Kosmetyki na cellulit

Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków wyszczuplających i antycellulitowych. Producenci zapewniają o ich skuteczności, powołując się na testy i zadowolenie klientek. Należy jednak pamiętać o tym, że aby balsam był skuteczny, musi być stosowany w odpowiedni sposób.

Masaż na cellulit

Nakładanie kremu lub balsamu wiąże się z wykonaniem masażu danej partii ciała. I to właśnie masaż jest podstawą pielęgnacji antycellulitowej. Powinien być wykonywany codziennie, nawet kiedy nie nakładamy żadnych kosmetyków wyszczuplających czy antycellulitowych. Stymuluje on krążenie krwi i sprzyja usuwaniu części cellulitu oraz pozbywaniu się toksyn. Masaż ułatwia również uwalnianie rezerw tłuszczowych oraz wymianę między komórkami a otoczeniem. Równocześnie masaż stymuluje regulację i regenerację włókien kolagenowych i elastynowych, łagodząc wygląd cellulitu. Samo zajmowanie się swoim ciałem, dotykanie, aplikowanie kosmetyków, jest już częścią terapii i ma działanie psychologiczne.

Zobacz film: "Jak modelować twarz makijażem?"

Stosowanie kosmetyków na cellulit

Zawsze wykonuj ruchy koliste, z dołu do góry oraz ugniataj miejsca dotknięte cellulitem. Masaż musi być solidnie wykonany, jeśli tak jest, skóra staje się czerwona. Nie skupiaj się tylko na udach, masuj również pośladki i brzuch. Po gorącym prysznicu lub kąpieli, nałóż kosmetyki antycellulitowe, jak na przykład balsam antycellulitowy, i wmasuj je w skórę. Nawilżenie z jednej i wysoka temperatura z drugiej strony sprzyjają lepszemu wchłanianiu się kosmetyków w skórę. Dobrze jest również przygotować wcześniej skórę, złuszczając ją za pomocą żelu złuszczającego lub rękawicy do masażu. Idealnie jest zakończyć pielęgnację ćwiczeniami fizycznymi, dzięki którym spalamy uwolnione kwasy tłuszczowe i unikamy ich ponownego magazynowania. Oczywiście należy zadbać również o odpowiednie odżywianie – zdrowe i zrównoważone. Pamiętajmy, masaż, z użyciem kosmetyków lub nie, jest zawsze korzystny dla naszej skóry.

Wybór kosmetyków na cellulit

Kosmetyki takie jak: kremy wyszczuplające, ujędrniające, wysmuklające, żele, czy kremy antycellulitowe nie dają takich samych efektów. Niektóre jedynie wygładzają lub ujędrniają, nie przenikając do skóry. Inne natomiast działają również na tkankę tłuszczową. Ważne jest zatem, aby wybierać te kosmetyki, których naprawdę potrzebujemy i które pomogą nam osiągnąć oczekiwane efekty.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Cellulit - przyczyny, rodzaje, stopnie, zwalczanie, sport, kosmetyki, zabiegi
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Artykuły Cellulit - przyczyny, rodzaje, stopnie, zwalczanie, sport, kosmetyki, zabiegi
Cellulit - przyczyny, rodzaje, stopnie, zwalczanie, sport, kosmetyki, zabiegi

Cellulit - zdjęcia

Cellulit - zdjęcia

Potocznie cellulit nazywa się „skórką pomarańczową".

Cellulit - przyczyny, rodzaje, stopnie, zwalczanie, sport, kosmetyki, zabiegi

Bez cellulitu

Bez cellulitu

Coraz więcej szczupłych kobiet skarży się na cellulit. Choć walka z pomarańczową skórką jest trudna, to warto ją podjąć.

Rozstępy i cellulit

Kosmetyki na rozstępy

Kosmetyki na rozstępy

Odpowiednio wmasowany krem na rozstępy może zdecydowanie poprawić wygląd skóry, przy niewielkich kosztach.

Ciało i uroda w ciąży

Piękna skóra w czasie ciąży

Piękna skóra w czasie ciąży

Kosmetyki antycellulitowe poprawiają proces przemiany materii w skórze i przyspieszają spalanie tłuszczu. Ważne jest odpowiednie wmasowywanie - na pośladkach, udach i biodrach intensywne, ale łagodne w okolicach brzucha.

Maski na ciało

Kosmetyki do ciała

Kosmetyki do ciała

Balsamy z naturalnymi składnikami minimalizują ryzyko pojawienia się brązowych plam starczych i jednocześnie uelastyczniają skórę.

Kosmetyki dla cery suchej

Kosmetyki na zimę

Kosmetyki na zimę

Zimowe kosmetyki Kosmetyki na zimę muszą być specjalnie dobrane ze względu na trudne warunki pogodowe.

Składniki kosmetyków

Kosmetyki na bazie koziego mleka

Kosmetyki na bazie koziego mleka

Kosmetyki z koziego mleka Kosmetyki wykonane z najlepszej jakości mleka, jakie możemy uzyskać od zwierząt, wspaniale działają nie tylko u osób z suchą skórą. Są szeroko polecane do codziennej pielęgnacji.

Kosmetyki

Ziołowe kosmetyki na zimę

Ziołowe kosmetyki na zimę

, to roślina o wielu zastosowaniach. Dermatolodzy polecają kosmetyki na bazie nagietka na problematyczną skórę, ponieważ sprzyjają jej regeneracji. Zimą (...) kosmetyki na bazie bluszczu? Roślina ta zawiera szereg regenerujących...

Cellulit - przyczyny, rodzaje, stopnie, zwalczanie, sport, kosmetyki, zabiegi

Cellulit na udach - przyczyna, zwalczanie cellulitu

Cellulit na udach jest niestety zmorą większości kobiet. Kobiet mają kompleksy z powodu cellulitu na udach i częsti rezygnują z zakładania krótkich (...) sukienek, spódnic, czy szortów. Dlatego też cellulit...