Jak golić miejsca intymne?

Jedną z problematycznych kwestii zarówno dla kobiet i mężczyzn jest odpowiedź na pytanie "jak golić miejsca intymne". Zaczerwienienia i podrażnienia powodują duże uczucie dyskomfortu, co  budzi lęk przed goleniem tych rejonów. Wiedza na temat prawidłowego golenia miejsc intymnych powinna ograniczyć jego nieprzyjemne skutki.

Jak golić miejsca intymne – wybór maszynki

Zanim przystąpisz do golenia miejsc intymnych, zaopatrz się w odpowiednie do tego narzędzia. Skóra w tamtym miejscu jest bardzo wrażliwa, więc jak najmniejsza ilość ruchów maszynką ograniczy jej podrażnienia. Im więcej ostrzy ma maszynka, tym lepiej.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Błędy popełniane podczas golenia nóg

Na skutek źle przeprowadzonej depilacji może dojść do silnego podrażnienia skóry, skaleczenia oraz zapalenia okołomieszkowego. Poznaj podstawowe błędy...

Maszynka z trzema ostrzami usunie szybciej włoski niż maszynka z jednym ostrzem – mniejsza ilość koniecznych ruchów, powoduje, że mniej podrażniona jest skóra.

Druga kwestia dotycząca maszynek to ich ostrość. Maszynki jednorazowe faktycznie powinny być użyte jeden raz. Aby wygolić się już stępioną maszynką musisz naciskać ją mocniej do skóry, czego ona nie znosi dobrze.

 Trzecia rzecz dotycząca maszynki, to używanie maszynki przeznaczonej jedynie do golenia tego rejonu. Golenie nóg i pach i miejsc intymnych tą samą maszynką, może przenieść na nie bakterie, które normalnie nie bytują pod bielizną.

Jak golić miejsca intymne?

Przed przystąpieniem golenia weź ciepłą kąpiel lub zmocz okolice intymne ciepłą wodą, by zmiękły włoski. Możesz także wykonać delikatny peeling, który usunie martwy naskórek. Jeśli od ostatniego golenia minęło dużo czasu i włoski są już długie, ostrożne przycięcie ich nożykiem ułatwi golenie.

Gdy skóra będzie już przygotowana, nanieś na nią żel lub krem do golenia. To bardzo ważne, by nie golić suchej skóry. Ruchy maszynką wykonuj zgodnie z kierunkiem wzrostem włosów. Po goleniu umyj miejsca intymne letnią wodą i żelem do higieny intymnej. Po wysuszeniu skóry, nałóż na nią kosmetyk, który ją nawilży. Powinien być bezzapachowy i nie mieć w swoim składzie alkoholu.

Kupując balsam, żel czy krem, zwróć uwagę na jego skład, powinien zawierać, aloes, witaminę E, olejek z drzewa herbacianego lub inne składniki, które przyniosą ukojenie, a tym samym nie podrażnią skóry.

Jak golić miejsca intymne - alternatywy

Kolejną metodą na pozbycie się włosków jest depilacja woskiem. W tym przypadku warto wybrać się do kosmetyczki, ponieważ niedoświadczenie w tego typu zabiegach, może skończyć się poparzeniem lub uszkodzeniem skóry.

Inną alternatywą jest wykonanie depilacji pastą cukrową, która działa na podobnej zasadzie jak wosk i depilator. Niesie mniejsze ryzyko podrażnień i nie grozi wystąpieniem urazów skóry.

Ostatnim rozwiązaniem jest laserowe usuwanie włosków, które jest bardzo skuteczne. Nieodwracalnie niszczy cebulkę włosa, jednak wysoka cena i konieczność częstego powtarzania sprawia, że nie cieszy się dużą popularnością.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Depilacja - metody
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Blog

walsq • ostatni post 2 miesiące temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post 4 tygodnie temu

13
Artykuły Depilacja - metody
Higiena intymna

Pielęgnacja intymna

Pielęgnacja intymna

Higiena w lecie to także szczególna dbałość o miejsca intymne.

Depilacja - metody

Sposoby na wrastające włoski po depilacji

Sposoby na wrastające włoski po depilacji

jakie? Ruchy maszynką Każda kobieta przyzwyczajona jest do tego, aby golić się pod włos. Jednak w przypadku problemu wrastających włosków depilację należy

Infekcje intymne

Infekcje intymne w lecie

Infekcje intymne w lecie

Długie siedzenie Utrzymywanie pozycji siedzącej nie tylko przyczynia się do bólu pleców, ale może również zwiększyć ryzyko infekcji miejsc intymnych (...) i nagrzanych miejscach. Nieodpowiednia bielizna Na pozór, wybór bielizny odgrywa...

Ciało

Możesz lepiej brać prysznic. Sprawdź, jak to robić

Możesz lepiej brać prysznic. Sprawdź, jak to robić

goleniem. Rozpraw się z krostkami Zmagasz się z nieestetycznymi krostkami na plecach i klatce piersiowej? Czas to zmienić i to pod prysznicem (...) . Zmieszaj 4 rozkruszone aspiryny z żelem do mycia ciała bez zawartości mydła. Tak powstałą...

Orgazm łechtaczkowy - jak powstaje, jak osiągnąć, techniki stymulacji

Intymne potrzeby kobiety

Intymne potrzeby kobiety

Stymulacja łechtaczki to najprostszy i najszybszy sposób na orgazm u kobiety.

Depilacja - metody

Jak szybko i efektywnie golić nogi?

Jak szybko i efektywnie golić nogi?

Żegnajcie zanieczyszczenia! Istnieje coraz więcej powodów, dla których warto złuszczać naskórek przed goleniem. Złuszczanie naskórka usuwa (...) . Cukier to naturalny laser, więc używanie pasty cukrowej na zmianę z goleniem...

Depilacja - metody

10 wskazówek jak bezpiecznie depilować nogi

10 wskazówek jak bezpiecznie depilować nogi

nóg. Niestety czasami kończy się to skaleczeniem czy zapaleniem okołomieszkowym. Dowiedz się, w jaki sposób golić nogi, aby były gładkie i nieskazitelne (...) ich depilację przy użyciu maszynki. Z kolei w momencie, gdy golimy...