Trwa ładowanie...

Jak począć dziewczynkę?

Rodzice często chcieliby mieć wpływ na płeć dziecka. Choć nie jest to łatwe, jednak istnieją pewne wskazówki, których zastosowanie może zwiększyć szansę na poczęcie chłopca lub dziewczynki. Nie chodzi tutaj o przestrzeganie starych mitów, na przykład takich, że kobieta powinna jeść więcej słodkich rzeczy, aby począć dziewczynkę lub że wpływ na płeć dziecka ma konkretna pozycja seksualna, a raczej o sposoby podparte badaniami naukowymi. Jakie są zatem skuteczne metody planowania płci dziecka?

spis treści

1. Jak planować płeć dziecka?

Rodzice powinni być świadomi, że plemniki płci męskiej mają znaczący wpływ na płeć dziecka. Plemniki „Y” są szybsze od plemników płci żeńskiej „X”, ale nie są tak wytrzymałe. Oznacza to, że nie przeżywają tak długiego okresu, jak plemniki żeńskie. Rodzice planujący poczęcie dziewczynki powinni współżyć dwa, trzy dni przed owulacją. Wtedy plemniki męskie zginą, a na czas jajeczkowania pozostaną żeńskie, które dotrą prosto do jajeczka. Po stosunku śluz kobiety może przechowywać plemniki, a w sprzyjających okolicznościach może dojść do zapłodnienia. Należy pamiętać, że plemniki męskie nie są w stanie przeżyć zbyt długo w śluzie pochwy. Przeżyciu męskich plemników nie służy uprawianie sportów, jak jazda na rowerze czy jazda na nartach. Giną one szybciej także wtedy, gdy kobieta często korzysta z sauny lub gorących kąpieli. Plemniki „X” są odporniejsze na powyższe warunki. Kobiety bardziej aktywne fizycznie mają większe szanse na poczęcie dziewczynki.

Zobacz film: "Chłopiec czy dziewczynka?"

2. Planowanie płci a orgazm kobiety

Współżycie, które ma na celu poczęcie dziewczynki powinno zakończyć się brakiem orgazmu u kobiety. Środowisko pochwy jest kwaśne, orgazm zmienia je na zasadowe, które bardziej sprzyja plemnikom męskim. W środowisku kwaśnym mogą przeżyć jedynie plemniki żeńskie i zapewnienie takiego środowiska w pochwie po stosunku zwiększa szanse na poczęcie dziewczynki. Warto wiedzieć, że okolice położone bliżej wejścia do pochwy są bardziej kwaśne niż te miejsca w pobliżu szyjki macicy. Jeśli rodzice zastanawiają się, jak począć dziewczynkę, powinni pamiętać, że penetracja nie powinna być zbyt głęboka, aby stworzyć bardziej sprzyjające warunki dla plemników żeńskich. Kobiety planujące ciążę po 30.-35. roku życia mają większe szanse na urodzenie córeczki, ponieważ wraz z wiekiem środowisko pochwy staje się kwaśniejsze.

3. Planowanie płci metodą in vitro

Metody planowania płci dziecka obrosły wieloma mitami i legendami. Przez długi czas kobietom, które zastanawiały się nad tym, jak począć córkę, polecano jedzenie jak największej ilości słodyczy. Uważano wówczas, że zwiększa to prawdopodobieństwo poczęcia dziewczynki. Nie sprawdziło się także lansowanie konkretnej pozycji seksualnej. Metodą skuteczną w 100% okazało się dopiero zapłodnienie in vitro. Choć nie jest to naturalna droga poczęcia dziecka i nadal nie jest refundowana z budżetu państwa, daje całkowitą pewność urodzenia chłopca lub dziewczynki. Rodzice, którzy nie mogą mieć dzieci w naturalny sposób i posiadają odpowiednie środki finansowe na metodę in vitro, mogą zadecydować o płci dziecka. Przed pobraniem plemników należy poinformować o chęci poczęcia na przykład dziewczynki.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Mgr Monika Łapczyńska
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza