Trwa ładowanie...

Jak się motywować, aby osiągać wspaniałe rzeczy – poznaj sprawdzone sposoby

Zmotywowanie siebie to nie lada wyzwanie – nasze poczucie wartości jest stale atakowane przez negatywne myśli i lęki dotyczące przyszłości. Każdy z nas ma czasem chwile zwątpienia i depresji. Jednak tym, co odróżnia osoby osiągające sukcesy od tych, którym się nie wiedzie, jest umiejętność stawania na nogi i kroczenia naprzód.

Powodów, dla których tracimy motywację, może być wiele, a podstawowe z nich to brak pewności siebie i brak celu, do którego chcemy dążyć.

Zatem jak się motywować, aby osiągać wspaniałe rzeczy? Przeczytaj i wprowadź nasze wskazówki w życie.

Zobacz film

1. Wyznacz sobie cel

To niezwykle istotne, aby wiedzieć, co chcesz osiągnąć. Znalezienie odpowiedniego celu to pierwszy krok w osiągnięciu sukcesu.

2. Rób to, co lubisz i w czym jesteś dobry

Uświadomienie sobie tego, co chciałbyś robić, może być prostsze, niż przypuszczasz – po prostu pomyśl, co sprawia ci największą radość i zacznij to robić! Postanów sobie, że od tej pory twoje życie będzie zabawą – sam ten fakt cię zmotywuje. Nie warto zmuszać się do robienia czegoś, co nie sprawia ci przyjemności. Uświadom sobie, co jest twoją pasją, i skup się na niej.

3. Planuj, planuj i jeszcze raz planuj

Aby coś osiągnąć, niezbędny jest plan działania. Spisz w punktach, jakie działania doprowadzą cię do upragnionego celu.

4. Metoda małych kroczków działa!

Nie porywaj się od razu na Mount Everest swojego celu – zacznij krok po kroku realizować swój plan. Bądź cierpliwy i z pokorą podchodź do zadań, które masz wykonać.

5. Nie odkładaj czegoś na potem

„Zrobię to jutro” – lepiej nie zaczynać tak dnia. Za każdym razem, kiedy przekładasz zrobienie czegoś, sprawiasz, że twój cel się od ciebie oddala. Nie odkładaj zatem spraw na potem, tylko wykonuj je, jak najszybciej jest to możliwe, bo dzięki temu szybciej się rozwiniesz.

6. Motywujące cytaty

Pomysł banalnie prosty, ale skuteczny – do życia mogą nas motywować inspirujące cytaty. Bez względu na to, czy twój ulubiony cytat będzie pochodził z filmu, bajki, ulubionego serialu czy książki – warto motywować się cytatami! Możesz rozwiesić je przy lustrze, na korkowej tablicy w salonie czy nad stołem w kuchni. Nie wierzysz, że to działa? Sprawdź.

7. Nie porównuj się z innymi

Zamiast porównywać się do innych, lepiej poświęć czas na własny rozwój. Pamiętaj, że każdy z nas jest inny i jest to piękne. Nie ma jednego, najlepszego sposobu na życie i powinniśmy uświadomić sobie, że nasza inność czyni nas wyjątkowymi.

8. Czytaj o sukcesach innych

Czytanie o tym, jak inni osiągnęli sukces, naprawdę motywuje! Weź do ręki biografię człowieka, którego podziwiasz, a przekonasz się, że jego ścieżka kariery nie zawsze była łatwa. Czytając o tym, jak dużo pracy ludzie wkładają w osiągnięcie swojego celu, możesz złapać się na myśleniu: „Jeśli innym się udało, to dlaczego mi ma się nie udać!”.

9. Nie rozpraszaj się

Skoncentrowanie na wykonywanym zadaniu jest niezwykle istotne. Jeśli już coś robisz – rób to na sto procent swoich możliwości, nie stosuj półśrodków. Pamiętaj, że skoncentrowanie się na celu jest najprostszą drogą do sukcesu.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza