Jak ukryć blizny potrądzikowe?

Blizny potrądzikowe są z reguły bardzo widoczne na powierzchni skóry i z tego względu często uprzykrzają życie osoby mającej ten problem. Wraz z upływem czasu widoczność tych zmian powinna się zmniejszać. Jednak do tego czasu ten defekt skórny może znacznie obniżyć poczucie wartości człowieka. Istnieją metody, które w międzyczasie umożliwią ci ukrycie tych zmian.

Kosmetyki wypełniające zmarszczki

Wprawdzie zmiany skórne, które pozostawia po sobie trądzik to nie zmarszczki, ale stosując typowe wypełniacze kosmetyczne, można delikatnie wypełnić niewielkie, wklęsłe blizny potrądzikowe. Kosmetyk taki zastosuj kilka minut wcześniej przed nałożeniem kosmetyków kamuflujących. Jeżeli blizny potrądzikowe odznaczają się od innych partii skóry ze względu na swoją barwę, podkład będzie niezbędny, aby wyrównać koloryt skóry. Wybieraj podkłady dobrze kryjące, które mają w składzie dużą zawartość pigmentów i umożliwią ci optyczne ujednolicenie koloru przy użyciu ich niewielkiej ilości. Pamiętaj o tym, aby wybierać podkłady beztłuszczowe. W przeciwnym razie znajdujące się w podkładzie składniki tłuszczowe mogą doprowadzić do zaczopowania ujść mieszków włosowych. W efekcie na powierzchni skóry będą tworzyć się zaskórniki i stany zapalne.

Zobacz film: "Trądzik - jak prawidłowo dbać o skórę?"

Jeżeli po zastosowaniu podkładu nadal uważasz, że blizny są widoczne, możesz dodatkowo wykorzystać korektor. Korektor, którym będziesz maskować blizny potrądzikowe powinien mieć odcień jaśniejszy od odcienia twojej skóry. Jeżeli jednak blizna ma charakter wypukły, to lepiej zastosować korektor w tonacji skóry. Wybieraj korektory w sztyftach, gdyż kryją one znacznie lepiej niż korektory w płynie. Możesz go nałożyć za pomocą specjalnego pędzla. Z reguły partia uszkodzonej skóry, jaką jest blizna, odznacza się od reszty nie tylko z powodu swojej barwy. Blizna to struktura ubogo komórkowa, a jej powierzchnia może się błyszczeć bardziej niż inne części skóry. Dlatego w tym przypadku niezbędny jest puder, który rozproszy światło i sprawi, że powierzchnia skóry będzie matowa. Ponadto kosmetyk ten umożliwi ci utrwalenie efektu końcowego makijażu. Zawsze mniej przy sobie puder. Za jego pomocą będziesz mogła w ciągu dnia wykonać drobne poprawki makijażu.

Inne metody skorygowania blizny

Jeżeli unikasz wychodzenia poza dom, gdyż blizny potrądzikowe bardzo cię zawstydzają, to dobry moment, aby przygotować się do wyjścia z ukrycia. Możesz dokonać kamuflażu skóry za pomocą makijażu, ale to nie wszystko. Obecnie istnieją metody wykorzystujące działanie lasera, które umożliwią ci stopniową redukcję blizn. Skonsultuj się z dermatologiem w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Lekarz opowie ci o tym, jak przebiega tego typu leczenie i podpowie, w jaki sposób odpowiednio przygotować się do takiego zabiegu. W przypadku, gdy nie stać cię na tego rodzaju zabieg, możesz stosować kosmetyki, które umożliwią ci wygładzenie powierzchni skóry. Wybieraj kremy zawierające w składzie alfa-hydroksykwasy. Kwasami często stosowanymi w kosmetykach są kwasy glikolowy oraz mlekowy. Substancje te stymulują odnowę komórkową, gdyż przyspieszają procesy usuwania obumarłych komórek z powierzchni skóry. Ponadto zmniejszają stany zapalne i zapobiegają tworzeniu się wyprysków. Już po miesiącu stosowania takiego preparatu zauważysz znaczną różnicę w wyglądzie skóry.

Blizny, które pozostawił trądzik nie powinny już stanowić dla ciebie problemu. Obecnie możesz je zamaskować bądź zredukować za pomocą wielu rozmaitych metod.

Komentarze (1)
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Cera trądzikowa
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Pomocni lekarze

Artykuły Cera trądzikowa
Cera trądzikowa

Problemy z trądzikiem

Problemy z trądzikiem

Trądzik pospolity cechuje się obecnością zaskórników, wykwitów grudkowo-krostkowych i torbieli ropnych umiejscowionych w okolicach łojotokowych.

Cera trądzikowa

Blizny potrądzikowe (WIDEO)

Blizny potrądzikowe (WIDEO) Odtwórz wideo

Trądzik to rodzaj schorzenia skóry występujący u 80 proc. nastolatków oraz osób pomiędzy 11. a 30. rokiem życia. Dolegliwości mogą pojawić się u noworodków (trądzik zaskórnikowy) oraz u niemowląt (trądzik torbielowaty i bliznowaciejący). Trądzik wpływa...

Cera trądzikowa

Domowe sposoby na pryszcze

Domowe sposoby na pryszcze

i bakteriami, zatykając pory oraz powodując pryszcze. Może to być też wynik tłustej cery lub genetycznych uwarunkowań. Jakakolwiek jest przyczyna pryszczy

Cera trądzikowa

Problemy z wągrami

Problemy z wągrami

Wągry i zaskórniki to kompleks wielu osób, głównie tych, które posiadają tłustą i mieszaną cerę.

Cera trądzikowa

Domowa maseczka

Domowa maseczka

Jeśli mimo regularnego stosowania i wypróbowania różnych domowych maseczek wygląd skóry się nie poprawia, warto udać się do dermatologa i zacząć farmakologiczne leczenie trądziku.

Cera trądzikowa

Najskuteczniejsze metody pielęgnacji skóry trądzikowej

Najskuteczniejsze metody pielęgnacji skóry trądzikowej

Dobór odpowiednich kosmetyków W przypadku cery trądzikowej nie należy stosować agresywnie działających preparatów odtłuszczających na bazie alkoholu (...) . Mogą one spowodować nasilenie zmian trądzikowych....

Cera trądzikowa

Usuwanie blizn

Usuwanie blizn

W salonach kosmetycznych wykonywane są różne zabiegi, które mają za zadanie spłycenie blizn i poprawę wyglądu skóry. Są to: dermabrazja, laserowe usuwanie blizn oraz peelingi chemiczne.

Cera trądzikowa

Maseczka na twarz

Maseczka na twarz

Kosmetyki na rozszerzone pory powinny zawierać kwasy AHA, które zmniejszają widoczność porów.

Cera trądzikowa

Problemy z cerą trądzikową

Problemy z cerą trądzikową

Istnieje wiele różnych sposobów na pryszcze, dzięki którym możliwe jest wyeliminowanie tego problemu skórnego. Warto poszukać przyczyny pryszczy, a wtedy ich leczenie jest o wiele łatwiejsze.