Trwa ładowanie...

Jak zapisać się na loterię szczepionkową? Wyjaśniamy krok po kroku

Loteria szczepionkowa to pomysł rządu, który ma przekonać do zaszczepienia niezdecydowanych i nagrodzić osoby, które przyjęły pełen schemat szczepień przeciwko COVID-19. 1 lipca ruszyły zapisy. Potrwają do końca września. Krok po kroku wyjaśniamy, kto może wziąć w niej udział i jak się zapisać.

spis treści

1. Loteria szczepionkowa. Jak wziąć w niej udział?

Loteria dla zaszczepionych ruszyła oficjalnie w dość trudnych okolicznościach. Tempo szczepień w Polsce systematycznie spada, a wirus Delta stanowi coraz poważniejsze zagrożenie.

Zobacz film: "Dr Karauda tłumaczy, kiedy może być konieczne przyjęcie trzeciej dawki szczepionki"

- Zarejestrowało się w niej już ponad 200 tys. osób. Jeżeli zaś chodzi o te natychmiastowe wygrane, to ponad 100 tys. złotych trafiło już do 372 szczęśliwców - mówił podczas konferencji prasowej Michał Dworczyk, szef KPRM.

Żeby wziąć udział w loterii szczepionkowej należy się zarejestrować. Warto jednak pamiętać, że nie moża tego zrobić poprzez aplikację mobilną moje IKP.

Jak się zarejestrować? Telefonicznie dzwoniąc pod bezpłatny numer Narodowego Programu Szczepień - 989 lub wypełniając formularz przystąpienia do loterii na stronie pacjent.gov.pl.

Sprawdziliśmy. Wypełnienie formularza zajmuje mniej niż minutę. Na górze ekranu pojawia się powiadomienie o loterii, w które trzeba kliknąć.

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie, czy numer telefonu podany w systemie jest poprawny. To ważne, bo w przypadku wygranej, to właśnie na podany numer zostanie przesłana wiadomość SMS o zwycięstwie.

Kolejnym krokiem jest zaznaczeniem wymaganych zgód i oświadczeń, a na końcu koniecznie trzeba kliknąć opcję: "Weź udział".

2. Najczęściej zadawane pytania

Czy mogę się zapisać, jeśli zaszczepiłem się wcześniej?

Tak. Loteria jest przeznaczona dla wszystkich, którzy są w pełni zaszczepieni. To znaczy, że przyjęli dwie dawki szczepionek przeciwko COVID-19 (Pfizer, Moderna, AstraZeneca) lub jedną - w przypadku wakcyny Johnson & Johnson.

Do kiedy mogę się zapisać? Co, jeśli nie mam jeszcze pełnego szczepienia?

Do udziału w loterii można się zgłosić między 1 lipca a 30 września 2021 r., do godz. 23:59:59. To znaczy, że w loterii mogą wziąć udział osoby, które przyjęły pełny schemat szczepień dowolnym preparatem dostępnym na terytorium Polski od początku programu szczepień aż do końca września. Zgodnie z regulaminem szczepienie powinno zostać prawidłowo zarejestrowane w systemie P1 e-Zdrowie do 4 października 2021 r. do godz. 23:59:59.

Czy moje dzieci mogą wziąć udział w loterii?

Nie. Zgodnie z regulaminem w loterii mogą wziąć udział tylko osoby, które ukończyły 18 lat i mieszkają na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Liczy się wiek w dniu rejestracji.

Czy mogę zarejestrować się do loterii kilkukrotnie?

Nie. Do loterii można przystąpić tylko raz.

Co mogę wygrać?

Każda osoba biorąca udział w loterii ma 4 szanse na wygraną: nagrodę natychmiastową, nagrodę tygodniową, nagrodę miesięczną, nagrodę finałową.

Jakie nagrody można wygrać?

Nagroda Finałowa: nagroda pieniężna w wysokości miliona złotych, auto marki Toyota C-HR.

Losowanie nagród finałowych odbędzie się 6 października. Do wygrania dwie nagrody pieniężne oraz dwa auta.

Nagroda miesięczna: 100 tys. zł, auto marki Toyota Corolla Hatchback.

Do wygrania jest 6 nagród pieniężnych i 6 samochodów.

Nagroda Tygodniowa: 50 tys. zł, hulajnoga elektryczna Segway.

Do wygrania jest sześć nagród po 50 tys. zł i 720 hulajnóg elektrycznych.

Nagroda Natychmiastowa - do wygrania codziennie: 500 zł dla co 2000 osoby, 200 zł dla co 500 osoby.

W jaki sposób odbywa się losowanie?

Każda osoba, która przyjęła szczepienie przeciwko COVID dostaje unikalny numer ID, który po zarejestrowaniu bierze udział w losowaniu. Losowania są prowadzone w siedzibie organizatora w Warszawie przy ul. Targowej 25 w obecności Komisji Nadzoru Loterii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza