Trwa ładowanie...
Przeczytaj comiesięczny raport abcZdrowie
Temat miesiąca: WĄTROBA Czytaj więcej >

Jak ważne w naszym życiu jest poczucie humoru? (WIDEO)

Zobacz film: "Jak ważne w naszym życiu jest poczucie humoru?"

Branie życia na poważnie może prowadzić do melancholii, a brak dystansu do siebie i do świata pogarsza relacje z ludźmi. Śmiech natomiast to zdrowie. Kilka minut śmiania się pobudza wytwarzanie endorfin, czyli hormonów szczęścia.

Poczucie humoru to jednak nie zdolność opowiadania śmiesznych żartów i brylowanie w towarzystwie, ale umiejętność brania pewnych rzeczy i wydarzeń z przymrużeniem oka. Według niektórych poczucie humoru jest dowodem na inteligencję, także emocjonalną.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza