie śniadania sprawi, że schudniesz (...) . Jest natomiast wręcz przeciwnie. Jeśli nie jesz śniadania, twoja porcja obiadu i kolacji...

Sport a zdrowie

Stawy nie muszą boleć (WIDEO)

Stawy nie muszą boleć (WIDEO) Odtwórz wideo

Stawy" opowiada o bólu stawów u osób starszych, o tym, jak mogą sobie z nim radzić. Informuje również o programie, który ma nauczyć seniorów, w jaki sposób zachować sprawność i mobilność stawów i jak ćwiczyć, aby ich nie niszczyć.