Trwa ładowanie...

Jak zapobiegać biegunce podczas wakacji?

Artykuł sponsorowany

Zobacz film: "Wiedza i świadomość pacjentów w dobie Internetu"

W momencie planowania wakacyjnego wyjazdu koncentrujemy się na przyjemnych aspektach urlopu. Roztaczamy przed sobą wizję słonecznej pogody, czystej jak łza wody, malowniczej plaży i spektakularnych widoków. Ostatnie, o czym myślimy, to problemy żołądkowe, które – jak wiadomo – nie są obce urlopowiczom. Jak uchronić się przed bólem brzucha i biegunką, by wyjazd nie okazał się klapą?

spis treści

1. Biegunka w podróży

W przebiegu biegunki mamy do czynienia z bólem brzucha i częstymi wypróżnieniami w postaci wodnistych stolców. Są to klasyczne objawy infekcji bakteryjnej w obrębie układu pokarmowego, która może również powodować osłabienie organizmu, gorączkę oraz wymioty. Warto przy tym podkreślić, że za wystąpienie biegunki odpowiedzialne mogą być także pasożyty, wirusy i infekcje dróg moczowych u dzieci.

Ryzyko pojawienia się biegunki jest większe podczas wakacyjnych wyjazdów, zwłaszcza tych do egzotycznych krajów. W podróży mamy bowiem częściej styczność z zanieczyszczoną żywnością (owoce prosto ze straganu, jedzenie z budki) i mniej skrupulatnie dbamy o higienę. Ponadto, spożywając posiłki w lokalnych restauracjach, nie mamy pewności, że zostały przyrządzone ze świeżych składników, z zachowaniem zasad higieny. Prawdopodobieństwo wystąpienia infekcji jest większe u dzieci, których układ odpornościowy jest jeszcze niedojrzały.

2. Jak objawia się zatrucie pokarmowe?

Pierwsze ****symptomy zatrucia pokarmowego to co najmniej trzy wodniste stolce na dobę. Jeśli biegunka ma ostry przebieg, infekcji towarzyszy ogólne osłabienie organizmu, wzrost temperatury ciała i wymioty. Utrata płynów sprawia, że chory może doświadczyć odwodnienia. Ponadto jest narażony na zaburzenia równowagi mikroflory jelitowej, dlatego w czasie biegunki warto przyjmować preparaty probiotyczne, które korzystnie wpływają na florę bakteryjną jelit.

3. Jak wspomóc organizm podczas biegunki?

Skuteczne przeciwdziałanie odwodnieniu i zaburzeniom mikroflory jelitowej to podstawa w czasie biegunki. O czym należy pamiętać?

Konieczne jest przyjmowanie dużej ilości płynów, jednak nie powinny to być soki owocowe ani napoje gazowane. Najlepszym wyborem są gotowe preparaty nawadniające, takie jak Jonolit, które dostarczają odpowiedniej ilości elektrolitów, chroniąc tym samym organizm przed zaburzeniami gospodarki wodno-elektrolitowej.

Florę bakteryjną przewodu pokarmowego warto uzupełniać probiotykiem, którego działanie zostało potwierdzone w badaniach klinicznych. Szczególnie godny polecenia jest produkt Coloflor GG, który zaledwie w jednej dawce zawiera aż sześć miliardów żywych kultur bakterii Lactobacillus rhamnosus GG – jest to największa dawka bakterii probiotycznych na rynku. Coloflor GG to sprawdzony i bezpieczny preparat, który może być podawany dzieciom już w pierwszych dniach ich życia. Jak wykazały badania, probiotyk Coloflor GG może skrócić czas trwania ostrej biegunki infekcyjnej o 36 godzin. Natomiast w przypadku biegunki o podłożu rotawirusowym preparat ten skraca okres infekcji o całe dwa dni. Coloflor GG można przyjmować podczas antybiotykoterapii oraz po jej zakończeniu, dzięki czemu chory ma szansę uniknięcia biegunki spowodowanej zastosowaniem antybiotyku.

W probiotyku Coloflor GG zastosowano technologię, która chroni bakterie probiotyczne przed działaniem kwasu żołądkowego i soku trzustkowego. Aktywne bakterie mają więc możliwość dotarcia do jelit i korzystnego oddziaływania na przewód pokarmowy.

Osoby zainteresowane kupnem probiotyku Coloflor GG zapraszamy do sklepu internetowego Oleofarm Wrocław.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.