Trwa ładowanie...

Jak smog wpływa na nasze zdrowie? (WIDEO)

Zobacz film: "Smog - niebezpieczna, toksyczna mgła"

Sezon grzewczy już trwa i w wielu miejscach w Polsce widać ciemną mgłę unoszacą się nad miastami. Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje, że w wyniku zanieczyszczenia powietrza, co roku umiera 6,5 mln ludzi na całym świecie. Szacuje się, że w Polsce są one przyczyną zgonów aż 50 tys. osób rocznie. Nasz kraj znajduje się niestety w czołówce najbardziej zanieczyszczonych w Unii Europejskiej.

Gdy zanieczyszczenia powietrza współwystępują wraz ze znacznym zamgleniem i brakiem wiatru, wówczas pojawia się smog. Do jego tworzenia przyczynia się spalanie drewna i węgla w domowych piecach, energetyka opierająca się na spalaniu węgla kamiennego i brunatnego, czy też wysoka emisja spalin motoryzacyjnych. Jak smog wpływa na nasze zdrowie?

Zobacz także: Nowotwory neuroendokrynne rozwijają się powoli i często niezauważalnie. Co należy o nich wiedzieć?

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.