Trwa ładowanie...

Jak zniszczyć związek w 5 krokach?

Związek pomiędzy kobietą a mężczyzną to bardzo delikatna struktura, wrażliwa na wszelakie wstrząsy. Można go bardzo szybko i łatwo zniszczyć, wystarczy postępować zgodnie z instrukcją zamieszczoną poniżej.

Dlaczego ludzie się rozstają? Kilka rzeczy, które musisz wiedzieć
Dlaczego ludzie się rozstają? Kilka rzeczy, które musisz wiedzieć [6 zdjęć]

Dlaczego ludzie się rozstają? Nie chodzi tylko o wypalenie uczuć. W badaniach psychologicznych jako

zobacz galerię

1. 1. Porównuj

Twój partner nie jest taki wspaniały jak mąż koleżanki, który zasypuje ją kwiatami? Powiedz mu to. A może chłopak przyjaciółki bardziej dba o siebie i ma dla niej więcej czasu? To też mu powiedz. W końcu porównywanie jest takie przyjemne i każdy je lubi. Nie odpuszczaj, przecież to dla waszego dobra, starasz się tylko zmotywować go do zmian. Branie przykładu z innych to najlepsza metoda.

Zobacz film: "Rozpoznaj stan zdrowia psychicznego on-line"

2. 2. Oceniaj

Tyle razy mówił, że chętnie wróciłby do szkoły. Czas dzieciństwa, beztroski... aż łza się w oku kręci. Spełnij więc jego marzenie. Oceniaj go na każdym kroku. Dobrze, źle, 3 z plusem, 2 z minusem - do dzieła, przecież tak bardzo chciał znowu poczuć się jak uczeń. Przygotował Ci obiad, pokręć nosem i podkreśl, że Ty ugotowałabyś go lepiej, posprzątał dom - daj mu cztery, niech się cieszy.

3. 3. Nie doceniaj

Naprawił auto, odśnieżył podjazd i na dodatek poszedł do pracy? Daj spokój, przecież Ty robisz o wiele więcej. Bawił się z dzieckiem, posprzątał dom i ugotował obiad, kiedy Ty byłaś u koleżanki? Przecież to jego obowiązek. Nie zrobił nic, czego ty byś nie zrobiła lepiej, więc niech już przestanie mówić, że jest zmęczony.

4. 4. Domyśl się

Twoja ulubiona zagrywka. On coś zrobił nie tak, ale nie mów mu o tym. Obraź się, wprowadź ciche dni, a mieszkanie podziel drutem kolczastym na dwie części. Na pytanie, o co Ci chodzi, odpowiadaj: "Domyśl się". Jego winy są oczywiste, więc jak on może ich nie widzieć i jeszcze ma czelność się ciebie oto pytać?! Zawinił, to niech teraz myśli.

5. 5. Obojętność

Dostałaś kwiaty od niego? Rzuć je gdziekolwiek, niech leżą. Opowiada Ci o swojej nudnej pracy? Siedź w tym czasie na Facebooku, tam są ciekawsze rzeczy. Pyta, w której restauracji chcesz zjeść lub na jaki film masz ochotę pójść? Rzuć tylko zdawkowe "obojętne".. Wszystko powinno być Ci obojętne: kwiaty, przygotowanie śniadania i to, że idziecie do kina, bo przecież to żadna nowość, nic nadzwyczajnego.

Te pięć kroków to prosta droga do rozpadu związku. Choćby trwał już bardzo długo, to po pewnym czasie każdy ma dosyć wiecznego oceniania, porównywania i obojętności. Ludzie się od siebie oddalają, przestają o siebie starać i związek ulega powolnemu rozpadowi.

Takie zachowanie nie dotyczy tylko kobiet, mężczyźni również popełniają te same błędy. Mogą one wyglądać nieco inaczej, jednak prowadzą do tego samego. Ona cały czas jest zmęczona, ciekawe czym, skoro ciągle siedzi w domu. Ja bym lepiej posprzątał to mieszkanie, a zupa była niedosolona. To tylko przykłady, ale ile razy coś takiego słyszysz?

Przeczytaj także:

Warto sobie uświadomić, że takie błahe stwierdzenia drażnią i powodują rysy w każdym, nawet najtwardszym związku. A więc jeśli chcesz stracić bliską osobę i następne walentynki spędzić w samotności to masz prosty przepis na to, jak to zrobić.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Jak zniszczyć związek w 5 krokach?
Jak zniszczyć związek w 5 krokach?
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza