Trwa ładowanie...

Czerp satysfakcję z seksu!

Udany seks nie opiera się tylko na pozycjach seksualnych i technikach osiągania orgazmu. Równie ważne są dobre samopoczucie i zdrowe ciało. Eksperci są zgodni, że osoby, które prowadzą zdrowy tryb życia i nie żyją w ciągłym stresie, mają większe szanse na satysfakcjonujące pożycie. Jeśli dobrze czujesz się sama z sobą, prawdopodobieństwo udanego związku, a co za tym idzie – świetnego seksu, jest znaczne. Dla kontrastu, złe samopoczucie i uczucie zmęczenia przyczyniają się do niskiej jakości stosunków płciowych.

1. Co robić, by mieć udany seks?

Jak mieć udany seks?
Jak mieć udany seks?

Tylko w stanie zupełnego oddalenia się od spraw życia codziennego można przeżyć niezapomniany seks.

zobacz galerię

Przede wszystkim zadbaj o dietę. Zdrowe odżywianie to podstawa dobrego funkcjonowania organizmu. Racjonalna dieta wpływa także na samopoczucie. Jeśli odżywiasz się w restauracjach typu fast food, a zamiast owoców wybierasz kaloryczne przekąski, możesz nabawić się problemów ze zdrowiem. Kłopoty z żołądkiem potrafią skutecznie zniechęcić do aktywności seksualnej, dlatego postaraj się wprowadzić kilka zmian do jadłospisu. Nie zapomnij także o ćwiczeniach. Regularny, niezbyt forsowny wysiłek fizyczny doda ci energii do łóżkowych igraszek. Świadomość dobrej kondycji i lekko umięśnionej sylwetki zapewni ci pewność siebie, która sama w sobie jest afrodyzjakiem. Systematyczny trening wyjdzie ci z pewnością na zdrowie. Pamiętaj również o wysypianiu się. Badania wykazały bowiem, że osoby, które śpią mniej niż 6 godzin na dobę, są bardziej narażone na uczucie zmęczenia, przygnębienia, smutku oraz gniewu niż ankietowani, którzy śpią ponad 8 godzin. Niewyspanie może powodować także problemy z libido, co automatycznie przekłada się na problemy w łóżku.

Zobacz film: "Jak wywołać orgazm?"

2. Stres a seks

Niemniej ważna od odpowiedniej ilości snu jest umiejętność radzenia sobie ze stresem. Jeśli w czasie seksu martwisz się pracą lub kłopotami rodzinnymi, twoje szanse na orgazm maleją. Będąc w stanie zupełnego oddalenia się od spraw życia codziennego, można przeżyć niezapomniany seks. Aby zrelaksować się, możesz pójść na spacer, wziąć gorącą kąpiel lub obejrzeć serial komediowy. Każdy ma inne sposoby na relaks. Pomyśl, co sprawia ci przyjemność i poświęć na to kilka minut dziennie. Jeżeli twój stres jest związany z pracą, zastanów się, jak rozwiązać swoje problemy. Niekiedy wystarczy lepiej zorganizować swój plan dnia, by zdążyć ze wszystkim. Jeżeli masz zbyt dużo pracy, porozmawiaj ze swoim zwierzchnikiem – może uda się wam dojść do porozumienia. W skrajnych przypadkach konieczna może się okazać zmiana miejsca pracy na inne – nie warto rujnować swojego zdrowia poprzez tkwienie w toksycznym układzie. Zdrowy styl życia to korzyści nie tylko dla ciała, ale i dla ducha. Gdy jesteś zdrowa i zadowolona z życia, czujesz się pewna siebie. Wówczas łatwiej jest nawiązać relację z mężczyzną, utrzymać związek i mieć satysfakcjonujący seks.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza