Trwa ładowanie...

Jak nie utyć w związku?

W związkach można zauważyć następującą zależność: w trakcie poszukiwania partnera robi się wszystko ze swoim ciałem, żeby wyglądać atrakcyjnie, gdy zaś usidli się kogoś, motywacja do utrzymania formy spada wprost proporcjonalnie do upływu czasu bycia razem. Smutną prawdą jest też to, że po ślubie nie ćwiczymy tak zacięcie, jak przed. Częściej wybieramy telewizor niż wizytę w fitness klubie. Ale przecież wcale nie musi tak być! Jak utrzymać odpowiednią formę, żyjąc długo i szczęśliwie z partnerem?

spis treści

1. Jak rozpocząć starania o utrzymanie formy?

Ważne, aby rozpocząć starania o utrzymanie kondycji już na samym początku związku. Wtedy będzie nam łatwiej utrzymać motywację oraz uporczywie dążyć do celu.

Zobacz film: "Rozpoznaj stan zdrowia psychicznego on-line"

1.1. Porozmawiajcie o tym

Szczera i autentyczna komunikacja jest kluczowym elementem budowy silnego związku. Już na samym początku powinniście porozmawiać, w jaki sposób macie zamiar utrzymać formę. Gdy już coś ustalicie, trzymajcie się tego przez wszystkie wspólne dni. Jeśli jakieś rozwiązanie będzie wymagało ulepszenia, nie bójcie się o tym powiedzieć partnerowi. Żyjąc pod jednym dachem, będziecie się mogli motywować do działania.

Złe odżywianie w związku
Złe odżywianie w związku

W związkach można zauważyć następującą zależność: w trakcie poszukiwania partnera robi się wszystko

zobacz galerię

1.2. Wybierzcie dobre towarzystwo

To naprawdę ważne, żeby otaczać się ludźmi o podobnych zainteresowaniach i zbliżonym stylu życia. Wybierając miejsce zamieszkania, kierujcie się tym, jakich będziecie mieć sąsiadów – promują zdrowy styl życia czy może godzinami ślęczą przed telewizorem? Zapoznaj się z ludźmi z pasją. Oni zmotywują ciebie i twojego partnera do działania.

1.3. Zbadajcie się

Odwiedźcie lekarza, by sprawdzić stan waszego zdrowia. Dowiedzcie się, czy nie występuje u was ryzyko chorób serca, cukrzycy lub raka, związane z genetyką bądź prowadzonym stylem życia. Zachowajcie wyniki wszystkich badań, jakie przeszliście. Możecie także udać się do profesjonalnego trenera fitnessu w celu oszacowania swojej kondycji. W razie potrzeby popracujcie nad sobą pod opiekąosobistego trenera lub dietetyka.

1.4. Połączcie siły

Jeśli partner zdecyduje się popracować nad sylwetką, nie zostawaj w tyle, dołącz do niego! Gdy to zrobisz, prawdopodobieństwo waszego sukcesu znacznie się zwiększy. Wybierzcie się razem na rower lub na siłownię. Niech to będzie wasza nowa tradycja. W przypadku, gdy jedna ze stron nie wykazuje najmniejszych chęci, druga nigdy nie powinna rezygnować z ćwiczeń. Kto wie, może twoja konsekwencja sprawi, że partner zmotywuje się do działania.

2. Kontynuacja starań o dobry wygląd

Jeśli już weźmiecie się za siebie, ważne jest, żebyście nie zaprzestali starań. Efekty będą widoczne, tylko jeśli będziecie konsekwentni. Na pewno nieraz będą was dopadać chwile zwątpienia, jednak gdy nauczycie się z nimi radzić, wasz związek stanie się silniejszy. Jak utrzymać formę przez cały czas związku?

2.1. Uważajcie na sabotaż

Gdy świetnie radzisz sobie w sferze sportu, a twój partner nie zamierza do ciebie dołączyć, często dochodzi do kłótni. Sfrustrowany partner może obrócić się przeciw tobie, ostentacyjnie wnosząc góry fast foodów do domu. Nigdy nie daj się zwieść! Porozmawiaj z partnerem o tym, jak bardzo fitness jest dla ciebie ważny. Razem znajdziecie jakieś rozwiązanie.

2.2. Weźcie pod uwagę swoją płeć

Częstą czynnością par jest odwiedzanie kuchni. W tym wspaniałym pomieszczeniu oddajemy się łakomstwu. Niestety, wspólne jedzenie czasem powoduje, że kobiety zapominają, że są kobietami, w związku z czym konsumują tyle samo, co mężczyźni. Drogie panie – nie zapominajcie, że wasze żołądki są po prostu mniejsze. Jedzcie porcje odpowiednie dla swojej płci. To bardzo prosty sposób chroniący przed zbędnymi kilogramami.

2.3. Nie zapominajcie o zabawie

Pomyślcie o czynnościach, które mogą przynieść wam frajdę. Zapiszcie się na zajęcia taneczne. Gdy będziecie planować wakacje, postarajcie się, aby były połączone z aktywnością fizyczną – jazdą na rowerze czy wspinaczką górską. Możecie także zrelaksować się podczas wizyty w spa.

Nieważne, czy jesteście świeżo upieczoną parą czy małżeństwem z 30-letnim stażem. Bycie w stałym związku wcale nie musi zwiastować utraty formy. Pracujcie razem dla waszego zdrowia. Połączenie sił zwiększy efekty starań, a także umocni wasz związek.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Mgr Kamila Drozd
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza