Trwa ładowanie...

Jak wytrwać w swoich postanowieniach noworocznych?

Schudnę, nauczę się nowego języka, rzucę palenie... – nowy rok to doskonała okazja, aby wprowadzić parę zmian do swojego życia, jednak mija 12 miesięcy i okazuje się, że ostatecznie tylko niektóre z postanowień udało nam się zrealizować. Jak zatem wytrwać w swoich postanowieniach noworocznych?

spis treści

1. Wyznaczaj konkretne cele!

Błędem, który często popełniamy jest wyznaczanie sobie zbyt ogólnych postanowień. Jeżeli cel nie jest na nasze możliwości lub będzie zbyt odległy w czasie, możemy bardzo szybko stracić motywację do jego realizacji. Starajmy się wyznaczać sobie cele szczegółowe, które są realne do wykonania. Zamiast przykładowo zakładać, że w ciągu roku zaoszczędzisz kilka tysięcy złotych, postaraj się odkładać co tydzień mniejszą, ale konkretną sumę pieniędzy. Już po miesiącu zebrana przez ciebie kwota zmotywuje cię do dalszego oszczędzania.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Psychoterapia par - razem czy osobno?"

2. Otaczaj się ludźmi o podobnych zainteresowaniach!

Nauka języków obcych, kurs tańca, czy jakakolwiek inna aktywność, którą chcesz podjąć z początkiem nowego roku może być dla ciebie znacznie łatwiejsza, kiedy będziesz ją wykonywać z osobami, które podzielają twoje zainteresowania. Bieganie, ćwiczenia na siłowni nie będą dla ciebie tak męczące, jeżeli będziesz mieć u swego boku kogoś, kto ma podobny cel do twojego. Postaraj się zatem namówić bliską ci osobę do wspólnej aktywności – może być nią ktoś z rodziny, przyjaciel, czy znajomy z pracy. Razem będziecie mogli się wzajemnie motywować i cieszyć ze wspólnych sukcesów.

3. Zachowaj równowagę między życiem osobistym a zawodowym!

Szybkie tempo życia i nadmiar obowiązków sprawiają, że często czujemy się sfrustrowani i zaniedbujemy najbliższych. Żyjąc w pośpiechu i ciągłym stresie, brakuje nam czasu na realizację noworocznych postanowień. Dlatego staraj się oddzielić życie prywatne od zawodowego. Każdego dnia spróbuj znaleźć jedną godzinę tylko dla siebie. Możesz ją wykorzystać na spotkanie z przyjaciółmi, zajęcia jogi, jogging lub nawet krótki spacer. Taka krótka chwila wystarczy, aby się zrelaksować, naładować pozytywną energią i konsekwentnie, z uśmiechem na twarzy realizować swoje postanowienia.

4. Myśl pozytywnie!

Pozytywne myślenie to klucz do sukcesu w wielu dziedzinach życia, a przypadku realizacji noworocznych postanowień to wręcz podstawa. Zmiana swojego dotychczasowego życia wymaga dużej wytrwałości i samodyscypliny. Nie zniechęcaj się, jeżeli od razu nie widzisz spektakularnych efektów. Optymizm i wiara w swoje możliwości sprawią, że w końcu uda ci się osiągnąć wszystko, co sobie zamierzyłeś. Pamiętaj, że na wykonanie swoich planów masz aż całe 12 miesięcy... A w tym czasie wszystko może się zdarzyć!

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

mgr Inez Mayer
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza