Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Dr n. med. Stanisław Dulko

Rozbudź w sobie namiętność!

Avatar placeholder
03.09.2015 07:54
Rozbudź w sobie namiętność!
Rozbudź w sobie namiętność!

Jak zwiększyć pożądanie? Jedni wybierają w tym celu seksowny masaż, inni decydują się na maraton filmów dla dorosłych, jeszcze inni relaksują się w wannie z bąbelkami. Nawet jeśli te tradycyjne sposoby rzeczywiście cię podniecają, prędzej czy później rozwiązania tego typu zaczną cię nudzić i przestaną cię nakręcać. Na szczęście, nauka wskazała na kilka niekonwencjonalnych sposobów zwiększenia popędu seksualnego. Wypróbuj je dzisiejszej nocy!

1. Dostarcz sobie emocji!

Zwiększenie libido
Zwiększenie libido

Jeśli czujesz, że w twoim łóżku panuje nuda lub rzadziej nachodzi cię ochota na seks, postaraj się coś

zobacz galerię

Zamiast romantycznego spaceru po plaży zabierz kochanka na diabelski młyn lub skok na bungee. Aktywności zwiększające poziom adrenaliny we krwi sprawiają, że zarówno mężczyźni, jak i kobiety uważają partnerów za bardziej ponętnych. Gdy robisz coś ekscytującego, twoje serce pracuje mocniej, a system nerwowy jest silnie pobudzony – podobnie dzieje się podczas podniecenia seksualnego. Pamiętaj tylko: nie strać całej energii w czasie zabawy! Potrzebujesz przecież siły w sypialni.

2. Napij się czerwonego wina

Gdy jesteś na romantycznej kolacji, zamów kieliszek czerwonego wina. Udowodniono naukowo, że kobiety, które sięgają po kieliszek wina dziennie, mają zwiększony popęd seksualny oraz wilgotniejsze okolice intymne w porównaniu do kobiet pijących inne trunki. Naukowcy podejrzewają, że polifenole – antyoksydanty zawarte w czerwonym winie – rozszerzają naczynia krwionośne, co jest kluczowe dla obszarów erogennych. Ważne jest jednak, aby nie nadużywać wina. W przeciwnym razie uzyskamy efekt przeciwny do zamierzonego.

3. Ćwicz jogę

Zobacz film: "Alkohol i seks"

Według naukowców joga nie tylko rozgrzewa organizm, ale także zwiększa popęd seksualny. Uprawianie jogi pozwala ci zaznajomić się z ciałem, a co za tym idzie – z własną seksualnością. Mimo że badania naukowe określające wpływ jogi na popęd opierały się na kobietach z problemami seksualnymi, badacze są zgodni, że każdy może skorzystać ze zbawiennego wpływu ćwiczeń. Poza tym mówi się, że joga może spotęgować odczucia w czasie orgazmupoprzez zwiększenie przepływu krwi w intymnych miejscach.

4. Skup się na dotyku

Trzymanie się za ręce może i jest słodkie, ale na pewno nie wzbudzi w tobie żądzy. Wpraw ręce w ruch! Nawet najdelikatniejszy dotyk prowadzi do wydzielenia oksytocyny – hormonu, który zwiększa libido. Ważne, żebyś była spontaniczna. To właśnie niezapowiedziana ekscytacja powoduje wydzielanie neuroprzekaźników związanych z reakcją na bodziec seksualny. Zaskocz kochanka swą czułością w momencie, gdy nie będzie się tego spodziewał.

5. Otocz się czerwienią

Kolor czerwony jest znakiem władzy i wysokiego statusu społecznego. Właśnie dlatego mężczyzna mający na sobie czerwony element garderoby często pociąga kobiety. Nieważne, jak dziwacznie to zabrzmi – poproś kochanka o założenie czegoś w kolorze krwistej czerwieni dzisiejszej nocy. Zobaczysz, będziesz chciała zerwać z niego ciuchy jeszcze przed deserem.

6. Zwróć uwagę na zapach

Zapach mężczyzny powracającego z treningu może być podniecający. Według seksuologów zapach potu kochanka zwiększa poziom kortyzolu – hormonu stresu, który wpływa na poziom podniecenia. Jeśli chcesz, możesz wybrać się na siłownię razem z partnerem. Ćwiczenia też mogą posłużyć jako źródło podniecenia. Jeśli jesteś natomiast typem leniucha, poczekaj, aż kochanek wróci z siłowni i porwij go pod prysznic. To zagwarantuje niezapomniane przeżycia.

Jeśli czujesz, że w twoim łóżku panuje nuda lub rzadziej nachodzi cię ochota na seks, postaraj się coś z tym zrobić. Sposobów na zwiększenie popędu seksualnego jest wiele. Tak naprawdę wszystko zależy od wyobraźni twojej i twojego kochanka.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze