Trwa ładowanie...

Przeżyj niezapomniany seks!

Adrenalina, silny pociąg seksualny, a może technika? – co sprawia, że akt miłosny staje się niezapomniany? Odpowiedź na to pytanie jest tylko z pozoru łatwa. Sfera seksualna ma całkowicie subiektywny wymiar, dlatego trudno jest zdefiniować pojęcie „wspaniałego seksu”. Mimo tego udaje się wyróżnić pewne psychologiczne elementy, które według większości ludzi prowadzą do nieziemskiej rozkoszy.

Zobacz film: "Jak długo trwa stosunek seksualny?"

spis treści

1. Najważniejsze elementy wspaniałego seksu

Mimo iż dla niektórych osób stosunek płciowy to zaledwie przyjemna gimnastyka, warto potraktować seks bardziej poważnie. Odpowiednie nastawienie i gra wstępna pozwolą Ci uzyskać maksimum doznań.

1.1. Skupienie na chwili

Jeśli chcesz przeżyć największą rozkosz, pamiętaj, aby skupić się na chwili. Pobudź zmysły tak, aby móc odczuć wszelkie wibracje biegnące po Twoim ciele. Nie bój się „odpłynąć” podczas stosunku. Nie daj się rozproszyć tym, co dzieje się wokół ciebie. Wsłuchaj się w swoje ciało i ciało partnera. Jesteś tylko ty i twój partner – tylko wy się liczycie.

1.2. Połączenie z partnerem

Następnym kluczowym składnikiem nieziemskiego seksu jest psychiczne połączenie kochanków. W momencie stosunku jesteście jednością – nie tyko pod względem fizycznym, ale także umysłowym. Traktuj partnera jak część siebie, obdarowuj go swą energią i miłością. Potraktuj seks jak podróż – im dalej (głębiej) zajdziesz, tym więcej dowiesz się o sobie i twoim partnerze.

2. Co jeszcze jest ważne w seksie?

Koncentracja na samym akcie i bliskość są niezwykle ważne, by przeżyć seks stulecia, ale to nie wystarczy. Potrzebne są również inne elementy udanego stosunku.

10 rzeczy na temat seksu, których nie dowiesz się od swojego ginekologa
10 rzeczy na temat seksu, których nie dowiesz się od swojego ginekologa [10 zdjęć]

Większość kobiet doświadcza silnego pożądania seksualnego w momencie wystąpienia owulacji, czyli wtedy,...

zobacz galerię

2.1. Głęboka intymność

Ten element wspaniałego seksu opiera się na silnym poczuciu bezpieczeństwa, szacunku, akceptacji i podziwu ze strony partnera. Kochankowie muszą całkowicie sobie ufać, aby dać się ponieść chwili. Nie znaczy to jednak, że udany seks przeznaczony jest tylko dla osób będących w stałych związkach. Ważne jest, abyś zaufał partnerowi na tyle, aby móc poszerzyć swe seksualne granice.

2.2. Dobra komunikacja

Podczas stosunku należy wsłuchać się w podpowiedzi partnera, zarówno te werbalne, jak i niewerbalne. Kochanek pokaże ci, gdzie chce, abyś dotknął, jakich pieszczot potrzebuje w danym momencie, a jakich by sobie nie życzył. Taka empatia jest najbardziej efektywna u osób dojrzałych emocjonalnie, którzy są świadomi własnych potrzeb oraz pragnień i wiedzą, jak zasygnalizować je partnerowi.

2.3. Autentyczność podczas seksu

Seks powinien być stanem, w którym możesz zrobić i powiedzieć dosłownie wszystko. Stosunek to akt wyrażenia siebie, swoich potrzeb i upodobań. Aby osiągnąć punkt seksualnego uniesienia, nie można więc hamować siebie ani partnera. Dążycie do rozkoszy, dlatego róbcie wszystko, co w waszej mocy, aby ją osiągnąć. Jeśli coś idzie nie tak, nie bójcie się powiedzieć tego partnerowi. Udawanie do niczego nie prowadzi, a już na pewno nie do niezapomnianego seksu.

2.4. Nadzwyczajne uniesienie

Nadzwyczajny seks to taki, podczas którego osiągasz wyższy poziom poznania porównywalny do stanu medytacji. Podczas stosunku nigdy nie przywiązuj wagi do spraw ziemskich, takich jak upływający czas. Skup się na seksualnym połączeniu – to ty i twój partner jesteście najważniejsi.

2.5. Poznanie swoich seksualnych granic

Jeśli chcesz przeżyć niezapomniany seks, potraktuj go jako przygodę. Nie bój się ryzyka, poszerzaj swe seksualne granice i odkryj kochanka na nowo. Pamiętaj także, aby wnieść do łóżka trochę zabawy i śmiechu. Seks nigdy nie powinien być nudny.

Okazuje się, że niezapomniany seks niekoniecznie musi być związany z techniką, jaką stosuje się w celu osiągnięcia rozkoszy. Seksualne uniesienie można bowiem uzyskać, włączając do stosunku sferę duchową. Osiągnięcie orgazmu wcale nie musi być wyznacznikiem niezapomnianego stosunku. O wiele ważniejszy wydaje się odpowiedni stan emocjonalny kochanków oraz ich gotowość do przekraczania własnych seksualnych granic.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.