Trwa ładowanie...
Przeczytaj comiesięczny raport abcZdrowie
Temat miesiąca: AIDS Czytaj więcej >

Jak seks wpływa na nasz mózg? (WIDEO)

Zobacz film: "Jak seks wpływa na twój mózg?"

Lista korzyści płynących z uprawiania seksu nie ma końca. Pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Zbliża i buduje więź między partnerami.

Cała przyjemność zaczyna się w mózgu. Sprawdź, jak seks wpływa na ten organ. Jak seks wpływa na nasz mózg? Seks ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie.

Poprawia kondycję, podnosi odporność, wspomaga krążenie i zwalcza trądzik. Lista zalet nie ma końca, to najlepszy lek przeciwdepresyjny. Związki zawarte w nasieniu mają właściwości antydepresyjne, które są wchłaniane po stosunku płciowym.

Przyjemność, jaką uzyskujemy podczas seksu wynika z uwolnienia dopaminy, która aktywuje centrum nagrody w mózgu. Nie rezygnuj z seksu, gdy cię coś boli. Badania pokazują, że stosunek może złagodzić ból.

Dzieje się tak dzięki oksytocynie, która nie tylko pomaga stworzyć więź matki z dzieckiem, ale również ma właściwości przeciwbólowe. Osoby, które regularnie uprawiają seks, lepiej radzą sobie w trudnych sytuacjach.

Dzieje się tak, ponieważ po stosunku nasze ciśnienie spada. Naukowcy udowodnili, że seks poprawia również pamięć, koncentrację i przy okazji wpływa pozytywnie na inteligencję.

Uwaga, seks może też powodować chwilowe utraty pamięci. Na szczęście ten stan trwa od kilku minut do godzin i nie jest trwały.

#dziejesienazywo: Nietrzymanie moczu a życie seksualne (WIDEO)
#dziejesienazywo: Nietrzymanie moczu a życie seksualne (WIDEO)

Kobiety, których dotknęło nietrzymanie moczu często odsuwają się od swoich partnerów. Boją się i wstydzą...

zobacz galerię

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza