Trwa ładowanie...

Jak wybrać płyn do dezynfekcji rąk? Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i rodziny z Trisept MAX!

Odpowiedni płyn do dezynfekcji rąk może usunąć z nich aż 99,9% zarazków, dzięki czemu jest skuteczny w walce z licznymi chorobami i infekcjami. Jednak po czym poznać dobry środek i czym kierować się podczas zakupów? Jaki wybrać produkt, by był on bezpieczny zarówno dla dorosłych, jak i dzieci? Możemy to sprawdzić na przykładzie płynu do dezynfekcji rąk Trisept MAX.

Artykuł sponsorowany Trisept MAX

Składniki zapewniające wieloaspektowe działanie

Na rynku dostępnych jest wiele środków do dezynfekcji, jednak nie wszystkie są w stanie oczyścić skórę dłoni ze wszystkich niebezpiecznych drobnoustrojów z taką samą skutecznością. Najważniejszym aspektem jest tutaj stężenie alkoholu, które musi wynosić minimum 60%, a im jest ono większe, tym zapewnia lepsze działanie:

• wirusobójcze,

• bakteriobójcze,

• grzybobójcze.

W wielu przypadkach wykorzystuje się środki, które działają na bazie alkoholu etylowego lub izopropylowego. W płynie do dezynfekcji Trisept MAX znajdują się oba te składniki. Eksperci są zgodni, że dzięki środkom odkażającym na bazie alkoholu i zwyczajowi mycia rąk można zminimalizować ryzyko pojawienia się grypy sezonowej, H1N1, przeziębień, a także innych chorób bateryjnych i wirusowych, takich jak COVID-19.

Bezpieczne stosowanie każdego dnia

W dobie pandemii konieczność ciągłego stosowania płynów do dezynfekcji rąk może być niezwykle uciążliwa dla wszystkich tych, którzy mają wrażliwą lub przesuszoną skórę. Trzeba więc wybierać produkty, które nie tylko skutecznie zabijają mikroorganizmy chorobotwórcze, ale również pozwalają minimalizować ryzyko podrażnień. Trisept MAX zawiera w swym składzie także glicerynę, która pozwala zadbać o nawilżenie skóry dłoni. Produkt z powodzeniem może być używany zarówno w domach, jak i w zakładach pracy czy placówkach medycznych. Dodatkowo dostępny jest w wygodnych opakowaniach z atomizerem, które można schować do plecaka, torebki damskiej, czy nawet kieszeni.

Czego unikać?

Czytanie etykiet środków do dezynfekcji rąk jest ważne, aby zidentyfikować zawarte w ich składzie substancje, kryjące się chociażby pod hasłem „zapach” lub „aromat”. Podobnie jak przy wybieraniu żywności i kosmetyków, w przypadku kupowania odpowiedniego płynu do dezynfekcji rąk również warto kierować się zasadą – im krótszy i precyzyjniejszy skład, tym lepiej. W takich środkach to alkohol i jego stężenie odgrywają najważniejszą rolę, a dodatki w postaci zapachów czy barwników nie wpływają na skuteczność środka w walce z wirusami i bakteriami oraz grzybami. Płyn do dezynfekcji Trisept MAX zawiera alkohol etylowy w stężeniu 73%, alkohol izopropylowy, glicerynę i wodę destylowaną – jest to skład, który pozwala uchronić się przed drobnoustrojami chorobotwórczymi, jakie mogą pozostawać na naszej skórze.

Artykuł sponsorowany Trisept MAX

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.