Trwa ładowanie...

Jak zaimponować dosłownie każdemu, kogo spotkasz?

Avatar placeholder
18.11.2014 14:08
Jak zaimponować dosłownie każdemu, kogo spotkasz?
Jak zaimponować dosłownie każdemu, kogo spotkasz? (Zdjęcie ludzi w pracy / Shutterstock)

W dzisiejszym świecie nie ma miejsca na nieśmiałość. Sukces zarezerwowany jest przede wszystkim dla osób przebojowych, które wyproszone drzwiami, wejdą przysłowiowym oknem. Nie każdy z nas ma jednak naturalną umiejętność robienia piorunującego wrażenia na nowo poznanym towarzystwie, a sama myśl o konieczności podjęcia rozmowy sprawia, że serce staje nam w gardle. Podsuwamy zatem kilka wskazówek, dzięki którym będziesz mógł zaimponować każdemu, kogo spotkasz.

1. Odpowiednie przygotowanie

Pamiętaj, że dla obcych ludzi, z którymi zamierzasz się spotkać, także jesteś nieznany, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że oni również będą czuć się niekomfortowo. Aby zmniejszyć stres związany ze spotkaniem nowych osób, warto przygotować sobie wcześniej niezbyt długi opis własnej osoby – rozmowa zwykle zaczyna się od pytań o zajmowaną posadę czy hobby. Kilka ciekawych zdań może podsunąć ciekawy wątek dalszej konwersacji i pomóc przełamać pierwsze lody. Zanim wejdziesz do pokoju pełnego obcych, postaraj się dodatkowo zmienić swoje dotychczasowe nastawienie. Kiedy odczuwamy silny stres, zastanawiamy się zazwyczaj nad tym, co możemy zrobić, by poczuć się lepiej. Zamiast tego pomyślmy, w jaki sposób sprawić, by to nasza obecność miała pozytywny wpływ na innych. Pomocne może okazać się małe śledztwo poprzedzające spotkanie. Dowiedz się, z jakimi ludźmi będziesz mieć do czynienia, co ich interesuje, jakich tematów lepiej unikać. Dzięki takiemu przygotowaniu oszczędzisz sobie niepotrzebnego stresu i zamiast zastanawiać się nad tym, jak prezentujesz się w oczach innych, spokojnie będziesz mógł oddać się rozmowie.

2. Właściwa taktyka podczas spotkania

Pamiętajmy, że naszą wizytówką jest uśmiech. Dzięki niemu sprawiamy wrażenie nie tylko sympatycznych, ale także godnych zaufania i niestwarzających zagrożenia, co z kolei czyni z nas przyjemniejszych partnerów rozmowy. Nie czekajmy aż ludzie podejdą do nas – przejmijmy inicjatywę, która już na początku wyposaży nas w pewien rodzaj psychicznej przewagi. Pamiętajmy również, by nie zagadać naszego rozmówcy. Przydługi wywód prezentujący naszą osobę w jak najlepszym świetle szybko znudzi odbiorcę, dlatego tak ważne jest proste pytanie: „Co powiesz o sobie?”. Jest ono na tyle otwarte, że nie ukierunkowuje odpowiedzi na konkretny temat, więc nasz towarzysz będzie mógł podjąć wygodną dla siebie kwestię, a my unikniemy niezręcznej sytuacji. Zachowanie odpowiedniej równowagi pomiędzy ujawnianiem informacji o sobie i zadawaniem kolejnych pytań jest niezwykle istotne. Wybierając większe grono, kierujmy nasze kroki w stronę grupy trzech bądź większej liczby osób. Są one bardziej otwarte na przyjęcie nowego członka niż pary, które mogą dyskutować na osobiste tematy. Niezależnie od liczby ludzi znajdujących się w naszym towarzystwie, pamiętajmy o poświęceniu całej uwagi temu, kto w danej chwili do nas mówi.

Wrażenie, jakie pozostawimy po sobie podczas pierwszego spotkania często decyduje o tym, czy dane towarzystwo obdarzy nas sympatią, czy będzie wolało unikać naszej osoby w przyszłości. Popełniona na początku znajomości gafa na długo pozostać może w pamięci świadków, jednak odpowiednie przygotowanie pozwoli uniknąć tego typu sytuacji.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze