Jak począć dziewczynkę?

Rodzice często chcieliby mieć wpływ na płeć dziecka. Choć nie jest to łatwe, jednak istnieją pewne wskazówki, których zastosowanie może zwiększyć szansę na poczęcie chłopca lub dziewczynki. Nie chodzi tutaj o przestrzeganie starych mitów, na przykład takich, że kobieta powinna jeść więcej słodkich rzeczy, aby począć dziewczynkę lub że wpływ na płeć dziecka ma konkretna pozycja seksualna, a raczej o sposoby podparte badaniami naukowymi. Jakie są zatem skuteczne metody planowania płci dziecka?

Zobacz film: "Chłopiec czy dziewczynka?"

Jak planować płeć dziecka?

Rodzice powinni być świadomi, że plemniki płci męskiej mają znaczący wpływ na płeć dziecka. Plemniki „Y” są szybsze od plemników płci żeńskiej „X”, ale nie są tak wytrzymałe. Oznacza to, że nie przeżywają tak długiego okresu, jak plemniki żeńskie. Rodzice planujący poczęcie dziewczynki powinni współżyć dwa, trzy dni przed owulacją. Wtedy plemniki męskie zginą, a na czas jajeczkowania pozostaną żeńskie, które dotrą prosto do jajeczka. Po stosunku śluz kobiety może przechowywać plemniki, a w sprzyjających okolicznościach może dojść do zapłodnienia. Należy pamiętać, że plemniki męskie nie są w stanie przeżyć zbyt długo w śluzie pochwy. Przeżyciu męskich plemników nie służy uprawianie sportów, jak jazda na rowerze czy jazda na nartach. Giną one szybciej także wtedy, gdy kobieta często korzysta z sauny lub gorących kąpieli. Plemniki „X” są odporniejsze na powyższe warunki. Kobiety bardziej aktywne fizycznie mają większe szanse na poczęcie dziewczynki.

Planowanie płci a orgazm kobiety

Współżycie, które ma na celu poczęcie dziewczynki powinno zakończyć się brakiem orgazmu u kobiety. Środowisko pochwy jest kwaśne, orgazm zmienia je na zasadowe, które bardziej sprzyja plemnikom męskim. W środowisku kwaśnym mogą przeżyć jedynie plemniki żeńskie i zapewnienie takiego środowiska w pochwie po stosunku zwiększa szanse na poczęcie dziewczynki. Warto wiedzieć, że okolice położone bliżej wejścia do pochwy są bardziej kwaśne niż te miejsca w pobliżu szyjki macicy. Jeśli rodzice zastanawiają się, jak począć dziewczynkę, powinni pamiętać, że penetracja nie powinna być zbyt głęboka, aby stworzyć bardziej sprzyjające warunki dla plemników żeńskich. Kobiety planujące ciążę po 30.-35. roku życia mają większe szanse na urodzenie córeczki, ponieważ wraz z wiekiem środowisko pochwy staje się kwaśniejsze.

Planowanie płci metodą in vitro

Metody planowania płci dziecka obrosły wieloma mitami i legendami. Przez długi czas kobietom, które zastanawiały się nad tym, jak począć córkę, polecano jedzenie jak największej ilości słodyczy. Uważano wówczas, że zwiększa to prawdopodobieństwo poczęcia dziewczynki. Nie sprawdziło się także lansowanie konkretnej pozycji seksualnej. Metodą skuteczną w 100% okazało się dopiero zapłodnienie in vitro. Choć nie jest to naturalna droga poczęcia dziecka i nadal nie jest refundowana z budżetu państwa, daje całkowitą pewność urodzenia chłopca lub dziewczynki. Rodzice, którzy nie mogą mieć dzieci w naturalny sposób i posiadają odpowiednie środki finansowe na metodę in vitro, mogą zadecydować o płci dziecka. Przed pobraniem plemników należy poinformować o chęci poczęcia na przykład dziewczynki.

Komentarze (4)
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Planowanie płci dziecka
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Artykuły Planowanie płci dziecka
Planowanie płci dziecka

Poczęcie chłopca

Poczęcie chłopca

Chińska metoda planowania płci dziecka jest stosunkowo skomplikowana i oparta na założeniu, że w określonym wieku i konkretnym miesiącu można począć chłopca lub dziewczynkę.

Planowanie płci dziecka

Zaplanowanie dziewczynki

Zaplanowanie dziewczynki

Dieta na dziewczynkę powinna być bogata w wapń i magnez, dlatego też kobieta powinna spożywać jak najwięcej: serów, mleka, jogurtów i innych produktów mlecznych.

Planowanie płci dziecka

Uroczy brzdąc

Uroczy brzdąc

Aby począć upragnionego chłopca, kobieta powinna być na wysokokalorycznej diecie. Metoda ta nie została jednak potwierdzona żadnymi badaniami.

Planowanie płci dziecka

Jak począć chłopca?

, może się wytworzyć połączenie typu XX (poczęcie córki) lub XY (poczęcie syna). Uważa się, że planowanie płci dziecka zależy od kilku czynników, do których można zaliczyć dietę, współżycie w określonym...

Planowanie płci dziecka

Mała panienka

Mała panienka

Rodzice planujący poczęcie dziewczynki powinni współżyć 2-3 dni przed owulacją. Wtedy plemniki męskie zginą, a na czas jajeczkowania pozostaną żeńskie, które zmierzą prosto do jajeczka.

Planowanie płci dziecka

Chiński kalendarz płci dziecka

Chiński kalendarz płci dziecka

). Ta metoda planowania płci dziecka jest stosunkowo skomplikowana i oparta na założeniu, że w określonym wieku i konkretnym miesiącu można począć chłopcalub (...) już poczęte. Wówczas na skrzyżowaniu...

Planowanie płci dziecka

Dieta a płeć dziecka

Dieta a płeć dziecka

Planowanie płci dziecka dla niektórych przyszłych rodziców nie ma uzasadnienia. Twierdzą oni, że będą szczęśliwi - obojętnie, czy na świat przyjdzie dziewczynka, czy chłopiec. Jednak niektóre pary bardzo...

Ciąża i dziecko

Sprawdzone wskazówki, jak wychowywać dziewczynkę

Sprawdzone wskazówki, jak wychowywać dziewczynkę

Zamiłowanie do różu Chociaż wiele mam stara się stworzyć dziecku neutralne warunki do rozwoju, małe dziewczynki i tak dość szybko zaczynają (...) marketingowe przeważnie odnoszą pożądany skutek. Niechęć do sukienek Około 3 roku życia...