Przejdź na WP

Jak wyrzeźbić brzuch – dieta, ćwiczenia

Jak wyrzeźbić brzuch? To pytanie zadaje sobie niejedna osoba, marząca o idealnej sylwetce. Dla wielu jest to niemożliwe, jednak jeżeli zostaną połączone ze sobą dwa elementy: dieta i trening, to wszystko jest możliwe. Ludzie nie potrafią trzymać się diety, dlatego ich brzuch nie wygląda dobrze. Spróbuj przez miesiąc być wytrwałym i trzymać się zasad, a gwarantem tego będzie wyrzeźbiony brzuch.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

spis treści

1. Jak wyrzeźbić brzuch – dieta

Dieta, to podstawa wiedzy na temat tego, jak wyrzeźbić brzuch. To od niej wszystko powinno się zacząć. Możemy mieć bardzo mocne mięśnie brzucha, jednak nie są one widoczne, gdyż pokrywa je nadmiar tkanki tłuszczowej, którą wystarczy ją zrzucić. Podstawą prawidłowej i zbilansowanej diety, powinny być regularnie spożywane posiłki. Może ich być od 4 do 5, ale należy je jeść, aby uregulować metabolizm. Nie jedząc, nie wyrzeźbimy brzucha.

Definitywnie należy zaprzestać podjadania pomiędzy posiłkami, należy odstawić słodycze, słone przekąski oraz napoje gazowane. Organizm trzeba nawadniać i pić około 3 litrów wody dziennie. Białko i woda to podstawowe budulce mięśni.

Należy także obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, uwzględniając w nim również ilość aktywności fizycznej. Trzeba ułożyć plan żywienia w taki sposób, aby dostarczał on odpowiednią ilość węglowodanów, tłuszczy oraz białka. Dieta stanowi 70 proc. sukcesu w walce o wyrzeźbienie brzucha. Jeżeli uda nam się w niej wytrwać można dodać ćwiczenia fizyczne.

Produkty, dzięki którym wzbogacisz swoją dietę w białko
Produkty, dzięki którym wzbogacisz swoją dietę w białko [7 zdjęć]

Białko, to podstawowy budulec naszego ciała. Jest głównym składnikiem narządów, gruczołów, skóry i mięśni....

zobacz galerię

2. Jak wyrzeźbić brzuch – ćwiczenia

Jak wyrzeźbić brzuch za pomocą ćwiczeń? Nic bardziej prostego. Jeżeli nasze mięśnie brzucha nie są mocne, to należy postawić na ćwiczenia, które poprawią ich stan. Warto w tym celu ćwiczyć siłowo, ale nie same mięśnie brzucha, a inne partie ciała. Podczas ćwiczeń na pozostałe partie mięśniowe również wzmacniamy mięśnie brzucha, czasem bardziej niż poprzez wykonywanie brzuszków.

Jeżeli nasz brzuch zalany jest tłuszczem, przez który nie mogą przebić się mięśnie brzucha, to postawmy na ćwiczenia cardio. Trening cardio nastawiony jest na spalanie tkanki tłuszczowej. Powinniśmy wykonywać go nawet 4 razy w ciągu tygodnia. Można biegać, pływać, ćwiczyć na orbitreku czy wykonywać domowe zestawy ćwiczeń. Taki trening powinien trwać minimum 20 minut, ale im dłuższy, tym lepiej.

Jak wyrzeźbić brzuch – dieta, ćwiczenia
Jak wyrzeźbić brzuch – dieta, ćwiczenia (123RF)

Musisz to wiedzieć

Zaleca się wykonywanie najpierw ćwiczeń siłowy, a potem ćwiczeń cardio. Można też wykonywać zestawu cardio w dni wolne od ćwiczeń siłowych. Jeżeli nadal nie wiemy jak wyrzeźbić brzuch, możemy skorzystać z porad dietetyka albo trenera personalnego. Taki osoby są wykwalifikowane do tego, aby ułożyć nam najodpowiedniejszą dietę, z rozpiską posiłków. Trener pokaże nam jak wykonywać ćwiczenia, jak i rozpisze nam dokładny plan treningowy.

Skorzystanie z porad profesjonalistów nie jest bardzo drogie, a ich metody jak najbardziej działają. Jeżeli ciężko nam wytrwać, warto postawić sobie jakiś cel i znaleźć motywację. Warto także na początku walki o wyrzeźbiony brzuch dokonać pomiarów w obwodach, zapisać je i powtarzać pomiary co tydzień. Wtedy zobaczymy, że nasza praca przynosi same efekty, a dzięki nim łatwiej będzie nam wytrwać w dalszych tygodniach.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy