Trwa ładowanie...

Jak flirtować?

Jak flirtować? Jak poderwać dziewczynę lub chłopaka, który nam się podoba? Takie pytania zadają sobie wszyscy, którzy zabiegają o względy płci przeciwnej. Sztuka flirtowania wymaga umiejętnego zainteresowania swoją osobą płci przeciwnej i wyróżnienia się z otoczenia. Czasem flirtowanie oznacza umiejętne prowadzenie konwersacji, innym razem zwrócenie na siebie uwagi poprzez odpowiedni strój, gesty czy uwodzicielskie spojrzenie. Nie ma jednak uniwersalnej recepty na to, jak flirtować.

spis treści

1. Sztuka flirtowania

Flirtowanie jest sztuką. Nie każdy potrafi w umiejętny sposób zwrócić na siebie uwagę i zainteresować swoją osobą płeć przeciwną. Nauka uwodzenia wymaga zarówno od kobiety, jak i od mężczyzny znajomości pewnych reguł postępowania i zachowania pewnego dystansu. Czasem jest to błyskotliwa i dowcipna rozmowa, innym razem szarmanckie gesty, które oczarują nasz obiekt pożądania. Niejednokrotnie jest ważny wygląd zewnętrzny - liczy się ciekawy strój, fryzura czy makijaż. Wszystkie te elementy mają zwrócić uwagę płci przeciwnej i pomóc w wyróżnieniu się z tłumu. Sztuka uwodzenia inaczej wygląda w przypadku kobiet i mężczyzn, bo zazwyczaj obie płcie interesują zupełnie inne kwestie. Flirtowanie poprzedza zawarcie związku, są jednak osoby, które uwielbiają uwodzić mimo bycia w stałym związku. Dla nich jest to przyjemność i sposób na podniesienie samooceny.

Zobacz film

2. Jak flirtować z mężczyzną?

Oczywiście nie ma uniwersalnej recepty na to, jak poderwać chłopaka czy mężczyznę, który akurat nam wpadł w oko? Uwodzenie mężczyzny bywa trudne, ponieważ inicjowanie kontaktu tradycyjnie leży po jego stronie. Jednak, gdy podoba ci się jakiś mężczyzna i chcesz nawiązać z nim kontakt, powinnaś zwrócić uwagę na następujące rzeczy:

 • sposób chodzenia - dla mężczyzn, którzy są wzrokowcami niezwykle ważny jest sposób chodzenia; kobieta, która chce zainteresować mężczyznę nie może "garbić się" ani przesadnie prostować, powinna równo stawiać kroki i jeśli to możliwe delikatnie kołysać biodrami - warto wcześniej przećwiczyć ten chwyt w domu, bo powinien on wyglądać naturalnie;
 • prowadzenie rozmowy - jeśli już nawiążesz kontakt z mężczyzną, który cię interesuje, musisz w odpowiedni sposób prowadzić z nim dyskusję; tematy, które podejmujecie powinny być naturalne, kobieta powinna unikać plotkowania i mówienia o swoim wyglądzie; ważny jest także ton głosu, jakim mówi kobieta - najlepiej, by był on lekko zmysłowy i uwodzicielski;
 • strój – nieodłącznym elementem uwodzenia mężczyzny jest odpowiedni strój, który będzie zwracał jego uwagę; jeśli miejscem, w którym flirtujecie, jest dyskoteka lub kawiarnia, twój strój może delikatnie eksponować niektóre części ciała np. piersi kobiece - wskazane są niezbyt wyzywające dekolty - i podkreślać twoje mocne punkty, np. kobiecą talię; jeśli natomiast flirtujecie w pracy, to strój powinien być bardziej stonowany, choć możesz pozwolić sobie na kontrolowane szaleństwo w stroju, które będzie przyciągało jego uwagę;
 • spojrzenie – swój wzrok powinnaś kierować przede wszystkim na rozmówcę i poświęcać mu maksymalnie dużo uwagi; w międzyczasie możesz kierować w stronę mężczyzny głębokie i uwodzicielskie spojrzenia; pamiętaj, żeby poćwiczyć je przed lustrem, by w czasie rozmowy czuć się pewniej.

3. Jak flirtować z kobietą?

Sztuka podrywania także w przypadku mężczyzn nie jest łatwą sprawą. Choć zazwyczaj to oni są stroną inicjującą rozmowę, to niejednokrotnie mają trudność ze znalezieniem recepty na to, jak zainteresować swoją osobą płeć przeciwną. Kobiety rzadziej są wzrokowcami i przywiązują mniejszą wagę do stroju czy wyglądu, dlatego trzeba przywiązać większa wagę do innych spraw. Oto niektóre z nich:

 • bądź dżentelmenem – wbrew pozorom i postępującej emancypacji kobiety uwielbiają szarmanckie gesty i dżentelmeńskie zachowania; nigdy nie zaimponujesz kobiecie, jeśli będziesz wobec niej szorstki i oziębły;
 • gesty – dla kobiet niezwykle ważne są drobne gesty, takie jak odsunięcie krzesła, ustąpienie miejsca w drzwiach czy powieszenie płaszcza, dlatego w czasie flirtowania trzeba zwrócić na nie uwagę; przy powitaniu możesz np. pocałować kobietę w rękę lub w czasie rozmowy delikatnie musnąć jej dłoń – dotyk buduje niezwykłą bliskość i intymność,
 • rozmowa – czasem to trudne, ale jeśli chcesz zainteresować swoją osobą kobietę, musisz słuchać tego, co mówi, a najlepiej zadawać pytania, które będą świadczyć o zainteresowaniu tematem konwersacji;
 • nie spiesz się – flirtowanie to powolna sztuka, namiętny pocałunek wchodzi w grę, ale pójście krok dalej może zniwelować dotychczasowe zaloty.

Pamiętaj, że podane wyżej wskazówki dotyczące flirtowania są ogólnymi założeniami, które należy zawsze dostosowywać do okoliczności.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Pomocni lekarze
  Szukaj innego lekarza