Jak schudnąć z nóg? - dieta, trening

Piękne i szczupłe nogi to marzenie każdej kobiety. Przeglądając ubrania w szafie lub przymierzając w sklepie, chcemy kupić ten wymarzony rozmiar 36 lub 38. Niestety, czasami takie marzenia wymagają pewnych wyrzeczeń, a przede wszystkim systematycznego przestrzegania pewnych zasad diety, czy aktywności fizycznej. Czasami może być trudno, ale czy końcowy efekt nie jest tego wart? Szczupła sylwetka nie tylko powoduje, że kobieta jest pewniejsza w swoim postępowaniu, ale także, a może i przede wszystkim, jest zdrowsza! Dowiedz się więc więcej, jak można uzyskać szczupłe i zgrabne nogi.

1. Jak schudnąć z nóg? - dieta

Jak schudnąć z nóg? Należy połączyć odpowiednią diete odchudzającą z ćwiczeniami fizycznymi. Jedynie łączne ich zastosowanie może przynieść pożądane skutki, gdy chcemy schudnąć z nóg. Właściwa dieta to dieta niskotłuszczowa. Aby schudnąć z nóg ważne jest, aby wyrobić sobie właściwe nawyki żywieniowe.

Zobacz film: "FITCLUB: Ćwiczenia na nogi cz.3"

Gdy zapytamy dietetyka, jak schudnąć z nóg, na pewno powie, że wskazane jest spożywanie produktów bogatych w białko, jak np. jajka, chude mięso – drób, ryby, a więc dieta o zwiększonej zawartości białka. Białko bowiem zwiększa przemianę materii, jak również jesteśmy bardziej syci i nie mamy ochoty na podjadanie. Gdy chcemy schudnąć z nóg należy unikać przygotowywania posiłków na głębokim tłuszczu (smażenie), niewskazane jest także spożywanie wszelkiego rodzaju dań typu fast food oraz nadmierne picie alkoholu.

Gdy chcemy schudnąć z nóg konieczne jest odpowiednie połączenie diety i treningu
Gdy chcemy schudnąć z nóg konieczne jest odpowiednie połączenie diety i treningu (Shutterstock)

Szukając odpowiedzi na pytanie jak schudnąć z nóg, na pewno dowiemy się również, że ważne jest nie tylko to, co jesz, ale kiedy jesz. Bezpośrednio przed treningiem siłowym, który pozwoli nam schudnąć z nóg nie należy nic jeść, najlepiej zachować przerwę 1-2 godziny przed ćwiczeniami. Po intensywnym treningu fizycznym należy także się zregenerować poprzez spożycie posiłku 1-2 godziny po. Ostatni posiłek w dniu powinien być spożyty na 2 godziny przed snem. Nie wolno zjadać obfitych posiłków bezpośrednio przed snem.

2. Jak schudnąć z nóg? - trening

Skuteczne sposoby na szczupłe nogi
Skuteczne sposoby na szczupłe nogi [8 zdjęć]

Marzą ci się długie i smukłe nogi? Możesz znacznie poprawić ich wygląd i zbliżyć się do ideału, wykorzystując...

zobacz galerię

W uzyskaniu szczupłych nóg ważna jest nie tylko odpowiednia dieta odchudzająca, ale także ćwiczenia fizyczne. Można skorzystać z siłowni lub ćwiczyć w domu. Każdy trener na pytanie jak schudnąć z nóg odpowie, że trening powinien polegać na zmniejszaniu tkanki tłuszczowej, ale także na wzmacnianiu mięśni nóg. Wyróżniamy tutaj trening aerobowy oraz trening siłowy. Gdy chcemy schudnąć z nóg ważne jest, aby stosować oba.

Trening aerobowy, inaczej zwany treningiem kardio, to ćwiczenie całego ciała. Może to być np. bieganie. Taki trening mający na celu schudnięcie z nóg różni się od siłowego tym, iż wykonywany jest na wysokim pulsie. Im wyższy puls, tym szybciej zachodzi metabolizm organizmu oraz zwiększa się praca płuc. Powoduje to przyśpieszenie procesu spalania tkanki tłuszczowej.

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Zobacz odpowiedzi na pytania osób, które miały do czynienia z tym problemem:

Wszystkie odpowiedzi lekarzy

Trening kardio powinien trwać co najmniej 30 minut i być powtarzany 3 razy w tygodniu. Ćwiczenia siłowe wykonywane, aby schudnąć z nóg polegają na wzmocnieniu mięśni nóg. Taki trening mięśni wykonywany jest za pomocą przyrządów na siłowni z odpowiednio dobranym obciążeniem. Należy wykonywać 15-20 powtórzeń w jednej serii ćwiczeń. Z czasem, po kilku dniach ćwiczeń, warto zwiększać obciążenie, aby efekty schudnięcia z nóg były lepiej widoczne. Ćwiczenia siłowe to także ćwiczenia w domu, jak przysiady, wypady, wyprosty itp. Przysiady można wykonywać z obciążnikami.

Niestety, odchudzanie nóg wiąże się z odchudzaniem całego ciała, nie jest bowiem możliwe wybranie sobie jednego konkretnego miejsca, które będzie ulegać wyszczuplaniu. Dlatego też z odchudzaniem nigdy nie wolno przesadzać. Jak ze wszystkim, tak i tutaj należy zachować umiar!

spis treści
rozwiń

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.