Trwa ładowanie...

Czy on myśli o byłej?

Jeśli zastanawiasz się, czy twój partner pozostaje myślami przy swojej byłej dziewczynie, czas rozwiać te wątpliwości. Istnieje 10 wskazówek, które pomogą ci zorientować się, czy jego serce bije dla ciebie, czy dla innej. Może ci się wydawać, że lepiej tego nie wiedzieć, ale na niepewności i braku zaufania nie zbudujecie stabilnego związku. Oczywiście możesz wprost spytać się partnera, czy nie tęskni do swojej byłej dziewczyny, ale większość mężczyzn w takiej sytuacji zaprzeczy, nawet jeśli to prawda. Subtelna obserwacja powie ci więcej niż on sam.

spis treści

1. Czy on myśli o eks?

Problem z eks
Problem z eks

Jeśli partner często wspomina swoją byłą dziewczynę, jeszcze częściej odwiedza jej profil na portalach

zobacz galerię

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym jest psychoterapia par i kto powinien z niej skorzystać?"

Na to pytanie niejedna kobieta nie zna odpowiedzi. Rozważania są tu zbędne, konieczne są natomiast odrobina spostrzegawczości i wiedza, na co zwracać uwagę. Przede wszystkim zastanów się, jak często temat byłej powraca w codziennych rozmowach. Jeśli stale słyszysz o jego eks, może to oznaczać, że bardzo ją kochał lub że został przez nią zraniony. Mogło też zdarzyć się i jedno, i drugie. Jeżeli twój partner nigdy nie wspomina nawet imienia swojej byłej dziewczyny, to także nie najlepszy znak. Być może ciągle coś do niej czuje, a poczucie winy wobec ciebie sprawia, że nie chce w ogóle poruszać tego tematu.

Sygnałem ostrzegawczym jest także częste odwiedzanie przez partnera profilu byłej na Naszej Klasie lub Facebooku. Okazjonalne wejście na stronę to nic poważnego, ale niemal obsesyjne szukanie informacji o eks to dzwonek alarmowy dla waszego związku. Podobnie niebezpieczne są zbyt częste kontakty z byłą. Ciągłe wysyłanie e-maili oraz wiadomości SMS-owych lub dzwonienie to znak, że twój partner nie chce stracić kontaktu z byłą. Powodem do zmartwień z całą pewnością jest usłyszenie imienia eks dziewczyny podczas stosunku. Jest to bezsprzecznie znak, że twój partner czuje coś do swojej byłej.

Mniej spektakularną oznaką tlącego się uczucia jest przechowywanie pamiątek w ostentacyjny sposób. Grupowe zdjęcie z eks jest w porządku, ale jeśli na ścianie wisi kilka jej zdjęć, warto delikatnie zasugerować, że czas na zmiany. À propos zmian, uważaj na wahania jego uczuć w stosunku do ciebie. Jeśli na zmianę jest czuły i zdystansowany, być może targają nim silne uczucia, w tym poczucie winy wobec poprzedniej partnerki. Niekiedy mężczyźni mówią wprost, że nie są gotowi na poważny związek. Często przeszkodą dla waszej bliskości jest właśnie eks. Problemy mogą pojawić się także w sypialni. Partnerzy, którzy myślami są przy swoich byłych, miewają trudności z erekcją lub osiągnięciem orgazmu. Czasami jednak żadna z powyższych oznak nie występuje, ale mimo to masz przeczucie, że coś jest nie tak. Podświadomość bywa celniejszym doradcą niż wskazówki specjalistów od związków.

2. Jak poradzić sobie z kryzysem w związku?

Świadomość, że partner czuje coś do eks, nie jest łatwa, zwłaszcza gdy zależy nam na danym związku. Co można zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim nie udawaj, że wszystko jest w porządku. Porozmawiaj z partnerem, ale za wszelką cenę nie rób mu scen. Potraktuj obecną sytuację jako problem, który wymaga waszej kooperacji. Jeśli mimo wszystko chcesz być z nim, część emocji trzymaj na wodzy. Zazdrość o partnera powoduje, że kobieta robi nieprzemyślane rzeczy. Tymczasem okazywanie zazdrości w niczym ci nie pomoże, a racjonalne podejście do sytuacji – jak najbardziej.

Uświadom sobie, że nawet jeśli kochasz swojego partnera, nie uda ci się utrzymać go na smyczy. To wolny człowiek, który ma prawo postępować zgodnie ze swoim sumieniem. Może się okazać, że wasz związek nie przetrwa. Nawet gorączkowe próby zatrzymania partnera nie zdadzą egzaminu, dlatego nie warto się na nie porywać. Miej do siebie szacunek i nie stawaj na głowie, by mężczyzna od ciebie nie odszedł. Jeśli w każdym związku zadajesz sobie pytanie, czy twój partner myśli o byłej, może to być oznaką niskiej samooceny i braku pewności siebie. W takiej sytuacji należy zacząć pracować nad sobą, najlepiej z pomocą psychoterapeuty.

Kobiety będące w związkach nierzadko mają podejrzenia, że ich partnerzy myślami są przy byłych dziewczynach. Na szczęście, istnieją proste sposoby na przekonanie się, czy to prawda. Czasami rzeczywiście mężczyźni nie potrafią zapomnieć o eks. Jeżeli jednak sytuacja powtarza się w każdej relacji, warto zadać sobie pytanie: gdzie faktycznie leży problem?

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Mgr Kamila Drozd
Świadomość, że partner myśli o byłej, nie jest łatwa, zwłaszcza gdy zależy nam na danym związku
Świadomość, że partner myśli o byłej, nie jest łatwa, zwłaszcza gdy zależy nam na danym związku (adobestock)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza