Trwa ładowanie...

Jak leczyć zapalenie dróg moczowych ziołami?

Avatar placeholder
11.04.2019 09:55
Jak leczyć zapalenie dróg moczowych ziołami?
Jak leczyć zapalenie dróg moczowych ziołami? (123RF)

Zapalenie dróg moczowych jest dolegliwością, na którą cierpią przede wszystkim kobiety w wieku 20-50 lat. Około 50% z nich przebyło tę chorobę przynajmniej raz w życiu. Schorzenie dotyczy błony śluzowej pęcherza moczowego i jest spowodowane bakteriami. Pomaga terapia ziołowa.

1. Zioła na zapalenie dróg moczowych

Zioła wpływają na to, że zwiększa się przepływ krwi przez nerki, a to powoduje lepsze usuwanie wody. Wzrasta ilość wydalanego moczu, a gospodarka elektrolitowa nie zostaje zakłócona. Dzięki temu nasz organizm pozbywa się szkodliwych produktów przemiany materii, które zostają usuwane przez drogi moczowe. Zapalenie dróg moczowych polega na tym, że zalegający w nich mocz sprzyja tworzeniu się bakterii. Dlatego warto stosować ziołowe leki moczopędne.

Zawiera witaminę C, kwasy organiczne, flawonoidy, sole mineralne. Dostarcza naszemu organizmowi niezbędnych jonów i mikroelementów. Ponadto, co bardzo ważne przy zapaleniach dróg moczowych, działa moczopędnie i przeciwzapalnie. Zapobiega także powstawaniu kamieni w układzie moczowym. Reguluje przemianę materii. Poprawia stan błon śluzowych. Jeśli nasza terapia skrzypem polnym trwa długo, to lekarz powinien polecić nam zażywanie witaminy B1 - zioło powoduje, że jej stężenie w naszym organizmie zmniejsza się. Skrzypem polnym leczy się nieżyty oskrzeli i astmę oskrzelową u dzieci.

Zobacz film: "Polacy żyją aż 7 lat krócej niż Szwedzi"
  • Brzoza brodawkowata

Podobnie jak skrzy polny zawiera witaminę C, sole mineralne i kwasy organiczne. Brzoza ma szerokie zastosowanie, gdyż działa: moczopędnie, odkażająco, przeciwzapalnie, napotnie, reguluje przemianę materii, odtruwa układ krwionośny. Brzoza brodawkowata jest stosowana na infekcje dróg moczowych, ale także w: schorzeniach wątroby, dolegliwościach skórnych, schorzeniach reumatycznych, przy osłabieniach, niewydolnościach krążenia, łuszczycy, zapaleniu węzłów chłonnych.

  • Nawłoć pospolita

Stosuje się ją w różnych dolegliwościach, ponieważ: ma działanie moczopędne, działa ściągająco na błony śluzowe układu pokarmowego, działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, zapobiega nadmiernej łamliwości naczyń włosowatych. Nawłoć pospolita ma zastosowanie przede wszystkim w chorobach układu moczowego, jak: kamica nerkowa, kamica pęcherzowa, skaza moczanowa, zakażenie dróg moczowych bakteriami, które są odporne na antybiotyki.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Następny artykuł: Żurawina na infekcje dróg moczowych
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze